Podziel się
  Skopiuj Link

  UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
  Zdjęcie profilowe
  Ewelina i Adam D.
  lubelskie

   

  dzień budowy

  Własnoręcznie wykonane "centrum zarządzania" domem :) Mąż pasjonat arduino i elektronik hobbista może w końcu się wykazać. Mój skromny wkład to projekt interfejsu. Temat mocno rozwojowy, na razie testujemy i do wiosny chcemy rozbudować system o nowe elementy, np. Nawadnianie

  18 grudnia 2016, 12:20

  Co Ty na to?

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
  |
  lub
  |
  podpisz się
  ^
   
  Ewelina
  Do Bartosz B. : Witam
  System zbudowany całkowicie od zera na 8-bitowych mikrokontrolerach i Raspberry Pi. W założeniach ma być tani i dowolnie rozszerzalny o kolejne moduły. Możliwości jest wiele - obsługa czujników ruchu, temperatury, wilgotności, odległości, przekaźniki itp. Co do kosztów to ciężko powiedzieć bo wszystko robię sam, system jest autorski ze wsparciem oprogramowania open source.
  Jeszcze jedna ważna rzecz - jest to namiastka automatyki, a raczej centrum zarządzania. By nazwać taki system inteligentnym musi zaistnieć tam logika rozmyta, sieci neuronowe a system musiałby się sam uczyć. :)
  Gdzieś z tyłu głowy jest komercjalizacja rozwiązania ale do tego jeszcze długa droga, niemniej jednak prototyp ma się całkiem nieźle. Co więcej ta technologia pozwala się wpiąć w sprzętowe kontrolery automatyki domowej jak Vera. W razie pytań, służę pomocą / Adam.
   
  8
  4
  Zdjęcie profilowe

   

  dzień budowy

  9 czerwca 2016, 18:51
  03
  Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem