Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
Zdjęcie profilowe
Jarosław O.
zachodniopomorskie

 

dzień budowy

Po zdjęciu humusu okazało się, że wykop jest dość głęboki, dodatkowo względem drogi i reszty działki miejsce położenia domu jest niżej stąd fundament wyliczono na 11 warstw. Jak na pierwszy rzut oka widać, jedna ściana fundamentowa została usunięta z projektu, ze względu na zmianę stropu z żelbetowego na płyty żerańskie. Aby nie pchać się w koszty, zamiast styroduru lub styropianu wodoodpornego, zewnętrzna warstwa zwykłego styropianu zostanie pokryta siatką, klejem i dodatkowo dysperbitem, dopiero na taką ścianę przyjdzie folia kubełkowa. Dookoła domu został wykonany odpływ wody deszczowej z dachu (tak aby nie było widać rynien) oraz zostały wyprowadzone zaślepione rury w ziemi, aby można było na terenie obok domu i tarasie wykonać kratki odpływowe. Zapomnieliśmy dodać, że budujemy trybem gospodarczym na tyle ile to możliwe, póki co tylko wykonanie wykopu oraz ułożenie bloczków było po stronie "ekipy budowlanej". Po zakończeniu stanu zero, suma kosztów (bez projektu i adaptacji), to 31441 PLN. Do budowy zużyliśmy 2244 sztuk bloczków betonowych (12x24x38), 140 litrów dysperbitu, 92 m2 styropianu z siatką, 136 worków cementu, 200 kg stali, 42m3 betonu (22m3-b20, 20m3 b15). Do w/w kosztów wlicza się oczywiście wypożyczenie ubijaka, drewno na szalunki, żwir, potrzebne narzędzia. Zaoszczędziliśmy posiadaniem własnych kształtek/rur PVC do kanalizy zerowej i napowietrzenia kominka, przemyślanymi zakupami i wkładem pracy.

10 marca 2015, 18:04

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
^
1
0
Zdjęcie profilowe

 

dzień budowy

Witamy serdecznie na blogu naszej budowy. Chcielibyśmy przedstawić realizację domu ZX104, przedstawiając w szczegółach poszczególne elementy wykonania oraz co każ...

3 marca 2015, 17:02
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.