Gotowe projekty domów nowoczesnych: Zx260, Zx86, Zx87, Zx207
Prostokątna ściana, spadzisty dach, tradycyjne okna – być może właśnie taki obrazek powstałby, gdyby ktoś poprosił Cię o to, byś narysował dom. Kto wie, być może za jakiś czas tego typu wizje odejdą do lamusa, a ich miejsce zajmą domy, które aktualnie określa się mianem „domów nowoczesnych”? To domy o odważnym designie, przełamujące standardy i kreujące trendy na rynku, szczególnie lubiane przez fanów nowatorskich rozwiązań. Projekty domów nowoczesnych wyprzedzają nasze czasy i choć ciągle budzą zdziwienie, z roku na rok są coraz chętniej wybierane przez inwestorów żądnych oryginalności i niczym nieskrępowanego indywidualizmu. Co wyróżnia domy w nowoczesnym stylu?
Domy nowoczesne to domy z dużymi przeszkleniami
Duże przeszklenia w modernistycznej bryle to najbardziej charakterystyczny element nowoczesnego domu. To nie tylko ogromne okna – projekty domów w nowoczesnym stylu bardzo często zakładają również przeszklenie... Niemal całych ścian! Tego typu rozwiązania robią ogromne wrażenie, zwłaszcza wtedy, gdy przeszklona ściana wychodzi na piękny ogród lub ścianę lasu. Dzięki temu natura staje się integralną częścią domu, kojąc zmysły domowników i wprowadzając do wnętrza nową jakość. To zaleta, której najpełniej doświadczyć w ciepłe dni – przedłużenie salonu na ogród lub taras stwarza ogromny potencjał możliwości spędzania wolnego czasu.
Kwestie estetyczne to nie jedyna zaleta dużych przeszkleń. Doświetlają one również pomieszczenia, sprawiając, że stają się optycznie większe. Dzięki dużej ilości promieni słonecznych, wnętrza naturalnie się nagrzewają, co wpływa pozytywnie na utrzymanie optymalnej temperatury, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Źle zastosowane duże przeszklenia mogą doprowadzić jednak do przegrzania wnętrz latem – z tego powodu warto zadbać o osłony przeciwsłoneczne, które pomogą efektywnie regulować poziom nasłonecznienia.
Duże przeszklenia trzeba stosować rozmyślnie, pamiętając również o ich terenowym kontekście. Warto wziąć pod uwagę nie tylko strony świata, ale także zagospodarowanie terenu, który otacza dom. Przeszklenia wychodzące wprost na ruchliwą ulicę będą kiepskim pomysłem – równie ważna jak akustyka, jest także prywatność mieszkańców.
Przykładem dużych przeszkleń wkomponowanych w modernistyczną bryłę jest projekt nowoczesnego domu Zx205. Strefa dzienna – znajdująca się na parterze – wyróżnia się niezwykłą przestronnością, która dzięki ogromnym oknom, przenika się z otaczającą dom przyrodą. Cechą wyróżniającą jest nietypowe wejście oraz poziome okna w kuchni, będące jedynymi otworami, przez które wpada światło po tej stronie budynku.Projekt domu nowoczesnego Zx205 z dużymi przeszkleniami od strony ogrodu
Domy nowoczesne to domy z płaskim dachem – ale nie tylko!
Płaski dach to kolejny element, który szybko przychodzi do głowy na myśl o domu nowoczesnym. Projekty domów z płaskim dachem, wykonanym według najnowszych technologii, są ciepłe, szczelne i trwałe. Płaski dach to prosta konstrukcja, a co za tym idzie – niższe koszty budowy. Ale to nie wszystko!
Płaski dach nagrzewa się naturalnie od promieni słonecznych – to kolejny element, który może sprzyjać budowie domu energooszczędnego. Na płaskim dachu o wiele łatwiej zainstalować można również panele słoneczne i to niezależnie od usytuowania domu – możliwość sterowania kątem ich nachylenia w ciągu dnia pozwala optymalnie wykorzystać potencjał odnawialnego źródła energii, jakim są promienie słoneczne.
Płaskie dachy domów nowoczesnych tworzą także dodatkową przestrzeń do zagospodarowania. Coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem są zielone dachy – roślinność, która pokrywa martwe do tej pory przestrzenie, zamieniając je w zielone systemy pełne życia. Inną opcją jest taras, który świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku niewielkich działek.
Co jednak w sytuacji, gdy marzy nam się projekt domu z płaskim dachem, ale miejscowe warunki zabudowy nie pozwalają na jego budowę? Alternatywą może być nowoczesny dom z dachem spadzistym. Przykładem takiej modernistycznej bryły jest projekt Zx201 – nowoczesny dom z przestronnym salonem i dużymi przeszkleniami, urzekający nietypową formą. Pomimo niewielkiego metrażu, dom ten wyróżnia się dużą funkcjonalnością dzięki możliwości zastosowania antresoli we wszystkich pokojach.
Wokół nowoczesnych domów z płaskim narosło wiele mitów. Mówi się, że płaski dach to ryzyko „basenu”, który będzie tworzył się na budynku. Rzeczywiście – takie sytuacje mogą się zdarzyć, gdy roboty dekarskie zostaną powierzone kiepskiej ekipie. Prawidłowo wykonany dach zapewnia jednak szczelność budynku, jak również skuteczne odprowadzenie wody. Innym mitem jest stwierdzenie, że płaski dach to brzydki dom. Nic bardziej mylnego!
Projekt domu nowoczesnego Zx201 z dachem dwuspadowym
Domy nowoczesne to piękne domy o odważnym designie
To nie przypadek, że projekty nowoczesnych domów przypadają do gustu inwestorom o niebanalnych osobowościach. Właśnie takie są współczesne domy modernistyczne – przełamują utarte schematy, wyróżniają się na tle innych, szokują i zachwycają jednocześnie. Domy nowoczesne w designerskim wydaniu to niezwykłe budynki – architektoniczna sztuka w najczystszym wydaniu, która zapiera dech w piersiach, odmieniając oblicze szarej, nudnej rzeczywistości.
Dom nowoczesny to nie tylko dom, który wyłamuje się z tradycyjnego stylu budownictwa. To także nowoczesny sposób myślenia o architekturze, która spełnia określone funkcje, będąc jednocześnie elementem otoczenia. Nowoczesne domy to domy ekologiczne, energooszczędne, wykorzystujące najnowsze materiały budowlane. Dom nowoczesny to dom nie tylko na miarę dzisiejszych czasów – to dom, który wyprzedza nasze czasy, czerpiąc nie tylko z dokonań teraźniejszości, ale też kreując trendy, które będą na czasie w przyszłości.
Elementem bardzo często spotykanym w projektach domów nowoczesnych jest podświetlenie elewacji. Dzięki temu wygląd zewnętrzny domu cieszy nie tylko za dnia, objawiając się w pełnej krasie, ale także nocą. Lampki wydobywają z nowoczesnego domu to, czego nie są w stanie wydobyć promienie słoneczne. Gra światła i cienia może być zachwycających spektaklem, który będzie robił wrażenie np. podczas przyjęć w ogrodzie pod gołym niebem.
Przykładem domu, który idealnie wpisuje się w tę filozofię jest projekt Zx163 – budynek o surowej bryle i płaskim dachu, zachwycający nietypową elewacją. Biały tynk połączony z szarym kamieniem, ciepłym drewnem elewacyjnym oraz okładziną lustrzaną tworzy idealne tło dla subtelnego podświetlenia. Interesująca jest sama koncepcja budynku. Dwa nakładające się prostopadle sześciany, z których górna bryła stanowi jednocześnie zadaszenie wejścia oraz tarasu, świadczą o surowości i nowoczesności domu.
Jeśli lubisz łamać schematy i umykać standardom narzuconym przez zachowawcze trendy, to dom nowoczesny jest właśnie dla Ciebie. Z dużą dozą prawdopodobieństwa to właśnie taki dom sprosta Twoim oczekiwaniom, będąc naturalnym przedłużeniem Twojej osobowości.
Projekt domu nowoczesnego Zx163 z zewnętrznym podświetleniem elewacji
Domy nowoczesne to domy minimalistyczne
Minimalizm zawładnął światem przeżartym przez konsumpcjonizm, dając wytchnienie od nadmiaru. Wyrzucamy z szafy niepotrzebne ubrania, ograniczamy zużycie plastiku, świadomie odcinamy się od bodźców, wierzą coraz mocniej w to, że mniej znaczy więcej. W cenie są doświadczenia i przeżycia, nie rzeczy. Mając wokół siebie więcej przestrzeni, jesteśmy w stanie doświadczać pełniej nie tylko otaczającego nas świata, czy drugiego człowieka, ale także samych siebie.
Ta filozofia idealnie pasuje do nowoczesnych domów, w których minimalizm zagościł na dobre. Nowoczesne domy to domy proste, nieprzekombinowane, przestrzenne – gotowe pomieścić nie tylko sporą rodzinę, ale i ogromny apetyt na życie. Czy takie budynki są dla wszystkich? Dla niektórych minimalizm zionie pustką i nie spełnia kryteriów przytulności. Fakt, nowoczesne projekty domów odznaczają się właśnie zestawieniem brył i płaszczyzn, najczęściej w jasnych barwach – bieli i szarości. To, co dla jednych jest zbyt chłodne, koi zmysły drugich, stwarzając potencjał do tego, by wnętrze domu zmieniało się wraz z ich właścicielami. Stonowane kolory stanowią świetne tło dla gry dodatkami, które z powodzeniem wkomponować mogą się zarówno w styl glamour, jak i w styl skandynawski.
Przykładem nowoczesnego domu, będącego zarazem domem w minimalistycznym wydaniu, jest projekt Zx141 – dom parterowy o bardzo prostej bryle. Animuszu i elegancji dodają mu biel i czerń, splatające się w swych kontrastach niczym jin i jang – razem tworzą idealną całość, która nie jest ani trochę nudna. Projekt Zx141 jest dedykowany dla niedużej rodziny, pragnącej decydować o swoim życiu w ciszy, spokoju i cieple domowego ogniska. Dosłownie – ważnym elementem przestronnego i widnego salonu wraz z gustowna jadalnią jest przykuwający uwagę kominek.
Projekt domu nowoczesnego Zx141
Domy nowoczesne to domy o oryginalnym i funkcjonalnym rozkładzie wnętrz
Ta cecha charakterystyczna bezpośrednio wiąże się z minimalistycznym zamysłem projektantów. W domach nowoczesnych dominują otwarte przestrzenie dzienne. Najczęściej łączy się w ten sposób salon, kuchnię, jadalnię oraz korytarz, tworząc przestronny ciąg komunikacyjny, dzięki któremu wnętrze nowoczesnego domu staje się bardziej atrakcyjne wizualnie i pełne słonecznego światła. To właśnie w tej strefie bardzo chętnie stosowane są przeszklenia, które nadają modernistycznej bryle lekkości i oryginalnego charakteru. Otwarte przestrzenie sprzyjają również integracji członków rodziny.
Być może właśnie dlatego strefa nocna – prywatna część domu mieszkańców – jest w takim układzie wyraźnie odseparowana. Sypialnie typu master-bedroom posiadają prywatne łazienki i garderoby, dzięki czemu tworzą swego rodzaju „dom w domu” – zakątek, w którym każdy może poczuć się jak u siebie, bez konieczności współdzielenia przestrzeni z innymi domownikami. To rozwiązanie, które wprowadza do wspólnego życia harmonię. W dowolnym momencie można przebywać ze sobą lub całkiem osobno, dzięki czemu wspólna codzienność jest o wiele bardziej komfortowa.
Wyjątkowym przykładem domu z otwartą przestrzenią dzienną, są domy atrialne. We współczesnej architekturze to najczęściej domy z wewnętrznym dziedzińcem zadaszonym szklanym przekryciem. Tego typu rozwiązania bardzo często spotkać można w budynkach użyteczności publicznej, ale coraz częściej wykorzystywane są również w zabudowie wielorodzinnej. Bez względu na przeznaczenie budynku, idea atrium jest taka sama – to centralny zamknięty dziedziniec, do którego prowadzą wszystkie najważniejsze drzwi. Taka konstrukcja doskonale spełnia swoją rolę w przypadku działek w hałaśliwych rejonach – odseparowana od zgiełku przestrzeń pozwala stworzyć ostoję, która będzie ukojeniem dla mieszkańców domu.
Przykładem domu atrialnego jest projekt Zx119 – nowoczesny dom parterowy z płaskim dachem. Jego centralną część stanowi atrium-ogród zimowy, wokół którego zorganizowano wszystkie pomieszczenia. To dom, który z powodzeniem zmieści się nawet na niewielkiej działce, oferując jednocześnie bardzo dużo prywatności, przestrzeni i światła.
Projekt nowoczesnego domu atrialnego Zx119
Domy nowoczesne to domy inteligentne
Technologie coraz ściślej splatają się z naszym życiem. Ich rozwój pociąga za sobą wiele rozwiązań, które z dnia na dzień przestają budzić zdziwienie. Dzisiaj nikogo nie zaskakuje już widok człowieka „rozmawiającego” ze swoim smartfonem. Coraz bardziej autonomiczne stają się również samochody, a sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie nie tylko w IT, ale także w medycynie czy sądownictwie. Nowoczesne technologie pełną parą wkraczają również w budownictwo.
Jeszcze do niedawna dom inteligentny był synonimem elitarnego luksusu – ekstrawagancji, na którą stać tylko najbogatszych. Kojarzył się z tym co ekskluzywne, a co za tym idzie również drogie, niedostępne dla przeciętnego człowieka. Obecnie systemy inteligentnego domu są coraz bardziej popularne, a trend na projekty domów inteligentnych stale się rozwija. Przekłada się to na korzyści na wielu poziomach: nowoczesne, inteligentne domy to domy coraz bardziej wygodne, bezpieczne, energooszczędna oraz ekologiczne – a także tańsze.
Jak działa dom inteligentny?
- Kiedy śpisz, system przygotowuje się na Twoje rozpoczęcie dnia. Temperatura dostosowuje się do optymalnej, w łazience włącza się ogrzewanie podłogowe, na zewnątrz gaśnie oświetlenie.
- Kiedy wychodzisz do pracy, ogrzewanie przechodzi w tryb „stand by”, by ograniczyć zużycie energii, kiedy i tak nie ma Cię w domu. Aktywuje się alarm oraz opuszczają rolety, które dodatkowo chronią Twój dom przed kradzieżą.
- Kiedy wracasz z pracy, dom odbezpiecza gniazda elektryczne, nastawiając się na Twoją aktywność. Podnoszą się rolety. Możesz odpoczywać, bawić się z dzieckiem lub oglądać filmy. System zadba o najlepsze warunki oświetlenia i dźwięku. W momencie zachodu słońca włącza się oświetlenie elewacji.
- Kiedy przygotowujesz się do snu, w łazience czeka już na Ciebie gorąca kąpiel w temperaturze 42 stopni, aby jedynym, co musisz zrobić, było wejście do wanny. Po wyjściu z niej jednym przyciskiem aktywujesz tryb nocny i spokojnie kładziesz się spać.
- Kiedy śpisz, ogrzewania przełącza się w tryb nocny, nieznacznie obniżając temperaturę, by zapewnić Ci komfortowy sen. Automatycznie opuszczają się rolety, aby nie budziło Cię wschodzące słońce. W całym domu gaśnie światło. Aktywne są jedynie czujniki ruchu, które w razie potrzeby delikatnie oświetlą nocą korytarz. Dom czeka, aż się obudzisz... \
- pogrubionej termoizolacji ścian, dachów oraz stropów,
- pogrubionej termoizolacji fundamentów,
- dodatkowej izolacji wewnętrznej, niwelującej powstawanie mostków termicznych,
- zastosowaniu rekuperacji (wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła) oraz kolektorów słonecznych,
- likwidacji pionów wentylacji grawitacyjnej,
- ogrzewaniu podłogowemu,
- zastąpieniu pieca gazowego pompą ciepła lub piecem na biomasę,
- likwidacji komina (jeśli zastosowano pompę ciepła).
Dom inteligentny to dom, którym z łatwością możesz sterować za pomocą tabletu lub telefonu, który zawsze masz pod ręką – nawet na odległość. Na tego typu rozwiązania coraz chętniej decydują się inwestorzy, dla których wartością jest spokojne, bezpieczne życie, dzięki któremu mogą skupić się na tym, co dla nich naprawdę ważne – na rodzinie, odpoczynku, realizacji swoich pasji.
Przykładem inteligentnego rozwiązania jest Alexa, system zaprojektowany przez Amazon. Alexa dostarcza użytkownikowi informacji, muzyki, wiadomości czy informacji pogodowych. Mimo tego, że system posiada przyciski, nie trzeba ich w ogóle dotykać. Sztuczna inteligencja przetwarza komendy głosowe, które z łatwością pozwalają sterować urządzeniem.
Krótko mówiąc: nowoczesne, inteligentne domy odmieniając oblicze codzienności o możliwości, które jeszcze niedawno wydawały się tylko naukową fikcją.
Domy nowoczesne to domy energooszczędne
Podwyżki cen energii i wzrost kosztów ogrzewania są faktem, którego nie sposób pominąć, myśląc o wyborze projektu domu. Domy nowoczesne to najczęściej domy energooszczędne, których ideą jest zmniejszenie zapotrzebowania budynku na ciepło. Dzięki temu domy są nie tylko bardziej ekologiczne, ale i tańsze w użytkowaniu.
Nic dziwnego, że energooszczędność tak dobrze wpisała się w modernistyczną bryłę nowoczesnych domów. Prosta, minimalistyczna architektura i nieskomplikowane dachy to czynniki, które mają ogromny wpływ na zatrzymywanie ciepła w budynku. Nie bez znaczenia są również nowoczesne technologie, które pozwalają łatwiej uzyskać pożądany efekt. Projektanci nowoczesnych domów nie boją się sięgać po rozwiązania, które – choć dzisiaj bywają jeszcze abstrakcją – już niebawem staną się oczywistością. Panele słoneczne, pompy ciepła, rekuperacja to tylko kilka z najpopularniejszych kierunków, w których zmierza współczesne, ekologiczne budownictwo. Warto pamiętać, że energooszczędne mogą być nie tylko małe domki, ale także spore rezydencje o powierzchni ponad 100 m2. Jeżeli marzy Ci się zatem duży, nowoczesny dom, również może być on domem energooszczędnym.
Wybiegając naprzeciw tym trendom, tworzymy w Z500 projekty w standardzie NF40, które różnią się od podstawowych projektów. Są maksymalnie energooszczędne dzięki:
Jak wygląda nowoczesny dom, w którym zastosowano standardy energooszczędności? Przykładem może być projekt Zx105 NF40 – dom o prostej, minimalistycznej bryle, która mieści w sobie funkcjonalną przestrzeń do życia. Budynek posiada wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, zwiększoną termoizolacyjność przegród, kolektory słoneczne, wydajne ekologiczne źródło ogrzewania oraz dodatkowe rozwiązania niwelujące mostki cieplne. Mimo zwartej architektury, będącej niezbędnym elementem ograniczeń straty ciepła, budynek zyskał lekkość, dzięki przestrzennym, ozdobnym detalom – żebrowemu zadaszeniu nad tarasem i drewnianym elementom, po których wspiąć może się żywa roślinność. Ta propozycja spodoba się zwłaszcza osobom, które cenią sobie wypadkową estetyki i funkcjonalności.
Projekt domu Zx105 w wersji niskoenergetycznej NF40
Domy nowoczesne to również domy małe i tanie w budowie
Dom nowoczesny może kojarzyć się z modernistyczną willą, kosztowną w budowie, ale… Nie musi. Niewielkie domy również mogą spełniać standardy nowoczesności, a przy tym być wygodne w użytkowaniu i tanie. Dzięki zastosowaniu przemyślanych oraz ergonomicznych rozwiązań koszty realizacji można optymalizować na każdym etapie budowy.
Współcześni projektanci – świadomi różnorodności potrzeb inwestorów – z upodobaniem projektują również budynki o powierzchni mniejszej niż 100 m². Tak naprawdę małe domy nie wymagają wielkich kompromisów. Sekret tkwi w przemyślanym projekcie, który maksymalnie wykorzystuje przestrzeń, tak, by dać mieszkańcom jak najwięcej swobody. Nowoczesny, mały dom może być azylem, który daje o wiele więcej prywatności niż mieszkanie – to właśnie dlatego coraz częściej staje się pożądaną alternatywą. Jeśli nie dysponujesz środkami na wybudowanie luksusowej, nowoczesnej willi lub po prostu nie potrzebujesz tak dużego domu, zapoznaj się z propozycjami mniejszych domów nowoczesnych, spośród których na pewno wybierzesz swój wymarzony dom.
Bardzo dobrym przykładem małego domu o nowoczesnym charakterze jest projekt Zx53 – dom parterowy o powierzchni niespełna 80 m². Mimo niewielkich rozmiarów, z powodzeniem mieści w sobie wszystkie pomieszczenia, niezbędne do komfortowego życia standardowej rodziny. Ta propozycja będzie idealna dla wszystkich, którzy cenią sobie funkcjonalne rozwiązania – projektant zadbał o to, aby każdy metr kwadratowy domu został maksymalnie wykorzystany i żadna przestrzeń się nie marnowała.
Projekt małego domu nowoczesnego Zx53
Domy nowoczesne to domy budowane we współczesnych technologiach
Nowoczesność kojarzy się z otwartością. Nie tylko na wyzwania, które niesie współczesność, ale także na możliwości, które daje. Filozofia projektowania i budowania domów nowoczesnych opiera się w dużej mierze na nowatorskich technologiach budowy, które w wielu sytuacjach przewyższają tradycyjną technologię murowaną. Alternatywą dla tradycyjnego, murowanego budownictwa coraz częściej staje się zatem budownictwo drewniane, a w szczególności technologia szkieletowa.
Domy szkieletowe to domy tanie w budowie. Mniejsza ilość materiałów, brak konieczności zatrudniania ekipy budowlanej na długi czas, rezygnacja z rusztowań – to elementy, które znacznie pozwalają obniżyć ceny budowy, ale to nie jedyna zaleta tego typu rozwiązań. Domy szkieletowe buduje się czysto, wykańcza szybko i mieszka się w nich ekologicznie. Projekty tego typu domów są bardzo popularne zwłaszcza w Europie zachodniej, coraz częściej goszczą jednak i na naszym polskim podwórku, zdobywając sobie coraz szersze grono zadowolonych mieszkańców.
Inną alternatywą jest technologia prefabrykacji. Taki dom wybudować można bardzo szybko – domy powstają w czasie kilku-kilkunastu tygodni, a ich budowa wygląda trochę jak układanie budynku z klocków. To właśnie na tym opierają się technologie H-Block® i Thexpan® – innowacyjne, opatentowane systemy do budowy domów energooszczędnych i pasywnych. H-Block® to izolacyjny panel konstrukcyjny zbudowany z pianki poliuretanowej, zamkniętej w konstrukcji skrzynkowej i trwale połączonej z okładziną drewnopochodną OSB. Thexpan® z kolei, jest pierwszą na świecie termodynamiczną płytą dachową. Składa się z dwóch blach osłonowych, miedzianych rur wymiennika ciepła ułożonych bezpośrednio pod blachą oraz poliuretanowej izolacji termicznej.
Przeczytaj więcej na temat technologii H-Block® oraz Thexpan® na: https://z500.pl/projekty-domow-z-klockow.html
Domy nowoczesne to domy budowane z dobrej jakości materiałów
Domy nowoczesne to domy odważne, designerskie, wymykające się schematom – i właśnie dlatego w parze z tymi cechami musi iść przede wszystkim jakość. Dobra jakość to dobre materiały budowlane, które będą wspierały modernistyczną myśl, tak, aby znalazła pełne zastosowanie w rzeczywistości. Duże przeszklenia ścian muszą trzymać odpowiednie parametry, takie jak np. współczynnik przenikania ciepła, a płaski dach musi być bardzo dobrze zaizolowany, aby nie przeciekał. Dom ma nie tylko dobrze wyglądać – musi być również miejscem wygodnym i bezpiecznym do życia, przestrzenią, która jest komfortowa.
Dom to inwestycja na lata – przez lata musi zatem cieszyć i utwierdzać w przekonaniu o słusznych wyborach. Wybór najlepszych rozwiązań zostawiam fachowcom, dlatego jako pracownia projektowa Z500 ściśle współpracujemy z najlepszymi w Polsce i na świecie producentami i wykonawcami. To właśnie oni sugerują optymalne rozwiązania, wykazujące najlepszy stosunek ceny do jakości. Wierzymy w ideę „złotego środka” – unikamy najtańszych rozwiązań, których jakość pozostawia wiele do życzenia, jak również bardzo drogich materiałów, które nie mają logicznego uzasadnienie i są dodatkowym kosztem. Od lat dbamy o to, by w naszej ofercie pojawiały się zróżnicowane projekty na każdą kieszeń, które łączy jedno: piękno i użyteczność.
Nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, funkcjonalność i ergonomia oraz optymalne koszty budowy to nasz priorytet. Jeżeli dom nowoczesny jest Twoim marzeniem, zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz najlepszą dla siebie. Każdy z gotowych projektów domów możesz bezpłatnie dostosować do swoich potrzeb.