Podziel się
  Skopiuj Link

  UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
  Zdjęcie profilowe
  Jarosław O.
  zachodniopomorskie

   

  dzień budowy

  Witamy serdecznie na blogu naszej budowy. Chcielibyśmy przedstawić realizację domu ZX104, przedstawiając w szczegółach poszczególne elementy wykonania oraz co każdego interesuje - koszty. Na etapie wczesnej adaptacji projektu, już przed zakupem zmieniliśmy oryginalną konstrukcję na wyższą o 25 cm między posadzką a stropem, z powodu zamontowania w podwieszanym suficie wszystkich systemów wentylacyjnych, oświetleniowych, elektrycznych, a nawet dźwiękowych. Na 1 rzut oka widać, a właściwie nie widać garażu, 35m2 posłużyło na wydzielenie trzech pomieszczeń:

  1) Zrezygnowaliśmy z łazienki wkomponowanej w salonie na rzecz kominka i umieściliśmy ją w miejscu garażu, aby nie tracić cennej powierzchni w pomieszczeniu gdzie będziemy przebywać większość czasu.

  2) Aby mieć większą kuchnię, pomieszczenie gospodarcze umieściliśmy obok łazienki "w garażu".

  3) W "wolne" miejsce nanieśliśmy siłownię, która prawdopodobnie będzie też pełnić funkcję pralni.

  Dodatkowo sypialnia została połączona z otwartą łazienką i garderobą, kosztem zmiany wymiarów pokojów oraz holu. Zmiany dotyczą również stolarki okiennej. W kuchni 60cm wysokości okna naszym zdaniem jest za mało i byłaby po prostu..ciemna i ponura, dlatego też wysokość będzie wynosić 120cm. Duże okna tarasowe wraz z sypialnią zmniejszone zostały do 210cm wysokości, aby wszystkie przeszklenia kończyły się na jednej wysokości. Od frontu zamysł był podobny; wysokość na jednej linii 210cm, w siłowni okno wysokie na 60 cm, w gabinecie okno zwężone na potrzeby wymiarów pomieszczenia. 

  Instalacja CO z gazowego została zmieniona na pompę ciepła powietrze-woda. Uległa również zmiana systemu wentylacji na mechaniczną z odzyskiem ciepła. Elektryką będzie sterował odrębny sterownik PLC. W planach mamy również założyć przydomową elektrownię fotowoltaiczną, ale to zależy już od atrakcyjności ustaw wprowadzonych na tą inwestycję. 

  Mała edycja

  - do projektu została dodana sauna i niewielkie zmiany wymiarów ścianek działowych

  3 marca 2015, 17:02

  Co Ty na to?

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
  |
  lub
  |
  podpisz się
  ^
  
  Ania
  Witam.mam pytanie odnosnie pozwolenia na taki dom.tez marzy mi sie z plaskim dachem ale wiem juz dzis ze moze byc problem ze wzgledu na te warunki.zabudowy podobno rzadko kto dostaje zhode na taki dach.mieliscie jakies problemy?
  
  Do Ania : Cześć. Nie mieliśmy żadnych problemów, ale to ze względu na fakt, że budujemy dosłownie mówiąc na odludziu, gdzie nie ma nałożonych konkretnych warunków zabudowy - po prostu dostaje się zgodę na wszystko. Z tego co wiem, wystarczy jedna "płaska" zabudowa w okolicy, aby móc mieć podstawę do otrzymania zgody na płaski dach w miejscach gdzie są jakieś problemy. Inne rozwiązanie problemu to przebudowa małej (nawet prawie nie widocznej) części dachu na spadowy, aby był takowy uwzględniony w projekcie i pasował papierami do warunków.
  2
  2
  Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem