Podziel się

  Skopiuj Link


  UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
  Zdjęcie profilowe
  Angelika K.
  podkarpackie

   

  dzień budowy

  Starania o uzyskanie potrzebnych dokumentów i pozwoleń koniecznych do rozpoczęcia budowy zaczęliśmy pod koniec 2016 roku. Od tego czasu do uzyskania pozwolenia na budowę w listopadzie 2017 roku musieliśmy odwiedzić wiele urzędów, wybrać jeszcze więcej mapek, wypisów, zapłacić górę pieniędzy, ale udało się. Tuż po Wielkanocy 2017 wbiliśmy symboliczną pierwszą łopatę.

  Etap prac ziemnych trwal 8 dni. W tym czasie:

   • ściągnięto warstwę hummusu (konieczne, aby usunąć jak najwięcej części organicznych podłoża, które mogłyby po prostu gnić pod domem, co skutkowałoby nieprzyjemnymi zapachami
   • wytyczono ściany nośne stopy fundamentowe (dzień przed rozpoczęciem kopania ław fundamentowych)
   • wykopano i zalano ławy fundamentowe, wymurowano ściany fundamentowe z bloczków, które następnie również zalano betonem,
   • zasypano fundamenty (robiliśmy to sami około tygodnia, bardzo ciężka praca, szczególnie przy tak rozległych fundamentach, konieczne było zakupienie kilka samochodów ziemi i kilka samochodów pospółki, następnie zagęszczaliśmy poszczególne warstwy ubijakiem i maszyną do zagęszczania podłoża)
   • przed zalaniem ślepej wylewki ułożono rury kanalizacyjne
   • zalano tzw. ślepą wylewkę.

  Łącznie w tym etapie zutżyto 81 m3 betonu!

  Koszty łączne tego etapu to 47tys.

  Szczegóły: robocizna 11tyś (z tym, że samodzielnie zagęszczaliśmy ziemię i pospółkę), roboty ziemne 2,5tys, beton b25/b20 18tys, deski 2tys, podklady 4tys, inne mat.budowlane 8tys, stal zbrojeniowa ok 2 tys.

  1 kwietnia 2018, 08:41

  Co Ty na to?

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
  |
  lub
  |
  podpisz się
  ^
  3
  0
  Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem