Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
Zdjęcie profilowe
Anna A.
opolskie

 

dzień budowy

Poddasze. Dom jest podniesiony o pół pustaka względem oryginału.

15 lipca 2017, 17:59
Co Ty na to?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Mateusz M.

  • Dodaj do znajomych

Super dom !!! No i decyzja o podniesieniu o pół pustaka jest trafna? nie myśleliście Państwo więcej podnieść? Poddasze jak się prezentuje? ja się obawiam tego poddasza, że będzie mało praktyczne przez te skosy. Jakie macie Państwo zdanie ??

Ania
Do Mateusz M. : Zapomniałam dopisać, że skosy zostały 30 st. jak w projekcie. Poddasze jest potężne. Gdyby nam je ktoś pokazał live przed budową nie podnosilibyśmy wcale. Chociaż jeszcze podłoga pójdzie o 10 cm do góry, skosy ze stelażami i regipsami może z 8 cm w dół to wyjdzie akurat. Ogólnie to się bardziej nadaje na drugie mieszkanie niż pokoje dziecięce jak planujemy - nie wykończamy tego aż dzieci nie będą tego same sprzątać, sama tego nie ogarnę. Co do praktyczności - co kto lubi - skosy to zawsze jakieś utrudnienie, ale mają też swój urok. Co innego temperatura na poddaszu - mimo, że jest tam 20 cm wełny to zaduch jest taki w upalne dni, że bez klimatyzacji się pewnie nie obejdzie przy wykończeniówce. Jeśli chodzi o koszty wykończenia to wydaje mi się, że 100 tyś nie starczy, dlatego przez 10 lat nie zamierzamy tego ruszać.

Mateusz M.

  • Dodaj do znajomych

Do Ania : Dziękuję bardzo za odpowiedź, może dlatego tak ciepło bo jest blachodachówka, a nie dachówka, ale nie wiem czy to ma większe znaczenie.
 
Dajana
Do Ania : Witam Pani Anno.

Chciałam się zapytać jaką wełnę ma Pani na poddaszu mam na myśli jaki rodzaj? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Ania
Do Dajana : Wełna mineralna URSA grubość 20 cm. Przy wykończaniu poddasza w stelaże do regipsów ma trafić jeszcze 8 cm wełny.

D-K-T-W -.

buduje Z64
Do Ania : witam
ostatnio ocieplałem poddasze wiec wiem o czym mowa xD
co do dachu to my mamy pełne deskowanie +papa +dachówka raben (czarna)
wełna poszła ursa --0.032 -15cm na pierwsza warstwę
i jak na razie bez wiekszych różnic temperatur między poddaszem a temperatura na zewnątrz
dodam że nie mamy obrobionych okien oraz 2 warstwy
Po dodaniu 2 warstwy oraz nidy będzie jakaś różnica (tylko ciężko powiedzieć jaka przy ciemnym dachu ...)
Pozdrawiam

Ania
Do D-K-T-W -. : W sumie nigdy nie pomyślałam, że czarny dach może wpływać na temperaturę, myślałam tylko o efekcie estetycznym, a teraz mnie olśniło i wydaje się to oczywiste! Cóż, musztarda po obiedzie. Przynajmniej pranie schnie w mig ;) W poprzednim mieszkaniu mieliśmy latem 31 stopni w salonie z aneksem, tego pułapu chyba na poddaszu jeszcze nie osiągamy. Nasza wełna też miała lambda 0,032 zapomniałam przedtem dopisać.

Dodam jeszcze, że z kolei zimą izolacja działa bardzo dobrze. Ogrzewamy tylko dół do ok 20-21 stopni a na poddasze mogę iść wieszać pranie powiedzmy 10 min. w krótkim rękawie, (strop mamy żelbetowy na razie bez izolacji) szacuję, że może tam być z 17 - 18 stopni. Dla porównania w poprzednim miejscu zamieszkania strych był nieizolowany i zimą było tam chyba z 5 stopni. Zdaję sobie sprawę ze strat energii, ale taka już była strategia finansowa budowy.
3
9
Zdjęcie profilowe

 

dzień budowy

Klatka schodowa zabudowana regipsem, wstawione drzwi.

15 lipca 2017, 17:58
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem