Domy energooszczędne budowane w technologii prefabrykatowej – sprawdź ich zalety!

Domy energooszczędne budowane w technologii prefabrykatowej – sprawdź ich zalety!
Różnego rodzaju technologie prefabrykatowe od lat cenione i powszechnie stosowane w światowym budownictwie z każdym rokiem znajdują w Polsce coraz liczniejsze grono odbiorców. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na wybór tego rodzaju technologii podkreślają, że największą zaletą budowy z gotowych elementów jest dużo krótszy czas realizacji całej inwestycji.zalety domów budowanych w technologii prefabrykowanej


Technologia budowy domu przy wykorzystaniu gotowych, drewnianych elementów prefabrykowanych to atrakcyjna i opłacalna alternatywa dla tradycyjnych metod budowania. Gwarantuje wysoką jakość, dużą trwałość, przy jednoczesnym niskim koszcie budowy oraz bardzo krótkim czasie realizacji całej inwestycji.

Domy takie to na pierwszy rzut oka zwyczajne budynki nie różniące się od tych wybudowanych w technologii tradycyjnej. Są jednak wyjątkowe ze względu na swoją konstrukcję wewnętrzną, która oparta jest na technologii modułowej.

 

Ich największą zaletą jest fakt, że:

 

  • powstają w bardzo krótkim czasie, bo zaledwie w 3 miesiące.
  • gwarantują wysoką energooszczędność – zatrzymując ciepło jednocześnie umożliwiając prawidłową wentylację powietrza. 
  • są  bardzo wytrzymałe, ich lekka konstrukcja uzyskuje wysokie parametry wytrzymałościowe.
  • w porównaniu z domami murowanymi mają także większą o ok. 15% powierzchnię wewnętrzną, dzięki zastosowaniu cieńszych ścian.
  • jest możliwość realizowania kolejnych etapów prac bez względu na temperaturę powietrza – prace budowlane można z powodzeniem prowadzić również zimą, bo poza fundamentami dom drewniany nie wymaga żadnych prac mokrych, jak betonowanie czy murowanie.
  • w takim domu można zamieszkać bezpośrednio po zakończeniu prac montażowych.
  • dodatkowo charakteryzują się dużą łatwością przebudowy i modernizacji - łatwo przestawia się ściany, naprawa czy wymiana instalację.Energooszczędne i ekologiczne


Energooszczędność to jedna z najważniejszych zalet domów budowanych z gotowych elementów modułowych. Przy znacznie mniejszym przekroju ściany uzyskuje się poziom izolacyjności ściany murowanej co przekłada się na realne oszczędności energetyczne i znacząco niższe rachunki. Domy drewniane zapewniają mieszkańcom przyjemny chłód latem oraz wyjątkową izolacyjność w zimie, przy minimalnych kosztach ogrzewania i chłodzenia. Do ogrzania domu zużywa się kilka razy mniej energii niż w przypadku budownictwa tradycyjnego. Ich niższe zapotrzebowanie na ciepło zmniejsza również emisje CO2. Domy z drewna są także bardziej ekologiczne. Drewno jest jedynym tak szeroko dostępnym i całkowicie odtwarzalnym przez przyrodę surowcem.


Najwyższa jakość stosowanych materiałów


Głównym budulcem domów prefabrykowanych na bazie szkieletu drewnianego jest najwyższej jakości drewno konstrukcyjne łączone za pomocą mikrowczepów. Połączenie mikrowczepów jest porównywalne z litym drewnem i umożliwia wykonanie belek o długości nawet kilkunastu metrów bez ryzyka paczenia. Dodatkowo drewno jest suszone w temperaturze ok. 80°C co, zabija wszystkie owady i grzyby znajdujące się w drewnie, niszczy wszelkie drobnoustroje, które mogłyby być pożywką dla owadów, obniża poziom wilgotności poniżej 12%, uniemożliwia rozwój grzybów, zapobiega wchłanianiu przez drewno wilgoci z otoczenia i wyklucza konieczność impregnacji chemicznej. Aby uzyskać idealną gładkość drewno jest struganie czterostronnie z fazowanymi krawędziami. Wysoka gładkość drewna zwiększa znacznie jego odporność na insekty a także podnosi wytrzymałość ogniową.

Jeśli chcesz zobaczyć fotoreportaż z budowy domu Z1 w technologii prefabrykatowej wejdź na http://www.multicomfort.pl/realizacje/1/1/

Oceń artykuł
(
Ocen: 1
Średnia: 5
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Domy energooszczędne budowane w technologii prefabrykatowej – sprawdź ich zalety!"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Monika
Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu w takiej właśnie technologii. Polecam każdemu kto nie chce się męczyć z budowa i czekać na wszystko wieki. My budowaliśmy dom z firma prestige house z Nowego Sącza. Bardzo pomogli nam na każdym etapie budowy od papierologii po wykończenia. Po przeprowadzce do innego miasta tez zdecydujemy się na tą technologię.
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem