GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 12,5% RABATEM! 🎅 WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ 💲 MIKOŁAJKI W Z500! 🎅 OSZCZĘDŹ NAWET 10.000 ZŁ I WIĘCEJ!
GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 12,5% RABATEM! 🎅 WYBRANE DODATKI 50% TANIEJ 💲
Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Deska elewacyjna z włóknocementu CEDRAL doskonałym rozwiązaniem elementów wykończeniowych w tym podbitki i deski czołowej.


Obecnie inwestorzy coraz bardziej zwracają uwagę na jakość elementów wykończeniowych. Powinny być one trwałe, odpowiednio odporne na czynniki atmosferyczne oraz dobrze wyglądać. Ciekawym rozwiązaniem w zakresie wykończeń fasad jest zastosowanie deski elewacyjnej wykonanej z włóknocementu CEDRAL.

CEDRAL to doskonałe rozwiązanie zarówno na elewacji budynku, jak i do różnego rodzaju wykończeń, zwłaszcza tych elementów, których regularna konserwacja jest trudna. Produkowana z niezwykle odpornego materiału, jakim jest włóknocement przetrwa nawet najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne. Bardzo elastyczna, o dogodnych wymiarach, jej zaletą jest odporność na zmianę koloru spowodowaną promieniowaniem UV. Dzięki wszechstronnemu wykorzystaniu, nadaje się ona do budynków nowych, jak i remontowanych. Idealnie sprawdza się w przypadku elewacji wentylowanych, do budownictwa szkieletowego, domków letniskowych, balkonów, zadaszeń oraz w formie podbitki dachowej czy deski czołowej. Jako niezwykle trwały materiał, zachowuje swoje właściwości oraz walory estetyczne, nawet po wielu latach użytkowania i przy zmiennych warunkach atmosferycznych.

Produkt ten dzięki strukturze drewna cedrowego jest świetną alternatywą dla rozwiązań z tworzywa sztucznego czy wyrobów naturalnych. CEDRAL nie wymaga konserwacji, nie osadzają się na nim w tak dużym stopniu zanieczyszczenia i jest wystarczająco zabezpieczony przed negatywnym wpływem różnego rodzaju szkodników. Ewentualne delikatne zabrudzenia, które mogą pojawić się na desce łatwo można usunąć przy wykorzystaniu zwykłego domowego detergentu lub roztworu mydlanego i wody.

CEDRAL jest materiałem niepalnym A2-s1, d0, nie ma tu niebezpieczeństwa zapłonu lub rozprzestrzeniania się ognia. Ponadto jest wodoszczelna i odporna na chemikalia oraz gnicie, dzięki czemu można ją stosować do wykończeń okiennic, lukarn lub kominów. Zapewnia dobrą izolację akustyczną, co jest szczególnie ważne w przypadku sąsiedztwa ruchliwych ulic. Jest także przyjazna dla środowiska i nie emituje szkodliwych gazów. To wszystko w połączeniu z niezwykle estetycznym wyglądem daje znakomity wybór na długie lata.

Zastosowanie CEDRAL jako podbitki dachowej czy deski czołowej

CEDRAL idealnie nadaje się do zastosowania jako podbitka dachowa. Musimy jednak pamiętać, aby w tym przypadku zachować co najmniej 2 mm szczelinę na pracę podkonstrukcji. Przy wykorzystaniu deski jako podbitki nie występują krzywizny, ani złącza pióro wpustu. Dzięki temu uzyskujemy idealnie równą, estetycznie wyglądającą płaszczyznę, której nie będzie trzeba konserwować.

CEDRAL idealnie nadaje się do zastosowania również jako deska czołowa. Mimo iż narażony jest na oddziaływanie warunków atmosferycznych, nie wymaga konserwacji co biorąc pod uwagę miejsce przyrynnowe może uchronić od wielu problemów w przyszłości.

Bogactwo kolorów

Kolejnym atutem produktu jest niezwykle szeroka kolorystyka - obejmuje ona 30 odcieni. Co ważne inwestor może zakupić także deskę w odcieniu naturalnym, którą łatwo przemalować na dowolnie wybrany kolor przy pomocy farb do materiałów z włóknocementu, bez obawy o ewentualną utratę nasycenia barwy.

Łatwy montaż

W zakresie montażu deski mamy do wyboru dwa warianty - mocowanie na podkonstrukcji drewnianej lub aluminiowej. Sposób montażu desek elewacyjnych jest bardzo zróżnicowany (układ poziomy lub pionowy, na zakładkę, ze szczelinami, po łuku, bądź też skośnie ) i pozwala uzyskać ciekawe efekty wykończeń. Instalowanie materiałów jest szybkie i łatwe - w zależności od stelażu występują tu różne rodzaje elementów mocujących. Dla podkonstrukcji drewnianych są to wkręty do niewidocznego montażu, wkręty do widocznego mocowania w kolorze deski oraz gwoździe. Natomiast dla aluminiowej najbardziej odpowiednie są nity.

Ciekawy efekt wizualny, modne kolory, trwałość i niskie koszty utrzymania w połączeniu z 10-letnią gwarancją, dają doskonałe rozwiązanie i elewację, która pozostanie piękna na długie lata

Creaton Polska Sp. z o.o., ul. Wspólna 6, 32-300 Olkusz, tel. 32 624 95 15, www.cedral.pl


Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem