Płyta fundamentowa - wszystko co powinieneś wiedzieć

Trwały fundament Twojego domu

Trudne warunki wodno-gruntowe działki czy goniące terminy nie muszą przekreślać Twoich planów budowlanych. Tam, gdzie pojawia się problem z wylaniem tradycyjnych, liniowych fundamentów, korzystną alternatywą jest płyta fundamentowa. To rozwiązanie rekomendowane również dla domów energooszczędnych lub pasywnych.

Płyta fundamentowa - co to jest?

Płyta fundamentowa to rodzaj fundamentu, który przekazuje obciążenia wynikające z ciężaru budynku na grunt. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych fundamentów, nie rozkłada ich liniowo, lecz równomiernie na całej powierzchni, stanowiąc tym samym lepszą podporę dla budynku - zwłaszcza na niestabilnych gruntach o słabej nośności.

Dlaczego warto stosować płytę fundamentową?

Płyta fundamentowa jest znacznie bardziej uniwersalna niż tradycyjne fundamenty, a dodatkowo zapewnia inne korzyści. Zobacz jakie.

  • Możliwość zastosowania w niemal każdych warunkach - sprawdzi się na gruntach niewysadzinowych (piasku) i niestabilnych, na których nie można zastosować tradycyjnych liniowych fundamentów ze względu na ryzyko osiadania domu i niszczenia konstrukcji.
  • Szybka, bezproblemowa realizacja - nie trzeba wykonywać wielu czasochłonnych prac, np. ziemnych przy stawianiu ław i ścian fundamentowych, co pozwala znacznie przyspieszyć prace budowlane.
  • Duża nośność płyty fundamentowej - pozwala równomiernie rozłożyć obciążenie na dużej powierzchni, co zapobiega osiadaniu budynku, a tym samym eliminuje pękanie ścian.
  • Bardzo dobra izolacja cieplna - projekt płyty fundamentowej polecany jest szczególnie dla domów pasywnych i energooszczędnych ze względu na wysoką izolacyjność termiczną. Jednak również w domach budowanych w tradycyjnej technologii płyta fundamentowa pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.

Często zastosowanie płyty fundamentowej zamiast tradycyjnych fundamentów okazuje się korzystniejsze nie tylko pod względem czasowym i jakościowym, ale również finansowym.

Co otrzymasz w ramach dodatku projekt płyty fundamentowej?

W ciągu maksymalnie 21 dni roboczych od złożenia zamówienia dostarczymy Ci projekt płyty fundamentowej w 3 wydrukowanych kopiach jako uzupełnienie do projektu technicznego.

TERAZ NOWOŚĆ ! - Płyta fundamentowa z paczki.
Zamów gotowy pakiet materiałów potrzebnych do samodzielnego montażu płyty fundamentowej dla Twojego domu.
Więcej informacji Tutaj

Oceń artykuł
(
Ocen: 3
Średnia: 5
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Płyta fundamentowa - wszystko co powinieneś wiedzieć"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem