Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Nowy system okienno-drzwiowy w ofercie ALUPROF MB-79N

ALUPROF SA wprowadza do portfolio nowy produkt: system okienno-drzwiowy MB-79N. To nowoczesne rozwiązanie, służące do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej. System jest następcą popularnego i szeroko stosowanego w budownictwie systemu MB-70, będzie dostępny w sprzedaży od stycznia 2021 r.

Ekonomiczny produkt w nowoczesnej odsłonie

System MB-79N może posłużyć do wykonywania wielu rodzajów konstrukcji, takich jak okna stałe, rozwierane, uchylne, uchylno-przesuwne, drzwi zewnętrzne (jedno i dwuskrzydłowe), a także rozwiązań witrynowych z drzwiami.

– Jesteśmy przekonani, że nasz nowy produkt szybko przypadnie do gustu zarówno naszym klientom, jak i inwestorom. Zalety systemu okienno-drzwiowego MB-79N doceni każdy, kto poszukuje produktu spełniającego wysokie wymagania, a zarazem chce zachować optymalny poziom kosztów. Produkt ten będzie dostępny w tym samym zakresie cenowym, co MB-70HI – podsumowuje Bożena Ryszka, Dyrektor Marketingu i PR w ALUPROF SA.

Budowa i parametry izolacyjne

Kształtowniki systemu MB-79N mają głębokości: 79 mm w przypadku skrzydła okiennego oraz 70 mm w przypadku ościeżnicy okiennej, drzwiowej i skrzydła drzwi. Ich konstrukcja podobnie jak w wielu innych systemach ALUPROF pozwala na zlicowanie w oknach od strony zewnętrznej powierzchni skrzydła i ościeżnicy; w drzwiach ten efekt występuje także od strony wewnętrznej. Kształty profili pozwalają na budowę smukłych i wytrzymałych konstrukcji przy zachowaniu dobrej kinematyki.

System został opracowany z myślą o spełnieniu nowych wymagań Warunków Technicznych, które wejdą w życie 1.01.2021 r., czyli UW dla okien do 0,9 W/(m2K), a dla drzwi zewnętrznych UD do 1,3 W/(m2K). Jego kształtowniki, wyposażone w najnowszej technologii przekładki termiczne, umożliwiają produkcję konstrukcji o bardzo dobrej izolacyjności cieplnej. Wartość współczynnika przenikania ciepła Uf wynosi dla nich od 0,83 W/(m2K).

Warianty i kompatybilność

System jest dostępny w trzech wariantach budowy, różniących się poziomem izolacji. Wersja MB-79N E to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie z jednokomponentową uszczelką centralną, MB-79N ST to wariant z dwukomponentową uszczelką, a konstrukcję MB-79N SI (o najlepszej izolacyjności termicznej) oparto o profile wyposażone w dedykowane wkłady izolujące w strefie przekładek termicznych, optymalizujące parametry termiczne oraz w dwukomponentową uszczelkę centralną. Dodatkowo rozwiązanie jest kompatybilne ze znanymi i docenianymi przez klientów systemami MB-86 i MB-104 Passive. Pozwala to na wykorzystanie wspólnych akcesoriów i uszczelek oraz stosowanie najpopularniejszych okuć obwiedniowych renomowanych firm wraz z najnowocześniejszym i dostępnym w Polsce wyłącznie w ALUPROF SA okuciem AluPilot. To rozwiązanie, dzięki zminimalizowaniu liczby elementów oraz uproszczeniu montażu, pozwala skrócić proces produkcji okna o około 10 minut, co może być realną, kilkuprocentową oszczędnością czasu.

Kompatybilność systemów oznacza także używanie podczas produkcji okien z systemu MB-79N tego samego oprzyrządowania co w MB-86 (tego samego wykrojnika). Szeroki zakres kształtowników szczególnie w zakresie ościeżnic i przewiązek pozwala na wykonywanie w MB-79N analogicznie do MB-86 wielu rodzajów konstrukcji dostosowanych wyglądem dokładnie do wymagań klientów i założeń projektów architektonicznych.
Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
^

Marcin K.

  • Usuń ze znajomych
  • Dodaj do znajomych

Zdecydowanie każdy świadomy wymiernych korzyści inwestor powinien rozważyć inwestycję w stolarkę okienną i drzwiową o odpowiedniej konstrukcji ościeżnic pozwalających na ograniczenie przenikania ciepła. Ramy, czy ościeżnice z wewnętrznymi uszczelkami są na naszym rynku już od dawna, jednak nie każdy decyduje się na takie rozwiązanie w obawie o koszty. Tymczasem konstrukcja ram o odpowiedniej grubości dla utrzymania parametrów przez lata użytkowania z obciążeniem 3-ma warstwami szyb oraz osadzenie stolarki z zachowaniem idei "ciepłego montażu" (parapetowe bloki styropianowe, miast poszerzeń PCV lub kotew "zalanych" pianką montażową, taśmy wiatro- i paro przepuszczalne), która wpłynie w sposób odczuwalny na izolacyjność domu.
Wspomnę jeszcze o samej konstrukcji murowanej, w której zastosowanie prefabrykowanych nadproży, głównie przy gazo-betonach oraz kształtek w miejscu elementów żelbetowych stanowi podstawę wyjściową, której zwieńczeniem jest odpowiedni dobór z osadzeniem stolarki okiennej i drzwi wejściowych.
Różnica w kosztach pomiędzy "tradycyjnym" modelem budowy, a opisanym przeze mnie i wynikającym ze skromnego, ale jednak doświadczenia jest marginalna i zależy wyłącznie od tego, czy Inwestor jest świadomy i nie pozwoli na drastyczne zwiększenie kosztów przy "wymyślaniu" lub "bawieniu się" w Kierownika budowy, bo "przeczytał coś w internetach i się mondrzy", jak to podsumuje większość "tradycjonalistów", tudzież Wykonawców :)
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.