FAQ

Odpowiedzi
na najczęściej
zadawane pytania

Instalacje (11)


 • Czy można zamówić projekt wentylacji mechanicznej z odzyskaniem ciepła?

  Projekt wentylacji mechanicznej (rekuperacji) jest integralną częscia każdego naszego projektu od 2017 roku


 • Czy wszystkie projekty mają ogrzewanie gazowe?

  Zdecydowana większość projektów posiada ogrzewanie gazowe lecz nie wszystkie. Część domów zaprojektowaną ma instalację grzewczą na paliwo stałe. Istnieje możliwość zmiany sposobu ogrzewania poprzez zakup dodatkowej instalacji.

  Zmianę rodzaju ogrzewania można również dokonać na etapie adaptacji za naszą bezpłatną zgodą, która znajduje się na okładce każdego projektu.


 • Ile kosztuje projekt instalacji solarnej

  Projekt instalacji solarnej można zamówić wraz z projektem domu w cenie 700 zł. 

  Więcej informacji znajdziesz na stronie http://z500.pl/projekty-dodatki/31,Instalacja-sola...


 • Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe?

  Instalacje ogrzewania podłogowego można zamówić do każdego projektu w cenie 450zł. Więcej informacji na stronie Instalacje pompy ciepła (powietrzna) z ogrzewaniem podłogowym - Dodatki do projektów domów Z500


 • Czy kalkulacja szacunkowa zawiera cenę instalacji?

  Tak, w kalkulacji szacunkowej została przyjęta szacunkowa wartość wykonania standardowych instalacji dla danego domu.


 • Jaka powierzchnia pomieszczenia gospodarczego wystarczy, żeby umieścić w nim kocioł na paliwo stałe?

  Wielkość pomieszczenia gospodarczego zależy od rodzaju i wielkości wybranego kotła na paliwo stałe, aczkolwiek w naszych projektach przyjmujemy, że pomieszczenia takie powinny mieć od 5m2 powierzchni. • Jake instalacje są standardowo w projektach?

  Standardowo w każdym projekcie znajdują się instalacje: elektryczne, wodno-kanalizacyjne oraz grzewcze. Każdy projekt zawiera również zaroponowane rozwiązania technologiczno – materiałowe, Charakterystykę Energetyczną oraz Analizę Zaopatrzenia w energię i ciepło.

  Zobacz co więcej zawiera projekt: https://z500.pl/co-zawiera-projekt.html • Czy instalacje elektryczne i sanitarne wchodzą w skład projektu?

  Tak, w skład projektu wchodzą instalacje elektryczne oraz sanitarne. Projekt posiada gotową dokumentację, potrzebną do przeprowadzenia adaptacji oraz uzyskania pozwolenia na budowę.

  Zobacz co zawiera projekt Z500:

  https://z500.pl/administracja/blog/1652/edytuj-artykul.html


 • Czy jest możliwość przerobienia wentylacji mechanicznej z rekuperacją na grawitacyjną?

  W każdym projekcie jest możliwość przerobienia wentylacji na grawitacyjną, należy jednak pamiętać o tym, że ten rodzaj wentylacji sprzyja utracie ciepła i zwiększa wartości Ep i Ek. Aby projekt spełniał obecne normy przy wentylacji grawitacyjnej, należy zastosować inne, dodatkowe źródła energii odnawialnej lub dodatkowe ocieplenie.


 • Czy Państwa projekty posiadają Charakterystykę Energetyczną?

  Nasze projekty posiadają aktualną charakterystykę energetyczną. Od kwietnia 2012 roku istnieje prawny przepis, który mówi, iż każdy projekt musi posiadać charakterystykę energetyczną. W naszej dokumentacji znajdziesz go w części instalacyjnej projektu.


 • Jakie dodatkowe instalacje mogę zamówić do projektu?

  Do wybranego projektu możesz zamówić różne rodzaje instalacji. Spis wszystkich instalacji dostępnych do projektów Z500 znajdziesz na stronie: https://z500.pl/projekty-dodatki/26,instalacje-dom...SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Wykorzystując wiedzę oraz doświadczenie naszych projektantów, architektów oraz konstruktorów przedstawiamy listę polecanych i sprawdzonych producentów materiałów budowlanych.

Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem