Z uwagi na chwilową awarię infolinii prosimy o kontakt e-mail lub pod numer telefonu 532 566 745

3 top trendy wnętrzarskie w 2022 roku. Co jest modne we wnętrzach?

3 top trendy wnętrzarskie w 2022 roku. Co jest modne we wnętrzach?

Budowa domu czy zakup mieszkania to niełatwa decyzja. W obu przypadkach proces trwa długo, ale kiedy wreszcie się zakończy, możesz odetchnąć z ulgą. Tylko czy na pewno? Teraz czas na kolejny etap – wykańczanie. Jak urządzić dom lub mieszkanie? Sprawdź, co jest modne we wnętrzach. Zapraszamy na przegląd top trendów wnętrzarskich 2022 roku.

Trendy wnętrzarskie 2022 - nr 1: EKOLOGIA

We wnętrzach wszystko zmierza w kierunku ekologii. Trend ten widać w szczególności w wybieranych materiałach. Duże firmy coraz częściej stosują naturalne surowce, które są korzystne dla środowiska, np. łatwo poddają się recyklingowi. Dlaczego? Ponieważ wymagają tego coraz bardziej świadomi klienci.

Producenci mebli i materiałów do wykańczania wnętrz szybko podchwycili ten trend – w 2022 roku oferują ekologiczne materiały i chwalą się zrównoważoną produkcją. Warto jednak zawsze powiedzieć „sprawdzam” i zweryfikować zapewnienia producenta na temat jego dbałości o środowisko naturalne.

Jakie materiały wpisują się w ekologiczne trendy wnętrzarskie?

  • W 2022 roku popularne są drewno i kamień. Były one obecne w naszych wnętrzach już od dziesięcioleci, jednak obecnie zyskują nowy wymiar. Przy ich użyciu architekci odświeżają trendy sprzed lat, takie jak boazeria ścienna czy lastryko. Naturalne drewniane podłogi zyskują nową jakość, a kamienny "total look" łazienki czy kuchni z użyciem spieku to hit tego roku.

  • Do produkcji mebli firmy wykorzystują także bambus, bardzo popularny kilka dekad temu. Dziś moda na niego znów powraca. Z bambusa powstaje praktycznie wszystko: półki, łóżka, krzesła, szafki. Trudno się dziwić, gdyż ma on wiele zalet: jest wytrzymały, lekki i ekologiczny.

  • Wciąż mile widziane są rattanowe krzesła, fotele czy komody. We wnętrzach w 2022 roku widzimy wszystko to, co głęboko nawiązuje do natury. Przedmioty wykonane z lnu, sklejki czy juty są zdecydowanie na topie. Wpisują się one w niesłabnący trend wykańczania wnętrz w stylu boho.

Trendy wnętrzarskie 2022 - nr 2: ŚWIATŁO

Wnętrza domów zgodnie z trendami na 2022 powinny być jasne i ciepłe. Inwestorzy doceniają komfort płynący z funkcjonowania przy większej ilości światła. Wybierają więc różnego rodzaju przeszklenia i duże szyby.

Wśród trendów wnętrzarskich związanych ze światłem w szczególności wyróżniają się:

  • Szklane ściany – w tym sezonie nikogo nie dziwią. Dopuszczają do wnętrza kojące, naturalne światło. Nierzadko zapewniają piękne widoki. Należy jednak zawsze wziąć pod uwagę, że będą wyglądać dobrze tylko zachowane w czystości.

  • Duże okna dachowe lub okna kolankowe na poddaszu – dostarczają naturalnego światła do ciemnych zwykle pomieszczeń. Warto zauważyć także, że tego typu okna dachowe to idealny sposób na powiększenie przestrzeni w pokoju na poddaszu. Co więcej, duże okna korzystnie wpływają na ogólny bilans energetyczny domu. Dzisiejsza technologia, dzięki specjalnym uszczelkom i przekładkom termicznym, pozwala uzyskać bardzo duże rozmiary okien przy małych stratach cieplnych.

  • Alternatywne sposoby oświetlania wnętrz za pomocą świetlików tunelowych. Pozwalają one na doświetlenie pomieszczeń, w których nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych okien.

Trendy wnętrzarskie 2022 - nr 3: KOMFORTOWY MINIMALIZM

Najmodniejszym stylem w 2022 roku jest funkcjonalny minimalizm. Jak przejawia się on we wnętrzach?

  • Inwestorzy chcą komfortu na każdym polu, także w meblach. Dlatego coraz częściej wybierają obłe, miękkie sofy i fotele, a także inne meble o zaokrąglonych kształtach i krawędziach.

  • Bardzo widocznym trendem są kolory, które również mają za zadanie zapewnić mieszkańcom spokój i możliwość wyciszenia. Coraz częściej są one stonowane, otulające, sprzyjające odpoczynkowi i nieprzyciągające wzroku.

  • Inwestorzy unikają przeładowania wnętrz zbędnymi bibelotami. Zaburza to harmonię i spokój pomieszczeń. Zamiast tego stawiają na rośliny, które tworzą w nowoczesnych, dość surowych wnętrzach zieloną oazę spokoju.

Indywidualizm ponadczasowym trendem

Poza kierunkami charakterystycznymi dla tego roku, panuje jednak powszechne przekonanie, że piękne jest to, co się komuś podoba. Dlatego dla wielu inwestorów trendy wnętrzarskie 2022 roku są jedynie drobnym drogowskazem, przy pomocy którego szukają własnego, indywidualnego stylu. Ma on zapewnić komfort i przyjemność z użytkowania wnętrz wszystkim mieszkańcom – nawet jeśli nie wpisuje się do końca w najnowsze trendy.


Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "3 top trendy wnętrzarskie w 2022 roku. Co jest modne we wnętrzach?"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem