Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
Zdjęcie profilowe
Adam X.
pomorskie

 

dzień budowy

Witam. Mieszkamy już 2 lata więc wrzucam grafikę jak kształtują się koszty za gaz (są na czarno). W między czasie została chyba zmieniona taryfa na gaz ;) oraz doszedł sterownik temp.
Temperatura w domu waha się między 23,5 a 24,5 stopnie przez 24h/7 dni w tyg.
Temperatura na piecu 34 stopnie.

Dla przypomnienia dom jest ocieplony  : posadzka 2x8 cm styropian (16cm) elewacja 15 cm grafit , podasze 10+15 cm wełna (25cm). Wszędzie podłogówka (brak grzejników).
Dodatkowo gaz jest używany do grzania wody i gotowania.

Co bym poprawił :
- dał bym ogrzewanie pod szafkami kuchennymi min do ich połowy
-  zwiększył bym uwagę na grubość posadzki bo w łazience na dole mam 4 cm a w salonie 6cm i różnica w temp jest odczuwalna  więc tu dałem trochę JA ciała niby 2 cm ale różnica duża.
Jeśli 2 raz bym się też budował to znów wszędzie dał bym podłogówkę jeśli nie ma możliwości podłączenia gazu to kupił bym piec na pellet bo z tego co mi wiadomo to temp na piecu też może być niska max 34 stopnie bo więcej nie trzeba  . Ja podjąłem takie ryzyko i jestem bardzo zadowolony (mimo iż sam osobiście nie znam nikogo kto tak mieszka tylko to co wyczytałem w internecie)   . W brew mitom kusz się nie unosi i nogi nie puchną ;) 
pozdrawiam
6 lutego 2021, 09:43

Co Ty na to?

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
0
0
Zdjęcie profilowe

 

dzień budowy

Dnia 1.12.2018 wprowadziliśmy się do domu koszt niecałe 380 tyś gdzie ja malowałem cały dom (wewnątrz), kładłem panele podłogowe i instalowałem gniazdka, włączniki i oświet...

10 listopada 2018, 14:38
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres it@z500.pl.

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • informacje o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • dodawanie do ulubionych
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.