Elewacja domu w dobrym stylu

Elewacja domu w dobrym stylu

    

   Jak nadać budynkowi ciekawy wygląd?

    

   Wybierając projekt gotowy, pamiętaj o tym, że styl przyszłego domu możesz, a nawet powinno się dopasować do własnego stylu życia, indywidualnych preferencji oraz gustu mieszkańców. Obcenie traci na popularności styl dworkowy i elementy klasycyzujące na rzecz eleweacji współczesnych w których łączy się elementy drewna, szkła i kamienia oraz okładzin.

    

   Każdy dom, może posiadać indywidualny charakter.

   

    

   Inwestorzy często zastanawiają się nad możliwością wprowadzenia zmian w projekcie gotowym. Oczywiście modyfikacje takiego projektu są możliwe, a ich zakres jest bardzo szeroki. Zawsze jednak należy pamiętać, że jedne wymagają konsultacji z architektem i wprowadzenia zmian w dokumentacji a inne nie. Zmiany dotyczące wystroju zewnętrznego realizowanego budynku zazwyczaj nie trzeba wyrysowywać na planach, ale warto także omówić je z architektem aby efekt końcowy zachwycał a nie odwrotnie. Wygląd domu jest przecież równie ważny jak jego funkcjonalne wnętrze.

    

    

    

   Jak nadać naszemu przyszłemu domowi ciekawy wygląd?

    

   

    

   Wystrój zewnętrzny realizowanego budynku, wykończenie elewacji, to przede wszystkim zastosowane materiały oraz detale architektoniczne, takie jak: balustrady, oprawa okien, wykończenia dachu, czy podmurówka. Pamiętajmy, że możemy łączyć ze sobą na wiele sposobów elementy różnych stylów architektonicznych, w celu stworzenia własnego niepowtarzalnego domu, ważne abyśmy zachowali odpowiednie proporcje oraz umiejętne dopasowali detale elewacji, które nie będą dominowały nad domem. Wielu współczesnych inwestorów poszukuje projektów domów o nowoczesnym wyglądzie. Każdy kto próbuje wyobrazić sobie nowoczesny budynek widzi przede wszystkim prostą bryłę, oszczędne detale oraz duże przeszklenia.

    

   Czy zatem dom drewniany może cechować się nowoczesnym wyglądem?

    

   Oczywiście tak, możemy do niego „dokładać” elementy ze szkła (konstrukcje ażurowe tj. pergole, drabinki, niewielkie zadaszenia), a nawet z kamienia i stali. Innymi słowy, po przeprowadzeniu odpowiedniej modyfikacji elewacji zewnętrznej, kiedy to wzbogacimy ją proporcjonalnie dobranymi elementami ceramicznymi oraz klinkierowymi, dom drewniany może przybrać na przykład wygląd domu murowanego.

   Dom drewniany charakteryzuje się naturalnym wyglądem, dodatkowo w celu zwiększenia efektywności bryły możemy zastosować okładziny drewniane w zróżnicowanej kolorystyce, żaluzje drewniane, gładki tynk oraz szkło. Efektowny wygląd osiągniemy poprzez zastosowanie kamienia, głównie ze względu na jego płaski kształt. Zabieg ten pozwali również na dołączenie wszelkiego rodzaju elementów ażurowych jak na przykład: pergole, zadaszenia, elementy małej architektury.

    

   źródło: Urszula Zwierzyńska

   Dział Kreatywny Z500

    

    

Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Elewacja domu w dobrym stylu "
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem