Podziel się
  Skopiuj Link

  UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
  Zdjęcie profilowe
  Jarosław O.
  zachodniopomorskie

   

  dzień budowy

  Witamy serdecznie na blogu naszej budowy. Chcielibyśmy przedstawić realizację domu ZX104, przedstawiając w szczegółach poszczególne elementy wykonania oraz co każdego interesuje - koszty. Na etapie wczesnej adaptacji projektu, już przed zakupem zmieniliśmy oryginalną konstrukcję na wyższą o 25 cm między posadzką a stropem, z powodu zamontowania w podwieszanym suficie wszystkich systemów wentylacyjnych, oświetleniowych, elektrycznych, a nawet dźwiękowych. Na 1 rzut oka widać, a właściwie nie widać garażu, 35m2 posłużyło na wydzielenie trzech pomieszczeń:

  1) Zrezygnowaliśmy z łazienki wkomponowanej w salonie na rzecz kominka i umieściliśmy ją w miejscu garażu, aby nie tracić cennej powierzchni w pomieszczeniu gdzie będziemy przebywać większość czasu.

  2) Aby mieć większą kuchnię, pomieszczenie gospodarcze umieściliśmy obok łazienki "w garażu".

  3) W "wolne" miejsce nanieśliśmy siłownię, która prawdopodobnie będzie też pełnić funkcję pralni.

  Dodatkowo sypialnia została połączona z otwartą łazienką i garderobą, kosztem zmiany wymiarów pokojów oraz holu. Zmiany dotyczą również stolarki okiennej. W kuchni 60cm wysokości okna naszym zdaniem jest za mało i byłaby po prostu..ciemna i ponura, dlatego też wysokość będzie wynosić 120cm. Duże okna tarasowe wraz z sypialnią zmniejszone zostały do 210cm wysokości, aby wszystkie przeszklenia kończyły się na jednej wysokości. Od frontu zamysł był podobny; wysokość na jednej linii 210cm, w siłowni okno wysokie na 60 cm, w gabinecie okno zwężone na potrzeby wymiarów pomieszczenia. 

  Instalacja CO z gazowego została zmieniona na pompę ciepła powietrze-woda. Uległa również zmiana systemu wentylacji na mechaniczną z odzyskiem ciepła. Elektryką będzie sterował odrębny sterownik PLC. W planach mamy również założyć przydomową elektrownię fotowoltaiczną, ale to zależy już od atrakcyjności ustaw wprowadzonych na tą inwestycję. 

  Mała edycja

  - do projektu została dodana sauna i niewielkie zmiany wymiarów ścianek działowych

  3 marca 2015, 17:02

  Co Ty na to?

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
  ^
  
  Ania
  Witam.mam pytanie odnosnie pozwolenia na taki dom.tez marzy mi sie z plaskim dachem ale wiem juz dzis ze moze byc problem ze wzgledu na te warunki.zabudowy podobno rzadko kto dostaje zhode na taki dach.mieliscie jakies problemy?
  
  Jarosław O.

  buduje Zx104
  Do Ania : Cześć. Nie mieliśmy żadnych problemów, ale to ze względu na fakt, że budujemy dosłownie mówiąc na odludziu, gdzie nie ma nałożonych konkretnych warunków zabudowy - po prostu dostaje się zgodę na wszystko. Z tego co wiem, wystarczy jedna "płaska" zabudowa w okolicy, aby móc mieć podstawę do otrzymania zgody na płaski dach w miejscach gdzie są jakieś problemy. Inne rozwiązanie problemu to przebudowa małej (nawet prawie nie widocznej) części dachu na spadowy, aby był takowy uwzględniony w projekcie i pasował papierami do warunków.
  2
  2
  Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem