GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 12,5% RABATEM! 🎅 WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ 💲 MIKOŁAJKI W Z500! 🎅 OSZCZĘDŹ NAWET 10.000 ZŁ I WIĘCEJ!
GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 12,5% RABATEM! 🎅 WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ 💲
Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Folia znika z budowy zgodnie z ustawą śmieciową

Folia znika z budowy zgodnie z ustawą śmieciową

​Ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach przyjęta została przez Sejm RP w styczniu 2012. Nowy system zarządzania odpadami w pełni zaczął funkcjonować od 1 lipca 2013. Zgodnie z nową regulacją, to gminy są właścicielami wszystkich śmieci wytworzonych przez mieszkańców oraz organizatorem wywozu oraz utylizacji odpadków. Odpady budowlane również muszą być usuwane zgodnie z wymogami nowej ustawy.

Nowe regulacje gospodarki odpadami są proekologiczne. Założenie jest takie, że dzięki logistycznemu usprawnieniu systemu wywozu odpadów, już duża część śmieci przed trafieniem na wysypisko zostanie przesortowanych oraz objętych recyklingiem.

Gminy jednak bardzo różnie traktują odpady budowlane i remontowe. Odpady z remontów, wytworzone przez przedsiębiorców budowlanych nie są odpadami komunalnymi. Zgodnie z prawem, to firma budowlano-remontowa powinna zapewnić kontener przeznaczony do wywozu odpadów. Po zakończeniu prac firma wykonawcza powinna wywieźć go we własnym zakresie w ramach wykonywanej usługi.
Jednak co zrobić, jeśli inwestor wykonuje prace budowlane we własnym zakresie? Lub negocjując cenę prac wykonawczych nie ustalił kosztów wywozu śmieci? Może ponieść dodatkowe koszty, związane z transportem i składowaniem odpadów. Jednak w przypadku wykorzystania na budowie materiałów budowlanych Ytong i Silka, osoba budująca dom może bezpłatnie skorzystać z udziału w programie Folia znika z budowy.

Każdy klient, który zakupi bloki SILKA lub bloczki YTONG, może zgłosić pod numery telefonów 22 742 10 26 lub 693 373 216 albo przez wypełnienie formularza na stronie ytong-silka.pl, chęć oddania zbędnych opakowań foliowych.Inwestor w ramach programu Folia znika z budowy otrzyma propozycje rozwiązania problemu z folią z opakowań budowlanych w ciągu pięciu dni od daty zgłoszenia. Może być to odbiór z placu budowy przez przedstawiciela firmy recyklingowej lub, w przypadku budów, których umiejscowienie nie daje możliwości odbioru folii - wskazanie najbliższego punktu skupu. W ramach programu można oddać wszystkie opakowania foliowe, jakie nagromadziły się podczas prac budowlanych.

Z programu Folia znika z budowy mogą skorzystać osoby fizyczne budujące dom, jak i firmy wykonawcze realizujące budowy na zlecenie inwestorów.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego programu odbioru odpadów foliowych bezpośrednio z placów budów!

Więcej informacji:http://www.ytong-silka.pl/pl/content/folia_znika_z_budowy_1640.phpCo Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem