Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.

 

dzień budowy

Zdjęcie profilowe
Sławek Z.
łódzkie

Witam wszystkich zainteresowanych,

Chciałem się podzielić dotychczasowymi doświadczeniami z budowy domu wg projektu Z204.

Działka 1100 m2, 31m x 35m

Początkowo postanowiliśmy nie zmieniać praktycznie nic, więc "papierologia" poszła sprawnie. Z upływem dni w oczekiwaniu na rozpoczęcie budowy doszliśmy do wniosku, że jednak warto dokonać pewnych zmian i musieliśmy zrobić projekt zamienny. Zlikwidowaliśmy "podcienie", czyli wyprostowaliśmy dom zyskując więcej miejsca w salonie i pomieszczeniu gospodarczym. Spiżarnie przenieśliśmy do kuchni (od strony wejścia). W salonie otwierane będzie tylko jedno okno z wyjściem na taras. W pomieszczeniu gospodarczym wydzieliliśmy pralnię. Zmniejszyliśmy jedną łazienkę ograniczając jej funkcję do WC.

Przy adaptacji projektu warto zwrócić uwagę na część konstrukcyjną tzn. w zależności od gruntu na jakim budujemy nie zawsze konieczne jest stosowanie stali fi 16 w zbrojeniu ław itp.. Trzeba to oczywiście skonsultować z konstruktorem (osobą adoptującą projekt). Ma to oczywiście przełożenie na koszty budowy.

Nasz Z204:

Fundamenty: ściana fundamentowa bloczki betonowe, dysperbit,  styropian 10 cm, siatka, dysperbit

Ściany: Porotherm 25 P+W, 15 cm styropian grafit

Dach: pełne deskowanie, dachówka ceramiczna

25 maja 2013, 18:51
Co Ty na to?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Ala
Witam
Mam pytanie odnośnie zmian w projekcie,czy likwidację podcieni uzgadnialiście Panstwo z projektantem swoim bądz z kierownikiem czy żeby dokonać takich zmian trzeba uzyskać nowe pozwolenie??? Nie wiem też co w sytuacji kiedy będe chciał zmienić rozmiar okien bądz ich usytuowanie, czy wie Pan coś na ten temat?
Pozdrawiam

Sławek Z.

buduje Z204
Do Ala : Jeżeli chodzi o podcienie, to jeśli ma Pan już pozwolenie na budowę to trzeba poprosić Studio Z500 o zgodę na powiększenie kubatury budynku i trzeba wystąpić o nowe pozwolenie (projekt zamienny). Co do okien to nie mam 100% pewności, ale zmiana rozmiaru i usytuowania również wymaga zmian w projekcie a co za tym idzie nowego pozwolenia na budowę.
Pozdrawiam

0
3
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem