6 najczęściej dokonywanych zmian w gotowym projekcie domu

Zakup gotowego projektu domu pozwala na oszczędność pieniędzy i czasu. Możesz mieć pewność, że propozycje z zaufanej bazy są sprawdzone i bezpieczne. Oczywiście kupno gotowego konceptu nie wyklucza możliwości poddania go modyfikacjom. Warto jednak przy nanoszeniu poprawek skorzystać z porady architekta. Co najczęściej zmieniamy w gotowych projektach? Sprawdźmy!

1. Zmiany w stolarce okiennej i drzwiowej

Nowsze projekty uwzględniają najświeższe trendy. W starszych wersjach brakuje z kolei modnych, dużych przeszkleń. Czy w imię projektu warto rezygnować z dostępu do naturalnego światła? Oczywiście, że nie. Oprócz lepszego doświetlenia, widok na zadbany ogród będzie stanowić dodatkową dekorację wnętrza. Czasem jednak, wykorzystując nowoczesne projekty, ze względów oszczędnościowych decydujemy się na pomniejszenie okien. Warto takie zmiany przedyskutować z architektem, żeby budynek nie utracił zewnętrznej atrakcyjności.

2. Zmiana kąta nachylenia dachu

O rodzaju dachu niestety nie zawsze możemy zadecydować sami. Najczęściej ograniczają nas plan zagospodarowania terenu i miejscowe warunki zabudowy. W przypadku, kiedy wymogi działki nie idą w parze z projektem, zalecamy konsultację z architektem, który dobierze odpowiedni kształt dachu odpowiadający również Klientowi.

3. Podniesienie wysokości ścianki kolankowej

To jedna z najczęściej wprowadzanych zmian w celu uzyskania wygodniejszego poddasza. Ważne jest jednak, żeby modyfikacje wdrażać z rozwagą i nie przekroczyć dozwolonej wysokości domu. Wiele zależy od konstrukcji budynku, a wszelkie zmiany wymagają sporządzenia ponownych obliczeń. W trosce o własne bezpieczeństwo nie zmieniaj konstrukcji samowolnie. Dodatkowo złe wykonanie wpłynie na pogorszenie atrakcyjności budynku.

4. Doprojektowanie garażu

Niektóre projekty nie uwzględniają garażu. Dobudowa nie jest bardzo skomplikowana, jednak czasem wnętrze nie pozwala na doprojektowanie pomieszczenia z wewnętrznym wejściem do domu. Jeśli jest ono koniecznie, zalecamy konsultację z architektem.

5. Zmiany w układzie pomieszczeń

Zazwyczaj w projektach między pokojami stawiane są ścianki działowe, co pozwala na swobodne dopasowanie wielkości pomieszczeń do własnych wymagań. Tego typu zmiany nie muszą być konsultowane z architektem. Ważne jest, żeby ściany nośne pozostały nienaruszone, ponieważ ich modyfikacje wiążą się ze skomplikowanymi i drogimi zmianami konstrukcyjnymi.

6. Zmiana sposobu ogrzewania

Większość projektów z500 dostosowanych jest do instalacji gazowej lub na paliwo stałe oraz wentylację mechaniczną z rekuperacją. Można zmieniać system grzewczy, np. rozbudowywać go o ogrzewanie podłogowe, baterie słoneczne czy kominek z płaszczem wodnym.

Jak widać, nanoszenie poprawek do gotowych projektów nie jest niczym skomplikowanym. Dopasowanie koncepcji do indywidualnych potrzeb jest możliwe, jednak warto skorzystać z opinii specjalisty. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące projektów, zachęcamy do bezpłatnej konsultacji z naszymi architektami. Wierzymy, że razem uda się nam połączyć funkcjonalność i indywidualne wizje Państwa idealnego domu.

ZAPYTAJ O ZMIANY W GOTOWYM PROJEKCIE DOMU

Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "6 najczęściej dokonywanych zmian w gotowym projekcie domu"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem