Projekty domów
Zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • informację o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • dodawanie do ulubionych

Odnawianie elewacji – jak zadbać o estetyczny wygląd domu

Każdy budynek codziennie jest narażony na nieustające oddziaływanie czynników zewnętrznych. Zmiany temperatury, wilgotności powietrza, nasłonecznienie, opady deszczu, itp. Do tego dochodzą zanieczyszczenia powietrza w postaci pyłów, kurzu i mikroorganizmów, dla których powierzchnia tynku to sprzyjające środowisko do osiadania. W efekcie po kilku latach od wykończenia, elewacje brudzą się, a często również zabarwiają na kolor glonu lub innego brudu. W strefie klimatycznej, w jakiej znajduje się Polska zanieczyszczeniu i porażeniu biologicznemu (zazielenienie, zabrudzenie powierzchni) ulegają nie tylko fasady ścian zewnętrznych, ale również pokrycia dachowe, elementy zadaszeń, balkonów, czy nawet rynny odprowadzające wodę opadową. Wystarczy przez kilka miesięcy nie myć okien, by zobaczyć ile zabrudzeń może się pojawić nawet na tak gładkim materiale, jakim jest szkło. Ocieplanie styropianem lub innym izolatorem podnosi komfort użytkowania budynku, ale nie można zapominać o okresowych przeglądach. Każdy inwestor, prędzej czy później, stanie przez koniecznością poprawy estetyki budynku, w tym również odświeżenia ścian zewnętrznych. Jak przeprowadzić prace renowacyjne fasad, aby ich efekt był najlepszy?

Usuwanie brudu i mikroorganizmów

Przy odnawianiu fasad istotnym elementem jest pozbycie się zanieczyszczeń. Zabrudzenia w postaci kurzu, glonów i pleśni, które bardzo chętnie osiedlają się na ścianach, należy usunąć przy pomocy myjki ciśnieniowej lub miękkiej szczotki. Następnie należy zneutralizować powierzchnię fasady stosując środek biobójczy RENOWATOR firmy Termo Organika, który nanosi się obficie na całą powierzchnię ściany aż do całkowitego jej zwilżenia. Można do tego stosować szczotki, pędzle, wałki lub gąbkę. Preparat działa grzybo- i glonobójczo, skutecznie eliminuje większość występujących w polskim klimacie grzybów, glonów, mchów i porostów. Dostarczany jest w postaci gotowej do użycia, nie należy go rozcieńczać, ani mieszać z innymi środkami. Po całkowitym wyschnięciu ścian można przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest malowanie.

Produkty marki Termo Organika

Malowanie

Każdą elewację, która w jakikolwiek sposób nie spełnia oczekiwań właściciela, można ponownie przemalować, nadając jej zupełnie nowy charakter. Gama farb elewacyjnych oferowanych przez firmę Termo Organika pozwala na wybór spośród kilka produktów, różniących się swoimi właściwościami i oczywiście ceną. Każda farba zewnętrzna może być zabarwiona praktycznie na dowolny kolor. Wyobraźnia i poczucie estetyki inwestora pozwolą na wykreowanie niepowtarzalnego wizerunku budynku.

Najbardziej polecanym rozwiązaniem jest zastosowanie farby silikonowej GOLD TO – FSG, która zawiera specjalną formułę DUST CLEAN™ - samoczyszczenie fasad. Dzięki zawartości najwyższej jakości żywicy silikonowej na powierzchni farby powstaje duże napięcie powierzchniowe, odpychające cząsteczki wody. Krople deszczu - spływając po fasadzie - zmywają z niej zanieczyszczenia, takie jak pył, kurz, sadza. Pozwala to na dłuższe zachowanie czystości ścian bez konieczności ich mycia.

Farby elewacyjne są integralną częścią Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika, na który składają się również płyty styropianowe, tynki, kleje, itp.

Więcej informacji dotyczących produktów i odpowiedzi na pytania: Jak ocieplić dom? Jaki styropian wybrać (np. styropian grafitowy)? Czy ocieplanie domu się opłaca? Jaki tynk na elewację? jest dostępne na stronie firmy www.termoorganika.pl

Termo Organika Sp. z o.o., ul. Bolesława Prusa 33, 30-117 Kraków, tel. +48 12 427 07 40, www.termoorganika.pl


Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)

Co Ty na to?

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres it@z500.pl.

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

 • rysunki szczegółowe do projektu
 • informacje o budowach w okolicy
 • specjalne promocje
 • obserwację innych budujących
 • kontakt z innymi użytkownikami
 • dodawanie do ulubionych
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.