Praktyczny trend: duże przeszklenia. Poznaj nowoczesne drzwi tarasowe

Praktyczny trend: duże przeszklenia. Poznaj nowoczesne drzwi tarasowe

Jakiś czas temu „szklane domy” pozostawały w sferze marzeń. Dziś tego typu pragnienia możesz łatwo zrealizować dzięki nowoczesnym systemom, takim jak szklane drzwi przesuwne. Montując je w wyjściu na taras lub do ogrodu, zyskujesz efekt szklanej ściany. Przeczytaj o zaletach i wadach takiego rozwiązania.

Duże przeszklenia – popularny trend w budownictwie

Duże przeszklenia pojawiają się ostatnio w coraz większej liczbie domów. Choć trend ten przyszedł do nas z zagranicy, to szybko zadomowił się w polskich miastach i na ich obrzeżach.

Szczególnie często inwestorzy decydują się na przeszklenia od strony ogrodu. Dzisiejsza technologia umożliwia osiąganie dużych rozpiętości, a szklane ściany mierzą nawet do 6,5 m szerokości. Możesz przez nie swobodnie przechodzić, korzystając z zaawansowanych, komfortowych i niezwykle precyzyjnych systemów drzwi przesuwnych.

Przesuwne drzwi tarasowe – zalety

Kiedyś na taras czy balkon prowadziły zawsze wąskie drzwi uchylne – niezbyt wygodne rozwiązanie. Dziś masz do wyboru szereg innych możliwości. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują systemy przesuwne. Dlaczego?

 • Są w stanie zlikwidować bariery i ograniczenia komunikacyjne. Zlicowany z podłogą próg zapewnia komfortowe przejście przez drzwi osobom starszym, z niepełnosprawnościami czy dzieciom.
 • Tarasowe drzwi przesuwne o dużej powierzchni to także rozwiązanie doskonałe dla wielbicieli natury, którzy szczególnie cenią sobie przebywanie w otoczeniu roślin. Zacierają granicę między wnętrzem domu a tarasem lub ogrodem, zapraszając zieleń do środka.
 • Duża szklana powierzchnia wpuszcza do wnętrza większą ilość naturalnego światła, które działa kojąco na domowników. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na system wąskich ram, Twoje mieszkanie zostanie doświetlone w niespotykanym dotąd zakresie.

  Przesuwne drzwi tarasowe – wady

  Przesuwne systemy drzwiowe o dużej powierzchni mają swoje wady. Jednak z powodzeniem możesz je zlikwidować, jeśli będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę. 

  • Duże przeszklenia mogą niekorzystnie wpływać na poziom izolacji akustycznej domu. Jeżeli zatem nie chcesz, by hałasy z zewnątrz były uciążliwe, wybierz odpowiednie okna pod kątem współczynnika RW, czyli dźwiękoszczelności.
  • Nie da się ukryć, że duża szklana ściana to także duża powierzchnia do mycia. Szyby wyglądają dobrze wyłącznie, gdy utrzymane są w czystości. Wszelkie odciski dłoni, smugi i inne zanieczyszczenia nie dodają im uroku. 

   Utrzymanie przeszkleń w czystości będzie wymagała sporo wysiłku oraz regularnej pracy. Aby zaoszczędzić trochę czasu i energii, możesz wybrać tak zwane szyby samoczyszczące. Pokrywa je specjalna powłoka hydrofilowa, która w połączeniu z promieniami UV i deszczem sama oczyszcza się z zabrudzeń. Dzięki powłoce tej na szybach nie powstają także zacieki.

   Czy warto wybrać przesuwne drzwi tarasowe?

   Duże okna w połączeniu z dobrze zagospodarowanym ogrodem wyglądają pięknie i idealnie się komponują. Dostarczają niesamowitych wrażeń estetycznych – pozwalają na domowy relaks wśród zieleni.

   Kilka niedogodności, które bywają połączone z tego typu rozwiązaniami, możesz zaś szybko wyeliminować. Wystarczy, że podejmiesz odpowiednią decyzję już na etapie wyboru systemów okiennych.

   Oceń artykuł
   (
   Ocen: 1
   Średnia: 5
   )
   Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Praktyczny trend: duże przeszklenia. Poznaj nowoczesne drzwi tarasowe"
   Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
   ^
   Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem