Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Nowicki
Witam.
Chciałbym dokonać pewnych zmian w projekcie, tj wprowadzić kotłownię zamiast jednej sypialni plus zlikwidować okna z od strony gdzie jest kuchnia i dwie sypialnie (jest to podyktowane wąską działką). Natomiast okna do dwóch sypialni wprowadziłbym "z tyłu" budynku, a do kuchni okienko obok salonu. Zlikwidowałbym też drewniane dodatki w elewacji, kominek w pokoju, ewentualnie zamiast ozdobnych filarów jakieś prostsze. I moje podstawowe pytanie: czy w ten sposób zmieszcze się w kwocie około 130 tys, abym mógł się wprowadzić? Ewentualnie co można jeszcze uprościć jednocześnie nie rezygnując z jakości materiałów. Dodam, że wewnątrz elektrykę i glazurę zrobię nakładem sil własnych.
Pozdrawiam

Obsługa klienta
Do Nowicki : Powinno się udać, średni kosztorys mamy wyceniony na 123 942 zł natomiast można postawić metodą gospodarczą za 86 900 zł. Jak pokazuje doświadczenie są osoby, którym się udaje osiągnąć taki wynik (różne nasze projekty) jeśli się tylko mocno zaangażuję w budowę.
 
Obsługa klienta
Do Ania : Wizualizacje wnętrz będą we wszystkich projektach aczkolwiek jest to czasochłonne i należy się uzbroić w cierpliwość. Aktualnie na liście priorytetowej są: z26,z64,z32,z202,z102,z196,z261,z252
 
Obsługa klienta
Do Monika S. : Jeśli by nie robić pustki nad salonem, powierzchnia użytkowa wychodzi 18m2. Należy jednak mieć na względzie to, iż dach jest dość nisko przez to pomieszczenie jest mało funkcjonalne. (zawsze można podnieść dach trochę)

Bożena D.

  • Dodaj do znajomych

a ja wymyslilam moja wersje Z139. Wyszly dwa pokoje 10 m2 i 8,6 m2 od strony poludniowej, zamienilam miejscami kuchnie z salonem, bo ten salon w projekcie wogole jest nieustawny, zmiescila sie kotlownia wielkosci lazienki przy kuchni i kominek, wstawilam lazienke w miejsce pokoju 8.50 m.kw wym 180 na 200 i male pg z przejsciem do garazu i wyjsciem do holu(sieni) ciekawie to wyszlo. Garaz od strony lazienki i jednej sypialni. Pozdrawiam serdecznie.
 
Stani
Moim zdaniem, 3 pokoje + salon na tej powierzchni - nie do przyjęcia. Pokój poniżej 11 m2 to nie jest żaden pokój. Co o tym sądzicie? Stawiam temat pod dyskusję. Może poprosimy Z500 o zmiany?
Uważam ten projekt za bardzo udany, aranżacja wnętrza już mniej. Pozdrawiam

Obsługa klienta
Do Stani : Wszystko zależy od tego, kto na ile może sobie pozwolić, każdy metr kosztuje i zwiększa koszty inwestycji. Jeśli jednak byliby chętnie to możemy opracować "powiększoną" wersje tego projektu. Jesteśmy otwarci na uwagi :)

Jan Kowalski
Do Stani : Szukam małego domku na działkę z wjazdem od południa. Projekt domu byłby idealny gdyby miał dwie sypialnie, sporą łazienkę i normalną kotłownię. Na powierzchni 61,2 m² upchnięcie trzech sypialni nie jest dobrym pomysłem. Myślę, że ten dom z dwoma sypialniami cieszył by się większym zainteresowaniem.Szukający domu o większej powierzchni mają sporą ofertę projektów z pracowni Z-500.

Stani
Popieram, dla mnie lepiej bez kotłowni. Zawsze można dostawić garaż z jednospadowym dachem, a w nim kotłownia/komin przenieść na ścianę szczytową/. Wtedy aranżujemy salon z kuchnią, do której przylega łazienka /jednym ruchem załatwiamy wentylację, wodę i kanalizację/ i mamy dwie piękne sypialnie. Przepraszam, rozmarzyłem się, ale naprawdę szukam domu dla dwojga. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że projekty są takie jakie są, żeby koniecznie dokonywać zmian.... A zmiany kosztują, oj kosztują. Pozdrawiam.
 
Jan Kowalski
Do Stani : Domy bardzo ładne, ale na działce o pow. 400m², 18,80 m szerokości i 20% pow. zabudowanej raczej się nie zmieszczą. Pozostanę więc przy rozważaniach nad Z-139. Domu z poddaszem użytkowym nie biorę pod uwagę. Osobiście wolę taki domek niż mieszkanie w bloku o podobnej powierzchni zwłaszcza że koszt jego wybudowania go powinien być niższy.

Stani
Pełne poparcie dla Jana!!! Też mam działkę 449m2 i podobne WZ. Poza tym dla mnie i mojej żony pow. domu Z139 jest optymalna.Jesteśmy w wieku 50+ i większe domy to zbytek i luksus, na który nie bardzo nas stać Z wypowiedzi Jana widzę, że mamy bardzo podobne zapatrywania i poglądy. Zdecydowanie wolę mały domek niż mieszkanie w naprawdę porównywalnych kosztach. Kolekcja LEO bardzo ładna, ale w/g mnie ładniejszy jest Z72. Pozdrawiam.

Stani
Zapomniałem zapytać. Jak to jest, że w domach o większej pow. uż. projektujecie dwie sypialnie, a w mniejszych trzy? Trochę dziwne, nieprawdaż? Pozdrawiam.

Stani
Myślę, że nie ma problemu, można go rownież wykorzystać jako dom dla służby, bez urazy, to tylko żart. Pozdrawiam
 
Ula A
czy dom według tego projektu można wykorzystać jako dobudówkę?Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam
 
Obsługa klienta
Do Natalia : Poddasze jest nieużytkowe. Natomiast jeśli ktoś chce może zaadaptować sobie strych.

Artur S.

  • Dodaj do znajomych

DoObsługa klienta: a gdzie by były schody na strych. tylko po to zeby nap trzymac tam cos
     
Obsługa klienta
Do Piotrek : Nasza firma kosztorysowa się trochę opóźnia, zostali poinformowani o tym fakcie. Prosimy o cierpliwość.

Piotr
Witam. Tak się zastanawiam, czy jest możliwość wykonania następujących zmian:
- zamiana miescami kuchni z salonem,
- przeniesienie drzwi tarasowych na stronę południową salonu ( wejście do budynku będzie od strony północnej )
- stworzeniem w salonie antresoli ( konstrukcja np. drewniana ) do spania.

Obsługa klienta
Do Piotr : Tak można wprowadzić takie zmiany. Tylko nie do końca wiem gdzie Pan chce mieć sień, może lepiej jakby Pan naszkicował układ pomieszczeń.

Zbigniew Mikulski

  • Dodaj do znajomych

Witam, czy w powyższym projekcie jest możliwość przeszklenia pełnej powierzchni ściany szczytowej zajdującej się po lewej stronie? Czy wśród innych Państwa projektów domów parterowych do 80m2 są takie, w których możnaby przeszlić ścianę szczytową?
Pozdrawiam.

Obsługa klienta
Do Zbigniew Mikulski : Oczywiście, jest taka możliwość . Akurat ten projekt najlepiej nadaje się do przeszklenia ściany szczytowej bo znajduje się tam pustka nad salonem. W innych projektach również można by to zrobić lecz wiązałoby się to z większa ilością zmian w projekcie.

Żaneta Warchał

  • Dodaj do znajomych

Zwracam się do Państwa z kolejnym pytaniem. Chodzi mianowicie o to czy można w tym projekcie dostawić ścianki działowe na potrzeby kotłowni, co wiąże się ze zmianą ogrzewania i kosztem którego z pomieszczeń najlepiej to zrobić aby nie wprowadzać zbyt wielu komplikacji?
Dziękuję!

Obsługa klienta
Do Żaneta Warchał : Najlepiej byłoby w miejscu pokoju 7,5m2 zrobić kotłownie wówczas można by podłączyć wentylacje z kuchni, kominek oraz piec do jednego przewodu kominowego dzięki temu oszczędzamy. Ewentualnie jeśli nie potrzeba dużej kotłowni wówczas można ja pomniejszyć jednocześnie zwiększając sypialnie rodziców.

Żaneta Warchał

  • Dodaj do znajomych

Witam!
Zależy nam bardzo na czasie więc chciałam zapytać, kiedy będzie dostępne więcej szczegółów i danych (kosztorys, dokładniejszy opis)?
   
Ewa Lukas
Do Piotr : Bardzo cenię projekty Waszej pracowni ale ...proszę nie wmawiać potencjalnym klientom , że ten dom posiada "obszerny salon", spore sypialnie (jak można uznać 7/8 metrowy pokój za duży?!!!) a przestrzeń jest komfortowa.
Wypada szanować ludzi, którzy oglądają tę stronę.
Od kilku miesięcy niepokoją mnie także podawane przez Was kosztorysy.Proszę o kontakt z firmami, które są w stanie wybudować dom w takiej cenie.
Jeśli już polecają Państwo jakąś firmę, to na jej stronie wyliczenia projektów Z500 nie pokrywają się z Waszymi - są ,rzecz jasna,wyższe.
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem