Projekty domów
Zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Termo Organika

Komunikat prasowy
Warszawa, 28 marca 2019r

Sezon na termomodernizację rozpoczęty!

Jak sprawnie zaplanować prace remontowo-budowlane?

Pierwsze dni wiosny to optymalny czas na rozpoczęcie porządków, odświeżenie czterech kątów oraz przeprowadzenie istotnych prac renowacyjno-budowlanych. Eksperci podkreślają, że najbardziej efektywną pracą remontowo-budowlaną jest termomodernizacja budynku. Kompleksowe i dobrze wykonane ocieplenie domu zapewnia wszystkim mieszkańcom komfort, inwestorowi przynosi oszczędności liczone w tysiącach złotych rocznie, a do tego pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

Jeśli planujesz tylko porządki czy drobną pracę remontową, jak np. pomalowanie przedpokoju, do działania możesz przystąpić z marszu. Natomiast, gdy zamierzasz wykonać większą pracę remontowo-budowlaną, jak malowanie wszystkich pomieszczeń domu czy ocieplenie ścian budynku, warto wszystko dobrze zaplanować. Pamiętaj, że teraz jest najlepszy okres, aby znaleźć solidną ekipę budowlaną i zarezerwować termin. Później, ze względu na pełnię sezonu remontowo-budowlanego, może okazać się to niemożliwe. Ponadto zakup materiałów, kiedy sezon nie jest jeszcze w pełni, wydaje się rozsądnym rozwiązaniem.

Planowanie oszczędza czas i pieniądze


Jedną z najważniejszych kwestii o której warto pamiętać, przed przystąpieniem do prac remontowo- budowlanych, jest określenie ich zakresu. Nawet doświadczeni wykonawcy potrafią pominąć ten etap, co powoduje konieczność „improwizacji”, co znów prowadzi do bałaganu, wydłużenia prac, a często niepotrzebnie zwiększa koszty. Typowy remont domu czy mieszkania związany jest z takimi pracami, jak: malowanie ścian, montaż oświetlenia, ułożenie terakoty i/lub glazury, wymiana ceramiki łazienkowej, cyklinowanie podłóg, itd. Należy dokładnie przemyśleć, jakie prace remontowe chcemy wykonać i określić ich kolejność. Ma to kluczowe znaczenie przy większych remontach, takich jak wymiana okien, wyburzanie ścian czy termomodernizacja. Przed każdym remontem opłaca się zrobić, na własny użytek, harmonogram prac, który je systematyzuje. Przygotowując grafik warto mieć na uwadze, aby na jego początku były umieszczane prace wymagające więcej czasu. Istotna jest również ich kolejność. Na przykład cyklinowanie podłóg wykonujemy przed malowaniem, a wymianę okien przed ociepleniem ścian domu.

Jakość i ilość materiałów – o czym pamiętać?

Kolejną z podstawowych czynności w trakcie przygotowywania do remontu jest dokładne obliczenie powierzchni, których będą dotyczyły prace. Na pomiary zwracamy uwagę zawsze, zarówno przy zakupie kafelków, farby czy ilości styropianu do docieplenia budynku. Nieprecyzyjne wyliczenia powodują chaos i dodatkowy stres podczas prac remontowych. Renomowane firmy na swoich stronach internetowych udostępniają bezpłatne e-narzędzia, takie jak np. intuicyjne kalkulatory, które w przyjazny sposób pomagają obliczyć ilość i parametry potrzebnego materiału oraz wybrać optymalny produkt.
     - Na naszej stronie internetowej znajdują się nowoczesne i intuicyjne aplikacje, które w łatwy i przyjemny sposób pomogą zaplanować ocieplenie niemal każdego domu jednorodzinnego – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki - Nasze programy nie tylko oszczędzają czas, ale pozwalają precyzyjnie obliczyć najbardziej odpowiadający wymaganiom styropian. Dokładnie wyliczą optymalny współczynnik przenikania ciepła U, pomogą wybrać grubość i rodzaj płyt styropianowych, a także gatunek oraz kolor tynku na elewację.

Podobne programy ułatwiające zaplanowanie remontu udostępniają, np. producenci farb wewnętrznych, podłóg czy ceramiki dekoracyjnej.

Zawsze sprawdzaj jakość przed zakupem

Od ponad dwóch lat cennym źródłem informacji, pomocnej przy podejmowaniu decyzji o wyborze materiału budowlanego, w tym np. styropianu do ocieplenia domu, jest lista wyników kontroli prowadzonych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Kontrole mają na celu weryfikację czy dany materiał budowlany spełnia deklarowane przez producenta parametry. Wyniki tych kontroli publikowane są na stronie GUNB-u: www.gunb.gov.pl/probki. Dzięki temu łatwo zweryfikować, które produkty przeszły kontrole pozytywnie, a które miały zaniżone kluczowe parametry. Niestety, w przypadku płyt styropianowych, większość skontrolowanych materiałów nie spełnia deklarowanych przez producentów współczynników. Dlatego eksperci rekomendują, aby przed zakupem materiału budowlanego, zweryfikować wyniki przeprowadzonych kontroli u danego producenta.
     - Kupując materiały budowlane warto wybierać produkty markowe, które posiadają certyfikaty i rekomendacje jakości przyznane przez niezależne i notyfikowane w Unii Europejskiej instytuty badawcze, zajmujące się weryfikacją jakości materiałów budowlanych. W Polsce tego typu zaświadczenia wydaje Instytut Techniki Budowlanej (ITB). Warto również odwiedzić stronę GUNB i sprawdzić wyniki kontroli przeprowadzonych przez państwowy urząd - dodaje Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki - Dlaczego? Ponieważ w przypadku termomodernizacji tylko wysokie parametry jakościowe styropianu, w połączeniu z rzetelnym wykonawstwem, dają gwarancję trwałości i stabilności systemu ocieplenia przynoszącego oczekiwane oszczędności energii.

Samemu czy z pomocą specjalistów?

Jeśli mamy już harmonogram, ustalony zakres prac oraz wybrane materiały, pozostaje decyzja, czy remont przeprowadzić we własnym zakresie, czy też skorzystać z ekipy remontowej. Skomplikowane prace, wymagające fachowej wiedzy oraz doświadczenia, radzimy powierzyć profesjonalistom. Jak ich znaleźć? Najlepiej korzystać z rekomendacji rodziny oraz przyjaciół. Jeśli ta metoda zawiedzie, pozostaje skorzystanie z ogłoszeń na branżowych portalach internetowych. Przed ostatecznym wyborem ekipy zawsze należy żądać referencji, które następnie trzeba sprawdzić. Niezwykle istotne jest dokładne sformułowanie umowy z wykonawcą.

Podsumowując, wiosna to najlepszy czas na przeprowadzenie prac budowlano-remontowych, w tym najbardziej opłacalną i efektywną – termomodernizację.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.termoorganika.pl
Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)

Co Ty na to?

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres it@z500.pl.

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • informacje o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • dodawanie do ulubionych
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.