Ceramiczne dachówki płaskie CREATON – doskonały wybór na nowoczesny dach


SIMPLA, DOMINO, KODA i CANTUS to dachówki ceramiczne CREATON, które zostały zaprojektowane przez ekspertów marki z myślą o nowoczesnej architekturze. Oszczędne w wyrazie, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach umożliwiają wykonanie dachu zachwycającego wszystkich miłośników minimalistycznych rozwiązań.

Nowoczesne kształty dachówek płaskich CREATON umożliwiają wykonanie na dachu połaci w formie tafli bez wyrazistych łączeń pomiędzy nimi. Modele, szczególnie te w nieco większym rozmiarze ograniczają ich ilość do minimum. W zależności od wybranej dachówki, produkty mogą być ułożone na połaci na przemian lub w linii, koncentrując uwagę na prostej, geometrycznej formie pokrycia dachu.

Wszystkie oferowane przez CREATON dachówki są dostępne w modnych odcieniach – od ascetycznej szarości, przez kolor łupka, antracytu do głębokiej czerni – w wersji angobowanej lub glazurowanej. Są odpowiedzią na potrzeby osób szukających na swój dach stonowanych barw, doskonale korespondujących z minimalistyczną formą budynku.

SIMPLA i DOMINO – nowoczesne dachówki płaskie

SIMPLA to dachówka idealna na nowoczesny dach. Płaski kształt, duży format ok. 300 × 500 mm i modna kolorystyka sprawiają, że jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy ponad wszystko cenią minimalizm.

Dachówka jest dostępna w barwach zgodnych z najnowszymi trendami we wzornictwie, takich jak czerń, antracyt i łupek, w wersji szlachetnej matowej angoby lub eleganckiej glazury. Minimalistyczna, geometryczna forma w połączeniu ze stonowaną barwą sprawiają, że dach wygląda niezwykle nowocześnie i atrakcyjnie. SIMPLA tworzy funkcjonalne pokrycie dachu, znakomicie komponując się z każdym rodzajem elewacji. Szczelne zamki oraz uformowane schodkowo zakładki niezawodnie chronią przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń. System spodnich żeber i mostków zwiększa wytrzymałość całego dachu. Minimalne zużycie na imponująco niskim poziomie 10,4 szt./m2 skraca czas montażu, dzięki czemu koszty wykonania dachu są mniejsze.

DOMINO przez lata stanowiła synonim ceramicznej dachówki płaskiej. Produkowana od 1993 roku w niemieckim zakładzie CREATON w Grossengottern jest niezmiennie najchętniej wybierana przez miłośników nowoczesnej architektury. Z powodzeniem łączy najlepszą jakość z modną formą.

Dachówka wspaniale prezentuje się na budynkach o prostej bryle – niedużych domach jednorodzinnych, jak i większych obiektach. Poręczne w montażu wymiary idealnie sprawdzą się na dachach dwuspadowych oraz konstrukcjach wielopołaciowych. Optymalny format ok. 257 × 436 mm i minimalne zużycie ok. 12,4 szt./m2 nie będzie generował dużych strat materiału podczas ewentualnych docinek.

Dzięki gamie ośmiu atrakcyjnych barw, DOMINO spełnia wszelkie oczekiwania wobec nowoczesnego dachu w zakresie kolorystyki. Modne szarości i czerń doskonale wpisują się w obecne trendy. Odcienie czerwieni to propozycja dla osób szukających ponadczasowych rozwiązań – połączenia nowoczesności i klasyki.

KODA i CANTUS – dachówki inspirowane tradycją


KODA cechuje się siłą precyzji i lekkością formy charakterystyczną dla nowoczesnej dachówki zakładkowej wysokiej klasy. Stanowi efekt poszukiwań przez ekspertów CREATON harmonii pomiędzy ponadczasowym pięknem a perfekcyjną wytrzymałością dachu.

Dachówka w formacie ok. 304 × 505 mm i minimalnym zużyciu ok. 9 szt./m2 ujmuje wyważonym, dopracowanym w każdym detalu kształtem. Zachwyca lekkością podkreśloną rezygnacją ze zbędnych ozdobników. Oryginalny kształt przełamuje linią światła monolityczną, minimalistyczną formę charakterystyczną dla modeli płaskich. Daje unikalne poczucie piękna. Zaprojektowana z myślą o nowoczesnej architekturze, łączy w wielkim stylu modę i elegancję. Jest idealną propozycją dla miłośników nietuzinkowych rozwiązań. Staje się na połaci zachwycającą klamrą wieńczącą proces całej budowy.

CANTUS cechuje prosta i nowoczesna forma o wymiarach ok. 265 × 450 mm i minimalnym zużyciu ok. 11,8

szt./m2 z dekoracyjną muldą, charakterystyczną dla znanej od wieków dachówki reńskiej. To nawiązanie do wielowiekowej tradycji mistrzów rzemiosła, z drugiej zaś odzwierciedlenie najlepszych praktyk współczesnego wzornictwa sprawia, że dachówka jest doskonałym pokryciem dachów budynków klasycznych i nowoczesnych. Zyska uznanie osób szukających na swój dach atrakcyjnych, ponadczasowych kształtów wyróżniających się pod względem jakości i gamy modnych barw.

Zastosowanie w produkcji dachówki CANTUS technologii KERALIS gwarantuje doskonałe parametry użytkowe. Charakteryzuje się podwyższoną odpornością na mróz i szkodliwe działanie wszelkich innych czynników środowiska. Barwienie w masie zapewnia najwyższy poziom estetyki bez konieczności malowania ciętych krawędzi. CANTUS wyróżnia się idealną konstrukcją zamków i doskonałym systemem odprowadzania wody.

Więcej informacji na temat produktów marki CREATON oraz ciekawych inspiracji na temat dachówek ceramicznych i cementowych można znaleźć na stronie www.creaton.pl/blog.

Oceń artykuł
(
Ocen: 1
Średnia: 5
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "Ceramiczne dachówki płaskie CREATON – doskonały wybór na nowoczesny dach"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem