Projekty domów
Zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Budowa domu w technologii prefabrykacji betonowej

Prefabrykacja betonowa to przede wszystkim sposób na precyzyjne i krótsze budowanie przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Ograniczenie czasu realizacji oraz wysoka termoizolacyjność budynku to zaledwie pierwsze z długiej listy argumentów przemawiających za tą technologią. Tymczasem, współczesne systemy budowy, nadające betonowi plastyczność, już nie ogranicza ją swobody twórczej architektów i pozwala ją sprostać najwyższym wymaganiom.

Czym się charakteryzuje prefabrykacja betonowa?

Budynki w technologii betonowej, w zależności od warunków gruntowych, są posadowione na płycie lub ławach fundamentowych. Elementy ścienne ustawione na fundamencie są kotwione w betonie i połączone ze sobą łącznikami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Szczeliny pomiędzy elementami są wypełnione trwale elastycznym uszczelniaczem, który skutecznie zapobiega pękaniu łączeń. Po zakończonym montażu ścian budynku bardzo płynnie przechodzi się do ułożenia płyt stropowych i wykończenia powierzchni stropu. Konstrukcję dachu można wykonać w postaci tradycyjnej więźby dachowej lub zastosować się do zaleceń producentów i skorzystać z drewnianych prefabrykowanych dźwigarów dachowych, stanowiących płaszczyznę do podwieszenia sufitu. W przypadku domów z dachem płaskim stosuje się rozwiązanie w postaci stropodachów pełnych. Prace montażowe oraz wykończenie budynku pod klucz mieszczą się w okresie od 10 do 12 tygodni.

Elementy prefabrykowane charakteryzują się wysokim standardem wykończenia oraz kompleksowością wykonania. Ściany dostarczone na plac budowy są wyprodukowane wraz z izolacją termiczną w postaci wełny mineralnej, styropianu lub pianki poliuretanowej. Wewnętrzne powierzchnie ścian są gładkie, nie wymagają tynkowania i są gotowe do malowania. Ponadto warstwy zewnętrzne mogą zostać bezpośrednio pomalowane, barwione pigmentami, wykończone tynkiem strukturalnym lub betonem fakturowanym, imitującym różnorodne okładziny (granit, deska, piaskowiec, cegła). Prefabrykowane elementy ścienne produkowane są z otworami okiennymi i drzwiowymi. Zawierają również rozprowadzoną instalacją elektryczną oraz bruzdy pod instalacje wod-kan, c.o, gaz.

Wykorzystanie nowoczesnych akcesoriów i łączników stwarza nowe możliwości kształtowania i montażu konstrukcji betonowych. Dlatego niesłusznie wielu potencjalnych klientów myli nowoczesny produkt betonowy ze stosowaną w latach 70tych „wielką płytą”. W odróżnieniu od budownictwa wielkopłytowego wdrożono nowe systemy eliminacji mostków termicznych oraz akustycznych. Dużej zmianie uległy również metody transportu, które przyspieszyły i zautomatyzowały proces budowy.

Dla kogo dom w prefabrykacji betonowej?

Prefabrykowany dom w technologii betonowej to przede wszystkim produkt dla klientów przywiązujących wagę do czasu trwania inwestycji oraz stawiających na jakości wykonania. Nieograniczone możliwości konstrukcyjne technologii pozwalają sprostać największym wyzwaniom architektonicznym, natomiast różnorodne możliwości wykończenia konstrukcji wzbudzają zainteresowanie najwierniejszych zwolenników technologii tradycyjnych.

Podsumowanie

Wysoka jakość wykonania oraz doskonała wytrzymałość konstrukcji
Dom z mikroklimatem idealnym dla alergików
Energooszczędny oraz łatwy w utrzymaniu
Profesjonalnie i terminowe prowadzenie budowy przez jednego wykonawcę
Skrócony czas budowy do absolutnego minimum

Zalety prefabrykacji betonowej

– Skrócenie czasu realizacji inwestycji
– Eliminacja błędów, ograniczenie robót wykończeniowych
– Wysoka termoizolacyjność
– Innowacyjny wygląd
– Kompleksowość i precyzja wykonania
– Ekologiczność
– Doskonały mikroklimat, dźwiękoszczelność, niepalność, odporność na wilgoć
– Ograniczenie odpadów
– Zminimalizowanie prac mokrych i przerw technologicznych
– Cieńsze ściany, czyli większa powierzchnia użytkowa
– Brak ograniczeń konstrukcyjnych

Możliwe wady / ograniczenia

– Konieczność wykorzystania dźwigu
– Ograniczenia transportowe
– Konieczność zlecenia prac wykonawcy
– Identyfikacja z „wielką płytą”

ZOBACZ PROJEKTY DOMÓW Z500, KTÓRE PO ODPOWIEDNICH ZMIANACH WYBUDUJESZ W TECHNOLOGII PREFABRYKACJI BETONOWEJ!

Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)

Co Ty na to?

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres it@z500.pl.

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • informacje o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • dodawanie do ulubionych
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.