10 powodów, dla których warto kupić projekt domu i rozpocząć budowę w dobie epidemii koronawirusa. Poznaj je wszystkie!
10 powodów, dla których warto kupić projekt domu i rozpocząć budowę w dobie epidemii koronawirusa. Poznaj je wszystkie!

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Wybierz projekt domu z myślą o pracy

Dom bywa metaforą życia prywatnego i rodzinnego, a z pewnością jest miejscem, gdzie jesteś sobą, odpoczywasz, pielęgnujesz relacje z bliskimi. Jeszcze niedawno powszechne było przekonanie, że należy bardzo stanowczo oddzielać życie osobiste od zawodowego, ale w miarę jak praca zaczyna być obecna w naszych smartfonach i laptopach, które nosimy ze sobą, rozdzielenie to zaczyna być mało realne. Dla większości z nas odeszły w zapomnienie czasy, kiedy zamykały się za nami bramy fabryk i zatrzaskiwały drzwi biur i zostawialiśmy tam swoją pracę, bo wiele funkcji w przedsiębiorstwach przejęły maszyny.

Coraz bardziej popularnie jest samozatrudnienie, szczególnie wśród wykonujących wolne zawody freelancerów, ale też np. w gronie handlowców. Dużą część pracy zawodowej można obecnie wykonać posługując się komputerem podłączonym do internetu i właściwie można to robić wszędzie, także w domu. Praca dla wielu osób przestaje być przykrym obowiązkiem, a staje się pasją, samorealizacją. Popularność zyskują takie koncepcje łączenia życia osobistego z zawodowym jak work-life-balance i work-life-integration, według których praca jest ważną częścią życia, a myślenie o niej jak o przymusie powoduje, że jesteś w permanentnym stresie i tracisz zdrowie.

Poza wpisywaniem się w trendy światopoglądowe, praca w domu daje zupełnie realne korzyści. Pierwsze, co się nasuwa, to brak dojazdów, co daje ci nawet 2 godziny więcej czasu dziennie. Pracując w domu, masz też możliwość robienia czegoś jednocześnie – kiedy na przykład czekasz na coś, możesz zrobić jedzenie albo skosić trawę. No i nie trzeba się zrywać rano, żeby dotrzeć do biura na przyzwoitą godzinę – pracujesz, kiedy lubisz i kiedy jesteś najefektywniejszy. Nieraz parę wolnych chwil wieczorem można wykorzystać na pracę, jeśli to na przykład jest moment, kiedy jesteś kreatywny i odprężony. Aby dobrze urządzić sobie pracę w domu, powinieneś dopasować potrzebną przestrzeń do rodzaju swojego zajęcia.

Projekt domu z gabinetem do pracy

Jeśli pracujesz dla większej firmy w modelu home office albo prowadzisz jednoosobową działalność i nie spotykasz się codziennie z wieloma klientami (ze zleceniodawcami rozmawiasz online albo w mieście), to potrzebny ci jest gabinet z wygodnym biurkiem i ewentualnie jakieś półki. Pracownię lub gabinet umieszcza się przeważnie na parterze, czasem na poddaszu lub zaadaptowanym strychu. Ważne, aby to było miejsce oddalone od strefy dziennej, jeśli przeważnie pracujesz w ciągu dnia, albo – od sypialnej, jeśli wolisz pracę nocą. Chodzi nie tylko o twój spokój, ale też o komfort pozostałych domowników.Przykład dobrego rozwiązania jest projekt domu Z302. To niewielki, a bardzo praktyczny dom, w którym pomieszczenie doskonale nadające się na gabinet zaplanowano blisko wejścia, przed zasadniczą częścią dzienną, do której prowadzi korytarz. Wszystkie sypialnie są na poddaszu, więc i w dzień i późnym wieczorem można pracować bez problemów i jednocześnie nie przeszkadzać nikomu.

Projekt domu Z302 z gabinetem do pracy na parterze

Projekt domu z częścią handlowo-usługową

W sytuacji, gdy przyjmujesz u siebie klientów albo też zatrudniasz kogoś, należałoby bardzo wyraźnie oddzielić część przeznaczoną na działalność zawodową od reszty domu. Osoby postronne, dosłownie i w przenośni, nie powinny wchodzić w twoje prywatne życie, chyba, że jesteś z nimi bardzo zaprzyjaźniony. Jeśli w miejscu twojej pracy będą przebywać jednocześnie maksymalnie 2-3 osoby, to nie musisz budować odrębnego lokalu. Osobne wejście i toaleta zupełnie wystarczą, a jak uda się jeszcze wygospodarować kącik socjalny, to już będzie bardzo dobrze. Przykładem takiego domu jest projekt Z150. Obszerne pomieszczenie nadające się na pracownię lub biuro z osobnym wejściem z zewnątrz położone jest na parterze i oddzielone drzwiami od reszty domu. Dodatkowym atutem jest to, że do domu wchodzi się z zupełnie innej strony budynku, co pozwala zachować poczucie prywatności domownikom i nie krępuje twoich klientów.

Projekt domu Z150 z częścią handlowo-usługową

Projekt domu z niezależną częścią biurową

Działalność wymagająca codziennego przyjmowania kilku klientów lub zatrudniania pracowników będzie wymagała większej powierzchni, często kilku pomieszczeń i warto się przy niej zastanowić nad osobnym lokalem, z pomieszczeniami biurowymi, salką do spotkań, gabinetem oraz łazienką i kuchnią dla pracowników. Taką funkcjonalność będzie miał każdy dom dwulokalowy po odpowiedniej adaptacji. Do użytkowania w celach biznesowych łatwo można przystosować także dom w zabudowie bliźniaczej. Świetnym przykładem jest projekt Z184. W mniejszej części domu na parterze można urządzić biuro i część socjalną dla pracowników, a na poddaszu – gabinet i pracownię. Domy dwulokalowe i bliźniaki doskonale sprawdzają się w turystyce – dzięki takim aplikacjom, jak Booking.com albo Airbnb.com możesz zarobić na swojej inwestycji, nie ruszając się z domu i nie tracąc na prywatności.

Projekt domu Z184 z niezależnym lokalem

Praca w domu? Praca, która jest sposobem na życie? Dlaczego nie? Miej to na uwadze przeglądając gotowe projekty domów Z500. Pomyśl o swoich dzieciach, jeśli nie ty sam, to może one będą chętnie łączyły życie osobiste i zawodowe w jednym domu, tak jak się one łączą coraz częściej w naszych głowach, smartfonach, laptopach...

ZOBACZ OFERTĘ PONAD 1300 GOTOWYCH PROJEKTÓW DOMÓW

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem