dolnośląskie
dzień budowy
Budowę rozpocząłem pod koniec marca 2012 r. - zakończyłem w listopadzie 2012 r , udało się więc wybudować ten domek w osiem miesięcy. Dom usytuowany w lesie, wybrałem więc taras z okładziną ceramiczną a nie drewnianą, z uwagi na mchy i porosty. Dom wybudowany z Porothermu Dryfix + Styropian 15 + Tynk akrylowy + Okładziny drewniane - świerkowe, Obramowanie drzwi i okien - jesion. Wewnątrz okładziny z płyty g/k. Dach zrobiony na gotowych, zamówionych kratownicach. Nad tarasem i widocznymi połaciami dachu ułożona została nadbitka świerkowa, a dach pokryty został dachówką Creaton, która daje możliwość ułożenia na małych kątach spadu (taras!!!) . Zasadniczo dom został wybudowany bez większych zmian, poprawiłem tylko: 1.Sypialnia - ściana przesunięta o 30 cm do kuchni, 2.Komin - ustawiłem w łazience za kominkiem i obróciłem o 90' (ogrzewanie podłogowe elektryczne, mogłem więc zrezygnować z jednego przewodu kominowego), 3.Nad łazienką zrobiłem ocieplone pomieszczenie gospodarcze w którym zainstalowałem bojler elektryczny i naczynie ciśnieniowe do pompy głębinowej. Obok domu postawiłem też budynek gospodarczy (3x4m) na narzędzia, rowery... W całym domu położyłem kable grzewcze i "parkiet" z gresu ale głównym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepła do sypialni i łazienki. Dla zastanawiających się - ile to będzie kosztować? - 150 tys.brutto powinno wystarczyć ( z płytkami w domu i na tarasie, kominkiem, szambem, kopaniem studni..., no i do tego budynek gospodarczy, czyli +12m2) Można zrobić dużo taniej ale : ściany - gazobeton, dach - blacha, kratownice wykonane samodzielnie, elewacja bez drewnianych elementów, tynki wewnętrzne tradycyjne, tańsza stolarka okienna...
Dom został zbudowany z myślą o wypoczynku dwóch osób, latem i zimą w środku lasu, inne więc priorytety niż przy domu mieszkalnym decydowały o technologi i niektórych rozwiązaniach. Od samego początku jednak najważniejszy w tym domu był taras, z którego można (już) podziwiać łąki i stawy za drzewami. Działka też nie jest duża - dlatego Z60, właśnie z dużym tarasem.
Dążyłem do stworzenia wiernej kopii domu pokazanego w wizualizacji projektu - bo taki dom mi się spodobał! Myślę że się udało.
Artur Hoffmann
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
poproszę o zdjęcia wnętrza na adres [email protected]
z góry dziękuję
Anna
poproszę o zdjęcia wnętrza na adres [email protected]
z góry dziękuję
Damian
buduje Z11
Pozdrawiam
Domek jest super :)
Pozdrawiam
Gratuluję i pozdrawiam.
Tak jak w moim opisie budowy, napisałem - taki trochę "piernikowy", leśny domek spodobał mi się od samego początku bo pasował do moich wyobrażeń i do miejsca. Co do zmian... apetyt rośnie w miarę jedzenia - może jednak większy dom lesie?
Pozdrawiam.
Dzisiaj zastanowił bym się jednak nad wykorzystaniem poddasza na dodatkowe miejsce do spania i nie tylko, pomimo większych kosztów budowy. Jak przyjadą znajomi - pozostanie mi materac w domku gospodarczym :( Pozdrawiam
Kalkulacja jest prosta. Trzech pracowników na budowie to jest minimum 6.000zł / miesiąc x 4-5 miesięcy = około 30.000 zł za samą pracę ( i to po taniości). Jeżeli jest Pan w stanie kupić beton, zbrojenia, cegłę, dachówkę... za drugie 30.000 tysięcy - gratuluję. Ja takich okazji nie znalazłem :) Pozdrawiam.