Jakość - czynnik, który decyduje o istocie dachu

Pokrycia CREATON doceniają nie tylko osoby budujące domy, ale także dekarze i profesjonalni architekci - między innymi przedstawiciele pracowni Z500. W swoich projektach bardzo chętnie korzystają oni z dachówek tej marki. O powodach, dla których cenią właśnie pokrycia CREATON, a także znaczeniu jakości wybieranych produktów opowiedział Mariusz Dębski, dyrektor ds. rozwoju pracowni Z500.

Co sądzą architekci Z500 o istocie dachu? Czy jest to kluczowy element konstrukcji domu?

W naszym klimacie i na naszej szerokości geograficznej dach jest niezwykle ważny. Jego zadaniem jest ochrona budynku przed opadami śniegu, deszczu i gradu, wiatrem czy nadmiernym nasłonecznieniem. Co więcej, w miastach oraz w pobliżu terenów przemysłowych dach narażony jest na dodatkowe działanie zanieczyszczeń (jak dwutlenek siarki czy tlenek azotu), a w sąsiedztwie lasów – na porastanie przez mech. Dach źle wykonany – lub co gorsza nieszczelny – doprowadzi do szybkiego niszczenia budynku oraz podniesienia kosztów eksploatacji domu.

Na pokrycie domów mniejszych, jak np. Z216, najczęściej stosujemy dachówkę typu SIMPLA Nowoczesna dachówka płaska.

Jak więc możemy zadbać o nasz dom, zabezpieczając jego dach przed negatywnymi czynnikami?

Przede wszystkim przy projektowaniu dachu i wyborze materiałów nie warto oszczędzać na jakości produktów. W przypadku domów jednorodzinnych dach ma nam służyć przez długi czas. Jest to więc inwestycja zaplanowana na lata. Jak pokazuje praktyka, dzięki zastosowaniu dobrych jakościowo materiałów – takich jak dachówki CREATON – możemy uniknąć prac remontowych przez cały okres technologicznego życia budynku.

Bezpieczeństwo jest sprawą kluczową, ale duże znaczenie mają także kwestie estetyczne. Jakie trendy i produkty stosowane są więc przy projektowaniu domów Z500?

Niezwykle cenimy produkty firmy CREATON. Odpowiadają one wymaganej przez nas jakości, ale i zasadom nowoczesnego wzornictwa. Szeroki asortyment umożliwia nam dobór odpowiedniej dachówki do danego typu domu. To ważne, ponieważ w Polsce klienci kojarzą nas, jako pracownię, która ma największą liczbę nowoczesnych domów w ofercie.

Stawiamy również na klasykę oraz tradycję, jak w przypadku domu Z106, przy
zastosowaniu dachówki PREMION. To dachówka klasy premium barwiona w masie w kolorze NUANCE Mangan, matowa.


CREATON w swojej ofercie posiada ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli dachówek. Na jakiej zasadzie konkretny produkt dobierany jest więc do danego projektu?

Zawsze jest to dokładnie przemyślana decyzja. W przypadku domów nowoczesnych zwykle stosujemy cementową dachówkę KAPSTADT. To model elegancki, uniwersalny i ponadczasowy. Na mniejszych domach – na przykład Z216 – doskonale sprawdza się płaska dachówka ceramiczna SIMPLA. Oprócz wspaniałego designu cechuje ją także wysoka trwałość. Chętnie stawiamy również na klasykę oraz tradycję – jak w przypadku domu Z106. Do tego rodzaju projektów świetnie pasuje barwiona w masie dachówka ceramiczna PREMION w wersji angobowanej NUANCE lub glazurowanej FINESSE i NOBLESSE.

Dbamy więc o to, aby ogólna stylistyka była spójna i atrakcyjna. Dobrze wykonany dach z wybranymi, w przemyślany sposób, produktami to piękna wizytówka domu. Jest bowiem bardzo ważną częścią jego designu – a ten dla nas w pracowni Z500 stanowi kwestię kluczową.

A jakie trendy i jakie produkty stosujecie przy projektowaniu domów Z500 zapytaliśmy Pawła Postka kierownika działu technicznego Z500

„Lubimy produkty firmy CREATON dlatego, że odpowiadają wymaganej przez nas jakości ale i wymaganiom nowoczesnego wzornictwa. Szeroki wachlarz produktów umożliwia nam dobór odpowiedniej dachówki do danego typu domu. W Polsce klienci kojarzą nas jako pracownię która ma największą liczbę domów nowoczesnych w ofercie.

Do domów nowoczesnych stosujemy GÖTEBORG - ponadczasowa elegancja.

Dachówki CREATON stanowią wyraz ponad 130 lat europejskiego doświadczenia w wytwarzaniu dachówek najlepszej jakości. Produkowane są z dbałością o każdy detal przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w 16 zakładach zlokalizowanych na terenie Niemiec, Polski i Węgier. Dachówki ceramiczne marki CREATON posiadają jedną z najdłuższych na rynku gwarancji, udzielaną zgodnie z warunkami określonymi przez producenta na www.creaton.pl na okres aż do 50 lat.

Więcej informacji na www.creaton.pl


Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Jakość - czynnik, który decyduje o istocie dachu"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem