Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
Zdjęcie profilowe
Piotr P.

 

dzień budowy

Witam Ponownie.

Przepraszam za długą przerwę, ale miałem sporo na głowie i jakoś tak wszystko umknęło.

Następnym etapem naszej budowy było wykonanie ocieplenia zewnętrznego (styropian 8cm ryflowany) i pokrycia dachu. W międzyczasie wykonaliśmy także ekologiczną oczyszczalnię ścieków, a także w planie była budowa studni głębinowej. Na zdjęciach zobaczycie te prace.

Na dach wybraliśmy gont. Od nadmiaru oczywiście głowa boli. My zdecydowaliśmy się na gont amerykańskiej firmy GAF z dwóch powodów. Po pierwsze najbardziej nam się podobał (jest gruby i wygląda na taki trójwymiarowy w przeciwieństwie do innych tańszych produktów). Po drugie to jakość i sprawdzona firma (firma GAF jest chyba najstarszym producentem gontów na świecie, więc mają doświadczenie).

Ludzie od oczyszczalni - rewelacja. Wszystko w jeden dzień zrobili, posprzątali, super sprawa.

Studni jednak nie udało mi się wykopać z tym fachowcem, którego wziąłem. I dzięki Bogu. Długo by opowiadać. W każdym razie u mnie skała, no ale wszędzie skała, jak chcemy wywiercić studnię głębinową. Nie miał gość odpowiedniego sprzętu i poddał się na 23 metrze. Później, jak się zacząłem bardziej wnikliwie interesować studniami głębinowymi, to gdyby mi ten gość na swoich (złych) materiałach zrobił studnię, to bym miał dopiero problem. Później znalazłem firmę z Kielc. Wszystko wytłumaczyli, sprzęt odpowiedni, praca poszła jak po maśle, odpowiednie materiały (orurowanie, filtr, zasypka, odcięcie wód gruntowych) - teraz wiem, że mam studnię z prawdziwego zdarzenia.

Zapytacie zapewne, czemu studnia głębinowa (powiem, że wodociąg gminny idzie tuż przed moją działką). Ano dlatego, że rozmawiałem z sąsiadami i oni mi powiedzieli, że jest baaardzo słabe ciśnienie wody, szczególnie w lato. Poza tym w takie susze w roku 2015 był zakaz korzystania z wody do celów innych niż bytowe. Ludziom strasznie rośliny pousychały, szczególnie tuje. Stwierdziłem, że będę niezależny.

W następnym wpisie będę robił kostkę brukową :-)

Do zobaczenia

13 lutego 2016, 15:48
Co Ty na to?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
2
0
Zdjęcie profilowe

 

dzień budowy

Witam ponownie,

Teraz następny etap budowy. Wszystko prace zewnętrzne. Skupimy się dzisiaj na dachu, elewacji i oknach. W załącznikach znajdziecie zdjęcia z tego etap...

19 listopada 2015, 11:44
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem