Podziel się
  Skopiuj Link

  UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
  Zdjęcie profilowe
  Jarosław O.
  zachodniopomorskie

   

  dzień budowy

  Po wylaniu wieńców, daszków oraz wybudowaniu ogniomurów przyszedł czas na izolację dachów. Spadki zostały wykonane w postaci 2-spadowych koryt odprowadzających wodę. Każdy segment dachu zawiera dwa przepusty - razem sześć przepustów. Na dach została nałożona początkowo warstwa podkładowa - masa dyspersyjna, papa termozgrzewalna (podkładówka), styropian 20cm EPS100, styropapa (od 1cm do około 20cm) i na koniec papa wierzchnego krycia. (Warto dodać, że na dodatkowe ocieplenie stropu przyjdzie jeszcze 10cm wełny mineralnej ułożonej w podwieszanym suficie). Styropian łączony za pomocą kleju do styropianu. Wykończenie attyki - bezpośrednio na wylewkę została mechanicznie przykręcona (wraz z uzupełnieniem szczelin pianką) płyta osb 18mm z 2cm ociepleniem o szerokości odpowiadającej ogniomurowi razem z izolacją. Kolejno warstwa papy wierzchnego krycia z wywinięciem. Kwadratowe przepusty attykowe w koszu ulegają redukcji na okrągłe, aby można było łączyć odpływ rurami. Cała instalacja odpływu wody ma być ukryta w izolacji budynku, tak aby była niewidoczna. Woda z dachu trafiać będzie do przepustów, gdzie przedostanie się do rur zbierających całość do zbiornika retencyjnego. Nadmiar wody będzie automatycznie przelewany do pobliskiego rowu odprowadzającego wodę.

  21 września 2015, 15:11

  Co Ty na to?

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
  ^
   
  Jarosław O.

  buduje Zx104
  Do Radek : Cześć,
  Mniej więcej: 20 tys za materiały (paroizolacja, kleje, styropian spadkowy oklejony, styropian 20 cm, papa, blacha na ogniomury, płyty osb). Do tego robocizna tylko za klejenie papy - 3 tys oraz położenie blachy na ogniomury - 1 tys, całą resztę wykonaliśmy sami. Na dach składały się również odpływy/kominki za ok 2 tys.
  2
  3
  Zdjęcie profilowe

   

  dzień budowy

  Po analizie kosztów instalacje wewnątrz domu będą następujące:

  - Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła wraz z GWC rurowym.

  - Instalacja elektryczna bez syst...

  17 grudnia 2015, 15:22
  Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem