AŻ 15% RABATU NA GOTOWE PROJEKTY DOMÓW + SŁODKA NIESPODZIANKA Z OKAZJI DNIA MATKI 👩💞 POSPIESZ SIĘ I WYKORZYSTAJ SZANSĘ!
15% RABATU NA GOTOWE PROJEKTY DOMÓW + SŁODKA NIESPODZIANKA

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Przyjazny kredyt
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

powierzchnia użytkowa


od   do

kondygnacje

garaż

pokoje

Wymiary działki

rodzaj dachu

kąt nachylenia dachu

Strop (parter)

Strop (piętro)

kalenica do drogi

minimalna wysokość ścianki kolankowej

maksymalna wysokość budynku

Wejście

użytkowanie

elewacja i bryły

wymiary elewacji

koszt budowy

technologia budowy

instalacje grzewcze

energooszczędność

pozostałe

Wyjątkowe projekty domów we współczesnym stylu. Kolekcja 2019/2020.

Znaleziono projekty domów:  27
Znaleziono warianty: 52
malejąco

Projekty domów dla singli

Dom, w którym mieszka jedna osoba, nadal pozostaje domem. Decydując się na gotowy projekt domu dla singla lub singielki mamy do rozważenia tyle samo elementów, co gdybyśmy budowali dom dla klasycznej rodziny, z tą różnicą że decyzje podejmujemy niezależnie, bez dyskusji i kompromisów z innymi członkami rodziny.

Dom dla osoby samotnej powinien być dostosowany do jej potrzeb i trybu życia. Jeśli ktoś często przyjmuje gości lub pracuje w domu, warto pomyśleć o pomieszczeniach, które będą służyć tym celom – dodatkowej sypialni albo gabinecie czy pracowni. Jeśli ktoś lubi gotować, zechce mieć wygodną i dobrze wyposażoną kuchnię, a jeśli przeważnie jada poza domem, to kuchnię można potraktować marginalnie, zyskując powierzchnię na relaks lub hobby. Projekt domu dla jednej osoby nie musi charakteryzować się bardzo małym metrażem, bo pewne przestrzenie, jak jadalnia czy salon, będą w nim podobne jak w popularnych domach jednorodzinnych.

Wygodnym, a jednocześnie bardzo ekonomicznym rozwiązaniem może być dom parterowy o powierzchni użytkowej 50 - 80 metrów kwadratowych z 2 lub 3 pokojami. Nadplanowe miejsce może się przydać dla gości lub – jeśli życie przyniesie zmiany – dla dodatkowych lokatorów na stałe. Pokój gościnny może się wówczas przeobrazić w pokój dziecinny. Nie bez znaczenia jest styl życia kogoś, kto ma mieszkać w pojedynkę. Być może potrzebne będzie miejsce na domową siłownię? Może specjalne pomieszczenie gospodarcze na sprzęt sportowy i turystyczny – osobne lub wydzielone miejsce w garażu. A może domowe studio fotograficzne?

Kiedy mieszka się samemu, ważne jest także bezpieczeństwo. Aby je sobie zapewnić, warto dodatkowo zainstalować system inteligentnego domu, monitorujący zabezpieczenia antywłamaniowe i umożliwiającego zdalne sterowanie ogrzewaniem, światłem albo nawet nawadnianiem ogrodu. Potrzeby osób mieszkających w pojedynkę bywają najróżniejsze, a można je zrealizować dobierając projekt domu zależnie od działki i budżetu, którymi dysponujemy. Najważniejsze, aby wszystko zawczasu przeanalizować, a warto też skonsultować się z profesjonalistami, i znaleźć najlepsze rozwiązania.

Zobacz również:
Projekty domów parterowych
Projekty domów nowoczesnych

cha
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem