Projekty domów
Zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Wykorzystaj mądrze majówkę - zaplanuj najlepszą inwestycję

Informacja prasowa,
Warszawa, 29 kwietnia 2021 r.

Zaoszczędź pieniądze i mieszkaj w przytulnym, zdrowym domu

Wykorzystaj mądrze majówkę - zaplanuj najlepszą inwestycję


Sezon budowlany 2021 rozpędza się – wykorzystaj go na termomodernizację domu, czyli najbardziej opłacalną inwestycję budowlaną. Ocieplenie domu zdecydowanie obniża zużycie energii oraz gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń nie tylko zimą, ale także latem. To dzięki solidnej termoizolacji ciepło nie ucieka przez ściany w okresie grzewczym, natomiast w okresie letnim gorące powietrze nie przenika do wnętrza domu, dlatego nawet bez klimatyzacji może być w nim przyjemnie chłodno. Eksperci przekonują, że profesjonalnie wykonana termomodernizacja może zagwarantować nawet kilka tysięcy złotych oszczędności w jednym sezonowe grzewczym oraz zapewnić mieszkańcom zdrowy mikroklimat na długie lata.

Ceny prądu, gazu, oleju opałowego, węgla, drewna czy biomasy systematycznie rosną, co szczególnie odczuwają właściciele nieocieplonych domów lub tych, które nie przeszły profesjonalnie wykonanej termomodernizacji. Bez względu na to, w jaki sposób ogrzewasz dom i tak prawdopodobnie zapłacisz o wiele za dużo, jeśli nie ograniczysz zużycia energii, otulając dom warstwą styropianu. Zastosowanie nawet najtańszego paliwa nie zrekompensuje oszczędności, jakie uzyskasz dzięki ociepleniu budynku.

- Koszty ogrzewania budynków to jedna z najbardziej znaczących pozycji w wydatkach eksploatacyjnych, i to nie tylko w przypadku rodzin posiadających domy, ale także firm, właścicieli oraz administratorów budynków. Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego budynku mogą stanowić znacznie ponad 50 procent wszystkich kosztów jego eksploatacji – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki. - Na szczęście jest sposób, by temu zaradzić! Jak? Profesjonalna termomodernizacja. Składa się na nią solidne wykonawstwo i zastosowanie rozwiązań z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów izolacyjnych. Gwarancją jest oszczędność pieniędzy, utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności na optymalnym poziomie oraz dobrej jakości powietrza. Jeśli chcecie mieszkać zdrowo i nie zamierzacie przepłacać za ogrzewanie czy klimatyzację, to wykorzystajcie rozpoczynający się sezon budowlany na ocieplenie domu.


Super inwestycja


Standardowo opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią największą pozycję kosztów jego eksploatacji. Natomiast jeśli budynek jest nieodpowiednio bądź wcale nieocieplony, wówczas notuje się nawet 40-procentowe straty ciepła. Eksperci przekonują, że aby znacząco zaoszczędzić na energii w sezonie grzewczym należy zainwestować w odpowiednie ocieplenie ścian zewnętrznych.

Na polskim rynku dostępny jest szeroki wybór wszelkiego rodzaju materiałów dociepleniowych. Większość Polaków sięga jednak najczęściej po styropian, coraz częściej grafitowy w kompletnym systemie ociepleń, będący najbardziej optymalnym, efektywnym rozwiązaniem. Warto o tym pamiętać, bo tylko profesjonalna termomodernizacja szybko się zwraca i gwarantuje najlepsze efekty.

- Ocieplenie jest skuteczne tylko wtedy, kiedy jest prawidłowo wykonane z użyciem sprawdzonych materiałów, bo tylko takie dają gwarancje trwałości i skuteczności wykonanego ocieplenia. W obecnie projektowanych budynkach grubość płyt styropianowych o najlepszych parametrach izolacyjnych przeznaczonych do izolacji ścian zewnętrznych wynosi 20 cm, a w przypadku budynków energooszczędnych jest to nawet 30-35 cm – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki.

Zdrowy mikroklimat


W domach nieocieplonych lub posiadających tylko słabą izolację, aby zapewnić właściwą temperaturę pomieszczeń jesienią i zimą, grzejniki muszą pracować niemal nieustannie pełną parą. Podczas intensywnej pracy systemu ogrzewania powietrze zaczyna intensywnie cyrkulować transportując kurz, który może zawierać m.in. alergeny i roztocza. Gorące kaloryfery powodują, że powietrze staje się niebezpiecznie suche, co wraz z unoszącym się kurzem może powodować choroby dróg oddechowych. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża wilgotność, spowodowana niską temperaturą, także jest niezdrowa. Najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego balansu wilgotności i temperatury, który zapewnia termoizolacja ścian oraz wydajna wentylacja. Cyrkulacja powietrza to jeden z kluczy do optymalnej atmosfery w domu. Musimy pamiętać, że wadliwy system wentylacyjny może powodować nadmierną wilgoć, która jest niekorzystna zarówno dla ludzi, jak i ścian czy nawet konstrukcji budynku. Jeśli chcemy dbać o nasze zdrowie i samopoczucie naszych bliskich, nie możemy zapominać o tych faktach.Ociepl dom w tym roku!


Mimo Covid-19 branża budowlana pracuje wyjątkowo sprawnie. Jednak by skutecznie ocieplić dom w obecnym sezonie należy podjąć szybką decyzję. Powinniśmy mieć na uwadze dwa najważniejsze elementy - profesjonale wykonanie oraz wysoką jakość użytych materiałów izolacyjnych. Jak wybrać ekipę remontową? Jeśli możesz, to skorzystaj z usług osób polecanych przez przyjaciół, rodzinę bądź specjalistów certyfikowanych przez znanych producentów. Zawsze przed ostatecznym wyborem ekipy remontowej sprawdź ich referencje i uzgodnij pisemnie zakres prac, terminy oraz wszystkie koszty.

W jaki sposób wybrać odpowiednie materiały? Niestety materiały izolacyjne często posiadają parametry niższe od deklarowanych przez producenta na etykiecie. Taki produkt nie zapewni oczekiwanych oszczędności. Co więcej, nie ma gwarancji jego należytej wytrzymałości. Jak nie dać się oszukać? Eksperci zalecają wybieranie markowych produktów, które posiadają prestiżowe rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej. W celu weryfikacji producentów radzą również sprawdzać wyniki kontroli produktów budowlanych na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Na stronie https://www.gunb.gov.pl/probki znajdziemy informacje na temat styropianów, które przeszły pozytywnie kontrole oraz tych, które miały zaniżone kluczowe parametry. Ta prosta weryfikacja pozwala wykluczyć kupno styropianów od producentów, którzy produkują niepełnowartościowe izolatory.


Więcej informacji znajduje się na stronie: www.termoorganika.pl
Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)

Co Ty na to?

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres it@z500.pl.

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • informacje o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • dodawanie do ulubionych
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.