Projekty domów
Zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Całoroczny dom jednorodzinny do samodzielnego montażu, czyli TWÓJ DOM W PACZCE

Całoroczny dom jednorodzinny do samodzielnego montażu, czyli TWÓJ DOM W PACZCE

Dom do samodzielnego montażu? Dom w paczce? Kiedy słyszysz te określenia, prawdopodobnie przychodzą Ci do głowy raczej klocki dla dzieci niż domy mieszkalne. Nic bardziej mylnego! Przekonaj się, czym są domy do samodzielnego montażu i dlaczego warto zainwestować w tego typu rozwiązanie.

Czym są domy do samodzielnego montażu?

Wyobraź sobie, że przeglądasz katalog gotowych projektów i wybierasz dom, który najbardziej Ci się podoba. Kupujesz projekt, ale zakup to nie wszystko. To dopiero początek długiej drogi. Kolejnym krokiem jest szeroko rozumiana organizacja budowy.

Inwestor musi poświęcić kilka kolejnych miesięcy m.in. na:

 • adaptację i optymalizację projektu,

 • poszukiwania i organizację materiałów budowlanych we właściwych ilościach odpowiedniej jakości,

 • zapewnienie logistyki dostaw.

Mimo szczegółowego planowania prawdopodobnie nie obędzie się bez ratowania się z sytuacji podbramkowych, gdy część zamówionych materiałów po raz kolejny nie dotrze na plac budowy lub będziesz musiał zapłacić za nie 30% więcej.

TWÓJ DOM W PACZCE ma być odpowiedzią na tego rodzaju problemy. Jest to kompletna usługa zakupu atrakcyjnego projektu wraz z odpowiednio zoptymalizowaną konstrukcją drewnianą oraz zestawem materiałów budowlanych.

Co zawiera TWÓJ DOM W PACZCE?

Domy do samodzielnego montażu zawierają gotowy projekt + zestaw materiałów budowlanych + zalecenia montażowe. Jest tam wszystko, czego inwestor potrzebuje do budowy: od przygotowanej konstrukcji, poprzez termoizolację i materiały uszczelniające aż po wszystkie konieczne wkręty.

Materiały te zostały zoptymalizowane pod kątem jakości – ceny – dostępności. Wartością dodaną są jasne zalecenia montażowe, profesjonalnie opracowane detale oraz wsparcie techniczne pracowników producenta.

Technologia budowy DOMÓW W PACZCE

DOMY W PACZCE to budynki o konstrukcji szkieletu drewnianego. Słyną one z energooszczędności oraz szybkości montażu.

Zastosowana technologia zapewnia otwartość dyfuzyjną ścian i dachu. To ważne, ponieważ domy szkieletowe otwarte dyfuzyjnie to najtrwalsze i najbezpieczniejsze znane konstrukcje drewniane. Przyjmuje się, że ich żywotność wynosi min. 80 do 100 lat. Amerykanie, Szwedzi, Norwegowie czy Finowie budują w ten sposób od lat. Ich doświadczenie pokazuje, że takie konstrukcje doskonale sprawdzają się zarówno w ciepłym, jak i zimnym klimacie.

Konstrukcja ścian, stropów i dachów składa się z najwyższej jakości suchego drewna iglastego. Wszystkie elementy konstrukcyjne są przycięte na wymiar oraz numerowane zgodnie z projektem – to duże ułatwienie dla wykonawcy. Na zewnątrz ściany oraz dachy są zabezpieczone przed zimnem, upałem i czynnikami pogodowymi przy pomocy twardszych płyt izolacyjnych, również z naturalnych włókien drzewnych.

TWÓJ DOM W PACZCE zapewnia komfort termiczny na najwyższym poziomie. Puste przestrzenie między krokwiami oraz słupkami ściennymi są wypełniane matami termoizolacyjnymi z naturalnych włókien drzewnych (tzw. wełną drzewną). Dzięki temu wydatki na utrzymanie energetyczne domu ograniczają się do minimum. Zimą izolacja chroni bezcenne ciepło przed ucieczką na zewnątrz, co zapewnia niższe rachunki za ogrzewanie. Latem natomiast skutecznie hamuje przenikanie upału do wnętrz.

Dzięki zastosowanym materiałom – drewno konstrukcyjne w połączeniu z naturalną termoizolacją z włókien drzewnych – domy do samodzielnej budowy zapewniają zdrowy wewnętrzny mikroklimat. W ciągu dnia mieszkańcy są bardziej skoncentrowani, w nocy ich organizmy szybciej się regenerują.

Zalety domów do samodzielnego montażu

Budowa domu tradycyjnego prawie nigdy nie przebiega tak łatwo i ekscytująco, jak oczekuje tego inwestor. Szczególnie ostatnie lata pokazują, że rynek budowlany staje się coraz mniej przewidywalny. Problemem są niestabilność cen na rynku oraz kłopoty z dostępnością materiałów budowlanych.

Część inwestorów z dnia na dzień pozostaje ze zbyt małym budżetem na budowę swojego domu, a dobranie dodatkowej transzy kredytu nie zawsze jest możliwe. Ci, którym brak gotówki nie doskwiera, spotykają się z inną trudnością – nie mogą kupić materiałów budowlanych na czas, a wykonawca nie chce dłużej czekać.

Panuje także powszechna tendencja do przewymiarowania konstrukcji budynków. Kończy się to z reguły przepłaceniem za materiały budowlane i stertą niewykorzystanych resztek po budowie.

Powyższe trudności nie mają odniesienia do TWOJEGO DOMU W PACZCE, który jest rozwiązaniem na miarę dzisiejszych – niestabilnych – czasów.

W ramach usługi, już w czasie oczekiwania na dostawę, inwestor otrzymuje projekt, zalecenia montażowe, detale oraz wsparcie w przygotowaniu do realizacji budowy. Każdy klient może dodatkowo skorzystać z pakietu bezpłatnych konsultacji.

Dla kogo sprawdzi się usługa TWÓJ DOM W PACZCE?

Domy do samodzielnego montażu są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, dla których liczy się czas: zarówno wykonawców domów, jak i deweloperów.

Jednak przede wszystkim z oferty powinni skorzystać inwestorzy indywidualni, którzy mają mniej doświadczenia, bo nie budują domów w sposób profesjonalny. Kompletność usługi połączona z gwarancją ceny ma niebagatelne znaczenie dla ich inwestycji.

 • Nie ma ryzyka wstrzymania budowy domu z powodu przekroczenia założonego budżetu.

 • W ramach usługi zagwarantowane są terminowe dostawy.

 • Wraz z projektem domu klienci otrzymują ni mniej, ni więcej, a dokładnie to, co faktycznie będzie potrzebne do jego budowy. Nie zabraknie najmniejszego wkręta, nie zostanie też mnóstwo niezużytych materiałów.

Jeśli lubisz mieć wybór, dom do samodzielnej budowy, jest również dla Ciebie. W ramach usługi TWÓJ DOM W PACZCE już teraz można wybierać wśród kilkunastu projektów. Każdy z nich został dokładnie dopasowany do technologii szkieletu drewnianego. Dzięki temu nie musisz tracić czasu i pieniędzy na zmianę konstrukcji projektu. A to kolejne zaoszczędzone kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Czy jednak indywidualny inwestor poradzi sobie z taką budową? Dla chcącego nic trudnego, choć warto, by osoba zajmująca się budową, miała minimalną smykałkę techniczną. Kluczem jest umiejętność obsługi narzędzi i znajomość rysunku technicznego. TWÓJ DOM W PACZCE został opracowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić montaż na placu budowy – zarówno mniej doświadczonemu wykonawcy, jak i bardziej ambitnemu inwestorowi.

Przycięte i ponumerowane drewno konstrukcyjne w połączeniu z jasnymi zaleceniami montażowymi i detalami na pewno redukuje ilość pracy, jaką trzeba wykonać w porównaniu do konwencjonalnej budowy domu. Wciąż jednak należy pamiętać o przestrzeganiu zasad BHP oraz wsparciu kierownika budowy.

TWÓJ DOM W PACZCE – o czym należy pamiętać przy montażu

TWÓJ DOM W PACZCE został stworzony po to, aby ograniczyć do minimum możliwość pojawienia się krytycznych punktów. Zawsze jednak największym zagrożeniem na budowie jest człowiek: jego błędy, nonszalancja i niestosowanie się do zaleceń. Jeśli przy składaniu domu w paczce ktoś używa piły, tnie i próbuje po swojemu „dopasowywać” części, oznacza to, że właśnie zniszczył jakiś istotny element.

Należy zwrócić uwagę, że zestaw dostarczany w pakiecie, nie uwzględnia wszystkich materiałów budowlanych czy usług, które są niezbędne do wybudowania całego domu, np. płyta fundamentowa, okna, drzwi, pokrycie dachu, instalacje, montaż. Inwestor powinien zatem odpowiednio wcześnie zabezpieczyć te elementy po swojej stronie.

Koordynacja poszczególnych etapów procesu budowlanego jest czynnikiem, który może ułatwić lub utrudnić tempo budowy domu. Dobra koordynacja to baza udanej realizacji.

Czy warto postawić na TWÓJ DOM W PACZCE?

Wybierając jeden z projektów domów do samodzielnego montażu, unikasz problemów związanych z tradycyjną budową. Dodatkowo świadomie chronisz klimat w trosce o przyszłe pokolenia. Budujesz dziś dom ukierunkowany na nieodwracalną przyszłość budownictwa – prefabrykowane budownictwo zeroemisyjne. Wartość takiej dobrze wykonanej nieruchomości będzie rosła z roku na rok. TWÓJ DOM W PACZCE to także dobra inwestycja. Trudno znaleźć powód, dla którego taki sposób budowania byłby złym pomysłem.


Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)

Co Ty na to?

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres it@z500.pl.

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • informacje o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • dodawanie do ulubionych
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.