Projekty domów
Zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Jak sobie radzić podczas afrykańskich upałów?

Komunikat prasowy,
Warszawa, 25 czerwca 2019 r.

Jak sobie radzić podczas afrykańskich upałów?

Komfortowy, przyjemny chłód w upalne dni? To możliwe!


W najbliższych dniach temperatury mogą dochodzić nawet do 40 stopni Celsjusza. Przy takiej pogodzie dom zamiast być chłodnym schronieniem, staje się gorącą betonową pułapką, z której po prostu chce się uciec. Jak to zmienić? Wystarczy wykonać jego termomodernizację, dzięki której utrzymana zostanie optymalna temperatura pomieszczeń zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Ponadto pozwoli to właścicielowi domu na oszczędności rzędu minimum kilkuset złotych rocznie na ogrzewaniu. Są także inne sposoby na upały, które co prawda nie będą tak skuteczne jak izolacja termiczna budynku, ale niewątpliwie przyniosą doraźną ulgę. Oto kilka z nich:

Unikaj wietrzenia w czasie największego nasłonecznienia - najlepszym sposobem będzie stworzenie kontrolowanego przeciągu, który zwiększy cyrkulację powietrza oraz zakupienie wentylatora;

Ogranicz światło słoneczne - w ciągu dnia warto ograniczyć nasłonecznienie okien poprzez instalację żaluzji lub specjalnych rolet;

Zainstaluj nawilżacz powietrza - alternatywą będzie po prostu nalanie zimnej wody do miski;

Zrezygnuj z długiego gotowania - para wodna unosząca się w powietrzu powoduje zwiększenie jego wilgotności, co z kolei wpływa na wzrost odczuwalnej temperatury powietrza;

Pamiętaj o wodzie - w ciągu dnia należy wypijać minimum 2 litry wody, w czasie upałów zbawienne będą chłodne napoje oraz rozstawienie basenu.

Rozważ długofalowe rozwiązanie – zainwestuj w termomodernizację!


Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji domowych, która w dodatku szybko się zwróci, jest termomodernizacja. Sezon budowlany jest w pełni, warto więc to wykorzystać. Termomodernizacja zazwyczaj kojarzy się z oszczędnością na rachunkach w sezonie grzewczym i choć to bardzo dobre skojarzenie, to jednak niewiele osób ma świadomość, że również latem można czerpać korzyści z ocieplenia domu.

- W przypadku dobrze ocieplonego domu będzie w nim chłodno. Dzieje się tak, ponieważ gorące powietrze nie będzie przenikało przez ściany, które będą dobrze zaizolowane, a więc pomieszczenia nie będą się nagrzewać w przeciwieństwie do wnętrza budynku nieposiadającego odpowiedniej warstwy izolacji termicznej. - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki – Dlatego ci, którzy chcieliby mieć odpowiedni mikroklimat w swoim domu, czuć się tam komfortowo, a przy tym nie chcą wydawać majątku na klimatyzację, zdecydowanie powinni zabezpieczyć termicznie swój dom. Zysk będzie podwójny, ponieważ zimą zapłacą mniej za ogrzewanie.

O czym więc pamiętać decydując się na długofalowe rozwiązanie, jakim jest termomodernizacja? Aby postawić na dobrej jakości materiał termoizolacyjny, jak np. grafitowy styropianu TERMONIUM Plus fasada, który charakteryzuje się najkorzystniejszą wartością współczynnika przewodzenia ciepła (lambda). To właśnie niska lambda powoduje lepszą izolacyjność styropianu, a w efekcie w oczywisty sposób także przegród, dzięki temu znacząco zmniejsza się zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu, a to z kolei przekłada się na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Warto również mieć na uwadze, że optymalnym rozwiązaniem jest wybór styropianu w kompletnym systemie ociepleń od jednego producenta, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, że wszystkie elementy systemu będą ze sobą kompatybilne. Ponadto najlepiej wybrać poleconą ekipę budowlaną, która w fachowy sposób przeprowadzi prace ociepleniowe.

Więcej porad i informacji znajduje się na stronie producenta: www.termoorganika.pl.
Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)

Co Ty na to?

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres it@z500.pl.

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • informacje o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • dodawanie do ulubionych
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.