Domy za mniej niż 100 tys zł

Dzięki współpracy Z500 i ARKAN GREEN powstał dom pokazowy, którego koszty realizacji w standardzie "pod klucz" wyniosły 99 999 zł. Projekt domu wkrótce pojawi się w standardowej ofercie Z500.

Założeniem projektu DOMY ZA MNIEJ NIŻ 100 TYS ZŁ jest alternatywa dla budownictwa wielorodzinnego. Poszukiwaliśmy projektów tanich w budowie i utrzymaniu, domów o optymalnym metrażu, ale i nowoczesnych. W obecnych czasach jednym z największych problemów wielu z nas są niestety pieniądze, a raczej ich brak lub niewystarczająca ilość. Szukaliśmy więc wszelkich sposobów, by zredukować koszty. Szczęśliwie, w tym samym czasie, powstaje coraz więcej oryginalnych technologii i pomysłów, które stają się dostępne dla większego grona osób. Dzisiejsze małe i kompaktowe domy z łatwością dorównują tym wielkim. Są wyposażone w najnowsze technologie, w których wykorzystuje się praktyczne i innowacyjne rozwiązania.

Coś co z góry wydawało się niemożliwe zostało zrealizowane w praktyce przez Spółdzielnię ARKAN GREEN przy współpracy z autorską pracownią architektoniczną Z500. W ramach projektu DOMY ZA MNIEJ NIŻ 100 TYS ZŁ w Tomaszowie Mazowieckim powstał pierwszy z 3 modeli budynków mieszczący się w możliwościach każdego przeciętnego Polaka. Co więcej udało się ten dom oddać w cenie 99 999 zł w standardzie "pod klucz".

"Dzięki wysokiej klasy architektom i inżynierom od projektowania i konstrukcji z zespołu Z500 udało się zaprojektować optymalne rozwiązania i złapać równowagę pomiędzy kosztami materiałowymi, nakładem roboczogodzin, a izolacyjnością i trwałością. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu rewelacyjnej technologii Paneli Strukturalno Izolacyjnych z ang. SIP - Structural Insulated Panel. Ważnym aspektem jest także ekologia. Konstrukcja domu musi być trwała, ekonomiczna, a dodatkowo dobrze jeśli jest ekologiczna. Takie możliwości daje zastosowanie tej właśnie technologii. Zmniejszenie kosztów budowy następuje na ogół przez dobór materiałów alternatywnych i niedrogich. Ponadto, ważna jest łatwość transportu, dostępność i nieskomplikowany proces montażu. Niedrogie materiały i sposoby wykończeń wcześniej wynikały z braku środków, ale obecnie są poszukiwaniem alternatywnych rozwiązań tworzących nowoczesne, energooszczędne i trwałe domy." - mówi Arkadiusz Dąbrowski, Prezes Spółdzielni ARKAN GREEN - właściciela marki DOMY ZA MNIEJ NIŻ 100 TYS ZŁ.

Wnętrze domu pokazowego z klimatycznym kominkiem w centrum salonu.

Nowoczesne technologie oraz kreatywni architekci potrafią stworzyć projekty domów tanich w budowie, które zachwycają nie tylko swoją funkcjonalnością, lecz również wyglądem. Dzisiaj, tani dom może być synonimem komfortu i stylu, dzięki ewolucji w rozwoju wysokiej jakości materiałów, jest budowany w ciągu kilku tygodni.

Ten pierwszy model domu jest już dostępny w sprzedaży jako kompletne rozwiązanie wraz z fundamentami, materiałem i robocizną. Oddany ”pod klucz” posiada wszystko to, co w tym standardzie powinno się mieścić - drzwi wewnętrzne, parapety, panele na podłogach, wyposażenie łazienki wraz z białym montażem itd. Dom standardowo wyposażony został w panele grzewcze na podczerwień, system wentylacji mechanicznej z rekuperacją.

Wnętrze parteru to salon z otwarta kuchnią oraz łazienka. Efektowne połączenie drewna i jasnych ścian suchej zabudowy powiększyły przestrzeń salonu. Wnętrze jest jasne i przytulne oraz bardzo dobrze oświetlone, dzięki dużym przeszklonym drzwiom tarasowym. Urządzona minimalistycznie łazienka wykorzystuje każdą wolną przestrzeń, pomieści wszystko to co powinno się w niej znajdować. Dodatkowo jest miejsce na pralkę oraz meble łazienkowe. Także otwarta kuchnia jest funkcjonalna i ma powierzchnię wystarczającą dla każdej pani domu. Całość na dole ma 33 m2 powierzchni użytkowej. Dodatkowo dla chcących podnieść sobie poziom luksusu oferowany jest kominek z dystrybucją gorącego powietrza.

Poddasze zostało bardzo dobrze zagospodarowane, gdzie udało się wydzielić dwie sypialnie: jedną mniejsza o powierzchni podłóg 11 m2 oraz dużą bez skosów z jednej strony, dzięki zastosowaniu lukarny, o powierzchni podłóg 22 m2. Dodatkowo powstało miejsce na urządzenia wentylacyjne i mały schowek.

Jeżeli interesuje Was nieduży dom na małą działkę za rozsądne pieniądze to jest o obecnie jedna z najlepszych alternatyw na rynku dla mieszkania w bloku wielorodzinnym czy tak zwanym życiem “kątem u rodziców czy teściów”.

DOŁĄCZ DO FAN PAGE "DOMY ZA MNIEJ NIŻ 100 TYS ZŁ" NA FACEBOOKU

Oceń artykuł
(
Ocen: 1
Średnia: 5
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Domy za mniej niż 100 tys zł"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
 
Joanna
Witam serdecznie proszę o wycenę domku na zgłoszenie ( bez pozwolenia na budowę ) w stanie surowym zamkniętym oraz deweloperskim . Działka w woj. opolskim k. Opola.
Interesuje mnie domek w stanie zaknietym do max. 120 tys złotych .
Pozdrawiam Joanna
Pozdrawiam
    
Jarosław
proszę o wycenę domu dla 2-ch osób do 70 m2 pod "klucz" z wylewką i tarasem,
mam działkę w woj. świętokrzyskim
pozdrawiam
Jarek
    
załaduj więcej
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

 • rabat na projekt i specjalne promocje
 • oferta na budowę i kredyt
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • darmowa wysyłka
 • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem