AŻ 15% RABATU NA GOTOWE PROJEKTY DOMÓW + SŁODKA NIESPODZIANKA Z OKAZJI DNIA MATKI 👩💞 POSPIESZ SIĘ I WYKORZYSTAJ SZANSĘ!
15% RABATU NA GOTOWE PROJEKTY DOMÓW + SŁODKA NIESPODZIANKA

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Przyjazny kredyt
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

powierzchnia użytkowa


od   do

kondygnacje

garaż

pokoje

Wymiary działki

rodzaj dachu

kąt nachylenia dachu

Strop (parter)

Strop (piętro)

kalenica do drogi

minimalna wysokość ścianki kolankowej

maksymalna wysokość budynku

Wejście

użytkowanie

elewacja i bryły

wymiary elewacji

koszt budowy

technologia budowy

instalacje grzewcze

energooszczędność

pozostałe

Wyjątkowe projekty domów we współczesnym stylu. Kolekcja 2019/2020.

Znaleziono projekty domów:  142
Znaleziono warianty: 86
malejąco

Projekty domów z płaskim dachem

Domy z płaskim dachem są symbolem współczesnej architektury. Mimo tego, że kojarzą się w pierwszej kolejności z blokowiskami z wielkiej płyty, z powodzeniem znalazły swoje miejsce również wśród domów jednorodzinnych. Nietuzinkowy, nowoczesny charakter sprawia, że wyróżniają się w zabudowie i przyciągają uwagę.

Domy parterowe z płaskim dachem są bardzo popularnym rozwiązaniem zwłaszcza w krajach śródziemnomorskich, o łagodnym klimacie, coraz częściej powstają również w Polsce, ciesząc się zainteresowaniem inwestorów z fantazją, pragnących łamać utarte konwenanse. Oryginalny wygląd to jednak nie jedyna zaleta tego typu domów. Inną, równie ważną dla każdego, kto planuje budowę domu, są koszty – domy z płaskim dachem są tańsze w budowie, a oszczędności związane z brakiem tradycyjnego dachu mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mimo tego, że płaski dach jest o wiele bezpieczniejszy w trakcie wichury, ma również swoje wady – w czasie bardzo śnieżnych zim wymaga regularnego odśnieżania. Płaski dach można przekształcić na atrakcyjny taras lub zielony ogród, który z kolei będzie świetnym rozwiązaniem podczas cieplejszych pór roku.

Dzięki temu, że strop na ostatnim piętrze jest płaski, zwiększa się funkcjonalność dostępnej przestrzeni. Brak skosów, koniecznych przy tradycyjnym dachu, daje dodatkowe możliwości aranżacji.

Projekty domów z płaskim dachem, wykonanym według najnowszych technologii, są ciepłe, szczelne, trwałe, dzięki czemu pozwalają znacznie obniżyć koszty ich użytkowania. Płaski dach nagrzewa się naturalnie od promieni słonecznych, regulując temperaturę we wnętrzu budynku. Domy piętrowe z płaskim dachem świetnie prezentują się z przeszklonymi ścianami lub dużymi oknami, przez które wpada większa ilość dziennego światła. Takie rozwiązanie nie tylko nadaje budynkowi lekkości i charakteru, ale pozytywnie wpływa również na samopoczucie mieszkańców – widok na ogród, krajobraz czy piękne otoczenie domu sprawia, że relaks w takim pomieszczeniu staje się czystą przyjemnością, nawet jeżeli za oknem pada deszcz i hula wiatr.

Do projektów domów nowoczesnych z płaskim dachem pasują idealnie nowoczesne odcienie szarości i naturalne materiały. Świetnie sprawdzą się na przykład okładziny z drewna i kamienia, czy zielona roślinności, wspinająca się po elewacji, które pozwolą nieco „ocieplić” prostą surowość minimalistycznej bryły budynku.

cha
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem