Termoorganika - zdrowy, ciepły dom dla całej rodziny

Nowoczesny, rodziny dom poza elegancką bryłą i funkcjonalnością musi również zapewniać domownikom komfort cieplny oraz zdrowy mikroklimat przez cały rok. Jak to zrobić? To proste, wystarczy wykonać solidną termoizolacje domu od fundamentów aż po dach dobrej jakości styropianem. Gwarantuje ciepło w najbardziej mroźne dni z minimalnym ogrzewaniem oraz przyjemny chłód w upalne lato bez klimatyzacji. Dobrze wykonane ocieplanie domu gwarantuje znaczne ograniczenie zużycia energii niezbędnej do zapewnienia optymalnej temperatury jego wnętrza i dlatego właściciel oszczędza na ogrzewaniu oraz klimatyzacji nawet kilka tysięcy złotych rocznie.Eksperci budowlani, projektanci, a przede wszystkim architekci zwracają obecnie szczególna uwagę na właściwą termoizolacje domu. Ocieplenie fundamentów, ścian zewnętrznych oraz dachu to jedna z kluczowych robót budowlanych podczas powstawania budynku, jest super opłacalna, zapewnia właściwą temperaturę pomieszczeń wpływając pozytywnie na samopoczucie oraz zdrowie mieszkańców nie tylko w sezonie grzewczym.

Komfort i pieniądze

Musimy pamiętać, że w obiektach o słabej izolacji cieplnej trudno zimą zapewnić odpowiednią temperaturę. Właściciel źle ocieplonego domu musi montować grzejniki o dużej mocy, które następnie niemal nieustannie pracują na pełnych obrotach utrzymując często zbyt wysokie temperatury. Powietrze w takich pomieszczeniach jest bardzo suche, intensywnie cyrkuluje transportując kurz nie rzadko zawierający alergeny i roztocza, które nie wpływają pozytywnie na drogi oddechowe. Właśnie dlatego ochrona cieplna bryły budynku jest tak ważna. Mimo że jest niewidoczna, pełni bardzo ważną rolę zarówno w oszczędzaniu energii jak zapewnieniu komfortu cieplnego dla jego mieszkańców.

- Eksperci są zgodni, że tylko zastosowanie materiału o odpowiedniej grubości oraz wysokich parametrach przynosi realne korzyści. Profesjonalnie wykonane termoizolacja to najbardziej racjonalna i opłacalna inwestycja. Ocieplając dom wysokiej jakości styropianem można zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji co najmniej kilka tysięcy rocznie - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki.

Obecnie inwestorzy budujący domy dla siebie idąc za radą ekspertów i wykonawców najczęściej wybierają styropiany grafitowe, ponieważ charakteryzują się najkorzystniejszym współczynnikiem lambda. Co to oznacza w praktyce? Przykładowo grafitowe płyty styropianowe Termo Organiki TERMONIUM PLUS fasada o grubości 20 cm i współczynniku lambda 0,031W/mK izolują budynek tak samo jak zwykły, biały styropian, ale o grubości niemal 30 cm. Musimy jednak pamiętać, że cieńsza izolacja jest lepsza, powoduje znacznie mniejszą powierzchnie ościeży okiennych, a co za tym idzie lepsze doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym, a to również wpływa na komfort i samopoczucie domowników.

- O wszystkich aspektach mających wpływ na mikroklimat wnętrza, takich jak optymalna temperatura, wilgotność, sprawna wentylacja czy oświetlenie, które także ma wpływ na samopoczucie, należy pomyśleć już na etapie projektowania domu, a następnie wykonawstwa - dodaje Krzysztof Krzemień z Termo Organiki.

Dla Ciebie i dla środowiska naturalnego

Na opłacalność inwestycji w wysokiej jakości termoizolacje domu wpływają również stale rosnące ceny energii, które znacząco podnoszą i tak już wysokie koszty ogrzewania. Do niedawna średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu stanowiły około 70 procent wszystkich kosztów jego eksploatacji. Teraz ten współczynnik uległ jeszcze wzrostowi. Eksperci zalecają termoizolacje materiałami wysokiej jakości pochodzącymi od jednego producenta. Najlepiej gdy są dopasowane i skompletowane w tzw. kompletnym systemie ociepleń. W takim rozwiązaniu komponenty systemu wzajemnie się uzupełniają dając najlepsze efekty. Budowlanym hitem obecnego sezonu budowlanego staje się kompletny system ociepleń TERMONIUM Termo Organiki.

Eksperci szacują, że przy obecnych trendach cenowych kwota zainwestowana w klasową termoizolację zwróci się w ciągu kilka lat.

- Jak ważne jest dobre ocieplenie domu widać najlepiej teraz w dobie kryzysu energetycznego i wzrostu cen energii. Kilkumiesięczny sezon grzewczy może wiązać się z dodatkowymi tysiącami złotych w rachunkach za energię.Właściwe zabezpieczenie termiczne jest najlepszym sposobem na ich obniżenie. Termoizolacja to również jedno z najważniejszych przedsięwzięć na rzecz ochrony środowiska ograniczające smog i globalne ocieplenie – mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki.

Wybierz izolator dobrej jakości

Wydatki na styropian wynoszą około 10-15% kosztów kompletnego ocieplenia budynku, a około 2% całkowitych kosztów budowy domu. Dlatego sugerowanie się ceną przy wyborze materiałów izolacyjnych nie jest roztropne. Eksperci zalecają wybieranie produktów posiadających certyfikaty i rekomendacje jakościowe przyznane przez niezależne, notyfikowane w Unii Europejskiej placówki naukowo, kontrolne lub badawcze np. renomowany Instytut Techniki Budowlanej. Istotnym źródłem informacji weryfikującej jakość producentów styropianów jest lista wyników kontroli produktów budowlanych przeprowadzonej przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Na stronie GUNB; https://www.gunb.gov.pl/probki znajdziemy produkty, które przeszły pozytywnie kontrole oraz te które miały zaniżone kluczowe parametry. Styropiany Termo Organiki, lidera rynku ociepleń jako jedyne przeszyły pozytywnie kilkanaście kontroli jakości i są chlubnym wyjątkiem na rynku. Ceny styropianu uzależnione są od jego rodzaju, parametrów i zastosowania. Eksperci budowlani są jednak zgodni, że wyjątkowo atrakcyjne cenowo produkty budowlane najczęściej są wątpliwej jakości.

Więcej informacji: www.termoorganika.pl

Oceń artykuł
(
Ocen: 1
Średnia: 5
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Termoorganika - zdrowy, ciepły dom dla całej rodziny"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem