Dom Pasywny Dla Każdego

Dom Pasywny Dla Każdego

Dom pasywny to budynek, o tak małym zapotrzebowaniu na energię, że nie wymaga tradycyjnego systemu centralnego ogrzewania.

 

Roczne koszty utrzymania takiego budynku to kwota ok. 300 zł (dom o p.u. ok. 120m2).

Idea domu pasywnego jest coraz bardziej znana zarówno w Polsce jak i w Europie. Jednakże ze względu na znacznie wyższe koszty budowy takiego domu w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji w Polsce powstało jedynie kilka takich budynków. W krajach UE dzięki możliwości uzyskania dopłaty z budżetu państwa takich domów buduje się znacznie więcej. Certyfikowanych budynków jest już kilka tysięcy. Szacuje się że budowa takiego domu jest droższa o ok. 30%.

 

                                 

1. Wizualizacje projektu z115.

 

Głównym celem projektu jest popularyzacja idei budownictwa pasywnego oraz kompletnego systemu budowy domu pasywnego szerokiej grupie odbiorców ponieważ:

 

  • dom wybudowany w systemie Multicomfort będzie jedynie 10% droższy od tradycyjnie budowanych konstrukcji domów pasywnych,
  • dostarczamy kompletny system do budowy – czyli:

 

  1. gotowy projekt budynku który można wybudować w całej Polsce i większości krajów Europy zachodniej
  2. rozwiązania dotyczące budowy płyty fundamentowej, konstrukcji ścian i dachu
  3. dobór materiałowy (izolacje, okna itd.)
  4. system instalacji wewnętrznych (stosowny rekuperator, pompa ciepła)
  5. możliwość budowy domu w każdym miejscu w Polsce

 

  • budynek będzie bardzo dokładnie przebadany, zamontowanych będzie w nim ok. 100 różnego rodzaju czujników a wyniki zużycia energii będą dostępne online dla wszystkich zainteresowanych, udowodnimy że dom pasywny „DZIAŁA”,
  • ze względu na prefabrykację ścian budynku, większość prac wykonana jest w hali produkcyjnej, dzięki czemu zachowana jest najwyższa jakość konstrukcji, szalenie istotna z powodu konieczności zachowania całkowitej szczelności budynku.

 

Kluczowe elementy realizacji programu

 

1. Projekt domu budynku Podstawowym założeniem programu, jest możliwość budowy domu pasywnego na terenie całego kraju.

Aby było to możliwe konieczne jest posiadanie gotowego projektu / projektów, domu pasywnego. Dlatego w programie jedną z kluczowych firm współpracujących jest pracownia projektowa Z500. Przy współpracy z Z500 powstał projekt domu pasywnego. Został on oczywiście wcześniej dokładnie przeliczony w programie PHPP (pakiet do projektowania budynków pasywach) dostarczonego przez Polski Instytut Domów Pasywnych, a obliczenia zostały pozytywnie zweryfikowane przez inżynierów PIBP.

Zobacz nasze projekty domów Energooszczędnych

 

2. O budynkach pasywnych dużo się mówi, w krajach Europy zachodniej są już bardzo popularne.         

W Polsce chociaż idea domu pasywnego jest znana, to domy pasywne są nadal rzadkością. Do projektu został zaproszony zespół specjalistów, którzy poprzez przeprowadzane badania będą chcieli przybliżyć polskiemu społeczeństwu korzyści płynące z inwestowania w dom pasywny.

Budynek będzie posiadał około 100 różnego rodzaju czujników. Będzie badana temperatura oraz wilgotność na każdej z warstw przegrody zewnętrznej, w gruncie oraz wyniki będą odniesione do rzeczywistych warunków klimatycznych działki gdzie powstanie budynek. W ten sposób przeprowadzone badania są pionierskim podejściem do tematu budynku pasywnego i będzie to pierwszy tego typu budynek w europie tak dokładnie przebadany.

Finalnie, najważniejszym rezultatem badań, będzie faktyczne zużycie energii budynku, co każdy zainteresowany będzie mógł sprawdzić na bieżąco w czasie rzeczywistym, online w specjalnie do tego przygotowanym portalu internetowym.

Przeprowadzone badania udowodnią poprawne działanie domów pasywnych oraz będą znakomitym argumentem do przekonania klientów o skuteczności działania tego typu budynków.

 

3. Know-how

Jednym z ważniejszych elementów projektu jest wiedza, jak należy taki budynek wykonać. Firma Multicomfort, organizator „programu” posiada know-how jak należy wybudować taki dom, aby spełniał on wszystkie najbardziej rygorystyczne założenia domu pasywnego. A z racji technologii wykonania, może zagwarantować pełną powtarzalność i komercjalizację rozwiązania, tak by dom wg powtarzalnego projektu można było wybudować na terenie całego kraju.

 

Dlaczego technologia prefabrykowana:

 

  • większość prac wykonuje się w zakładzie produkcyjnym pod zakładową kontrolą produkcji, co gwarantuje najwyższą jakość oraz pełną powtarzalność elementów
  • konstrukcja szkieletowa umożliwia osiągnięcie nadzwyczaj dobrych parametrów termoizolacyjnych (koniecznych do realizacji projektu), dla przykładu współczynnik U ścian zewnętrznych wynosi 0,085 W/m2K !!! Osiągnięcie takiego rezultatu jest bardzo trudne w tzw. tradycyjnym budownictwie, a domy prefabrykowane są „naturalnie ciepłe”.
  • konstrukcja szkieletowa zapewnia minimalizację mostków termicznych w miejscach nadproży, połączenia stropów, styku dachu z ścianką kolankową oraz w miejscach montażu stolarki okiennej i drzwiowej.
  • zastosowany system ułatwia zagwarantowanie maksymalnej szczelności budynku. Wszystkie łączenia są dokładnie zaklejane specjalnymi taśmami i klejami, a wszystkie przegrody zewnętrzne posiadają folie paraizolacyjne 
  • ponieważ większość budynków pasywnych w Europie jest budowane w tej technologii…

 

Zobacz film z budowy … domu pasywnego wybudowanego w tej technologii, który będzie tylko 10% droższy od budowanego tradycyjnie!

Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Dom Pasywny Dla Każdego"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
  
PC
Do Kasia : a co bys powiedziala jak bym pokazal podobny i tanszy o wjecej jak 10% TE SAME PARAMETRY TECHNICZNE A DO TEGO ZERO KOSZTOW UTRZYMANIA?

Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.
OK, zgadzam się zmieniam zgody