Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

FAQ

Odpowiedzi
na najczęściej
zadawane pytania

Fundamenty i działka (7)


 • Czy mogę ten budynek zbudować na mojej działce?

  Wybór działki musi być przemyślany, gdyż nie na każdej działce można wybudować wymarzony przez Państwa dom. Zanim zaczniecie Państwo szukać projektu, należy się zapoznać z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego ( MPZP ) . W sytuacji, gdy dla danego terenu nie ma MPZP, należy wystąpić do właściwych organów (wójt, burmistrz lub prezydent miasta) o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

  Jeżeli nie jesteście Państwo pewni jakich domów szukać lub czy wybrany przez Państwa projekt spełnia wymagania powyższych dokumentów, można u nas zamówić analizę warunków zabudowy https://z500.pl/projekty-dodatki/10,ANALIZA%20WARUNKÓW%20ZABUDOWY.html


 • Jak ustalić minimalne wymiary działki?

  Obliczysz poprzez zachowanie następujących odległości:

  • 3 metry od granicy działki przy ścianie bez okien lub drzwi
  • 4 metry od granicy działki w przypadku, gdy ściana zawiera okna i drzwi

 • Jaki projekt wybrać na wąską działkę?

  Posiadamy kolekcję domów przeznaczonych na wąską działkę, którą znajdziesz na stronie:

  https://z500.pl/domy-na-waska-dzialke.html


 • Czy mogę podpiwniczyć dom?

  Przed wykonaniem podpiwniczenia, należy sprawdzić warunki gruntowo – wodne wykonując badania geotechniczne. Określają one sposób posadowienia budynku oraz wykonania izolacji części przyziemnej (do najważniejszych należą: głębokość położenia warstwy nośnej gruntu, poziom wód gruntowych). Zmianę taką można wykonać przez współpracujących z nami architektów lokalnych kontaktując się z naszym Studio Adaptacji, ( aby określić dokładny koszt zmiany musimy określić jej zakres i wielkość ) lub przez dowolnego architekta adaptującego za naszą bezpłatną, pisemną zgodą.


 • Czy mogę w projekcie zrobić płytę fundamentową?

  Dla projektów domów typowych zazwyczaj przyjmuje się fundamenty tradycyjne, ale projekt taki można przystosować do płyty fundamentowej.

  Do wykonania badań geotechnicznych można zmienić rodzaj fundamentów. Zmiana technologii fundamentów, wiąże się ze zmianą wyliczeń materiałowych, przyjętych wcześniej dla danego projektu domu typowego.

  Jeżeli w projekcie będziesz chciał zmienić tradycyjny fundament na płytę fundamentową otrzymasz od nas bezpłatną, pisemną zgodę autorską. Zmianę taką można wykonać przez współpracujących z nami architektów lokalnych kontaktując się z naszym Studio Adaptacji lub przez dowolnego architekta adaptującego za naszą bezpłatną, pisemną zgodą.


 • Czym jest kalenica?

  Kalenica to inaczej najwyższa część dachu, która znajduje się na przecięciu połaci dachowych.


 • Czy znajdziecie mi dom na nietypową działkę?

  Chętnie pomożemy w znalezieniu odpowiedniego domu na każdą, nawet nietypową działkę. Opisz nam swoje oczekiwania oraz działkę, a architekt skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów. Napisz mail na adres projekty@z500.pl lub zadzwoń 22 355 15 55.SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Wykorzystując wiedzę oraz doświadczenie naszych projektantów, architektów oraz konstruktorów przedstawiamy listę polecanych i sprawdzonych producentów materiałów budowlanych.
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.