Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Pozwolenia na budowę domu są wydawane na bieżąco pomimo pracy zdalnej urzędów

Od 3 listopada na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r (Dz.U. Poz. 1931) urzędy administracji publicznej pracują zdalnie. Część pracowników urzędów, których zadania wymagają obecności w urzędzie, jak wydawanie dowodów osobistych czy innych dokumentów, będzie jednak przyjmować interesantów na miejscu, więc nie będzie to oznaczało braku dostępu do usług publicznych dla obywateli.

Przedstawiciele rządu podkreślają, że zasady pracy w urzędach w warunkach pandemii nie mogą być przeszkodami do prowadzenia działalności gospodarczej, w tym rejestracji firm, rozpoczynania inwestycji i innych działań wymagających kontaktu z urzędami. Za sprawną organizację pracy i obsługi interesantów odpowiedzialni są dyrektorzy i kierownicy poszczególnych jednostek organizacyjnych administracji i samorządów. Jak donoszą media, wielu z nich ustala zasady pracy zdalnej lub hybrydowej nie czekając na szczegółowe instrukcje od rządu.

Zdalne formalności to już przetarty szlak


Już od dawna można załatwiać sprawy w urzędach za pośrednictwem stron internetowych i dostępnych w sieci narzędzi, nie należy się więc obawiać utrudnień. Z drugiej strony – eksperci nie przewidują szybkiego wyjścia z pandemii, więc nie należy odkładać decyzji o rozpoczęciu inwestycji, a raczej szukać sposobu na realizację planów w obecnych warunkach. Na stronach internetowych urzędów miast lub gmin dostępne są mapy, na których możesz sprawdzić, czy działka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Z witryn dostawców energii elektrycznej i mediów pobierzesz formularze wniosków o przyłączenia do sieci. Bardzo duża część formalności związanych z rozpoczęciem inwestycji od dawna jest możliwa do wykonania online.

W artykule Pozwolenie na budowę - dużo spraw załatwisz online szczegółowo piszemy, jak się przygotować do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę lub do zgłoszenia budowy, czym różnią się od siebie te dwa tryby rozpoczynania inwestycji, jakie dokumenty i dane można zebrać bez wychodzenia z domu i gdzie szukać konsultacji lub wsparcia. Praca zdalna urzędów nie powinna zakłócić Twoich przygotowań do budowy, jeśli krok po kroku przygotujesz wymagane dokumenty i informacje i zaplanujesz proces uzyskania pozwolenia tak, aby nie dać się zaskoczyć ani procedurom ani pandemii.

Zobacz najlepsze nowoczesne projekty domów i zaplanuj swoją inwestycję

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
|
lub
|
podpisz się
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem