Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Domy Smart Ready

DOMY SMART READY 

Dom, który wyprzedza czas

KOLEKCJA SMART-READY OTWIERA NOWE KARTY W ROZWOJU OFERTY Z500. GŁÓWNĄ IDEĄ SMART-READY STAŁO SIĘ POŁĄCZENIE WSPÓŁCZESNEGO STYLU ARCHITEKTURY Z NOWOCZESNYMI ROZWIĄZANIAMI TECHNOLOGICZNYMI W ZAKRESIE SYSTEMÓW TZW. "DOMÓW INTELIGENTNYCH". ZGODNIE Z PRZYJĘTYMI ZAŁOŻENIAMI, PROJEKTOWANE BUDYNKI MAJĄ MIEĆ MOŻLIWOŚĆ PROSTEJ I BEZINWAZYJNEJ ROZBUDOWY KLASYCZNEJ INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ O ZAAWANSOWANE FUNKCJE, OFEROWANE PRZEZ SYSTEM SNG HOME.

Jakich zmian dokonano na etapie adaptacji projektu?

Główną zmianą w stosunku do konwencjonalnej instalacji elektrycznej jest projekt tzw. PRE:instalacji, czyli dodatkowy montaż kabla magistralnego oraz pogłębianych puszek kieszeniowych w miejscach, w których znajdują się przełączniki elektryczne. Takie rozwiązanie umożliwia wykorzystanie typowych włączników światła,, jak również proste i etapowe przejście na system SNG Home. Domy z kolekcji SMART Ready poza standardową dokumentacją instalacji elektrycznej, która jest integralną częścią projektu budowlanego, posiada dodatkowe materiały, zawierającą wszelkie niezbędne informacje tj, strukturę okablowania, zestawienie materiałów, wytyczne, itp. Niezbędne do wykonania PRE:instalacji. Dodatkowo w załączonej specyfikacji znajduje się szczegółowy opis możliwości systemu SNG Home – od podstawowych funkcji do zaawansowanych modułów dla najbardziej wymagających.

Co zyskujesz?

Budowa domu w technologii SMART Ready daje możliwość etapowego wdrożenia w pełni funkcjonalnego, kompleksowo systemu tzw. „inteligentnego domu”, którego podstawowym założeniem jest integracja wszystkich instalacji (oświetlenia, ogrzewania, rolet, alarmu itp.) w jeden centralny układ sterujący. Takie rozwiązania przynoszą szereg korzyści, m. in. Zapewniają ograniczenie zużycia energii (nawet do 50%), podnosząc jednocześnie komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Co więcej – implementacja nowoczesnego standardu instalacji elektrycznej podnosi wartość Twojej nieruchomości przy ewentualnej sprzedaży.Ile kosztuje budowa domu w technologii smart ready?

Szacowany koszt budowy domu w wersji SMART Ready wynosi niespełna 1% więcej niż w przypadku wersji standardowej.Tak niskie koszty inwestycji początkowej udało się uzyskać dzięki wykorzystaniu standardowej. Tak niskie koszty inwestycji początkowej udało się uzyskać dzięki wykorzystaniu standardowej instalacji elektrycznej, wykonywanej w każdym budynku mieszkalnym. Jedynym dodatkowym wydatkiem ponoszonym na etapie budowy jest koszt PRE:instalacji (kabel magistralny, puszki kieszeniowe). Oscylująca przeważnie w granicach 600-1500zł inwestycja, pozwoli w przyszłości na rozbudowę oraz dopasowanie systemu do Twoich potrzeb, bez konieczności „brudnej roboty” (kucie w ścianach itp.)

 

I co dalej?

Prawidłowo wykonana PRE:instalacja daje Ci możliwość rozwoju funkcjonalności systemu SNG Home poprzez bezinwazyjny montaż urządzeń w zamontowanych wcześniej puszkach podtynkowych. Rozbudowa systemu może następować etapowo oraz ograniczyć się do wybranych pomieszczeń (np. salonu). Pamiętaj! Budując dom w technologii SMART Ready sam decydujesz, jakich udogodnień potrzebujesz oraz ile przeznaczysz na nie pieniędzy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projektach SMART Ready lub potrzebujesz oferty konkretnych rozwiązań systemowych SNG Home, skontaktuj się z nami: projekty@z500.pl


UNIWERSALNE ROZWIĄZANIA W NOWOCZESNYM DOMU

Oświetlenie

Dzięki wykorzystaniu możliwości systemu DALI, SNG Home umożliwia sterowanie nie tylko zdefiniowanymi sekwencjami i scenami świetlnymi, ale również natężeniem poszczególnych źródeł światła. Wykorzystaj efekt symbiozy najlepszych, dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych i ciesz się komfortem oraz niższymi rachunkami za energię elektryczną.

Alarm

SNG Home jest kompatybilny z wieloma, popularnymi na rynku systemami alarmowymi. Dzięki synergii, wykorzystasz możliwości obu systemów w szybki i w pełni zautomatyzowany sposób, zapewniając komfort i bezpieczeństwo sobie oraz swoim najbliższym.

Ogrzewanie

Możliwość integracji z instalacjami i urządzeniami grzewczymi jest gwarantem komfortu i sporych osczędności zużycia energii. Sterowanie termostatami w każdym pomieszczeniu oraz współpraca z pozostałymi instalacjami (np. roletami, czujnikami otwarcia okien, sensorami wykrywającymi obecność domowników itp.) zapewni maksymalną efektywność systemu ogrzewania w Twoim domu.

Rolety / żaluzje

System SNG Home umożliwia sterowanie elektrycznymi roletami oraz żaluzjami. Dzięki otwartemu standardowi instalacje w Twoim domu działają we współpracy, uzupełniając i "wspierając" się nawzajem, np. aktywacja alarmu spowoduje automatyczne zasunięcie rolet. Ciesz się ogromnymi możliwościami, jakie daje integracja SNG Home z systemami osłonowymi dowolnych producentów.

KNX/EIB

KNX/EIB to pierwszy na świecie otwarty standard zarządzania i kontroli urządzeń w budynkach. KNX jest systemem opartym na konwencji rozproszonej, dzięki czemu nie jest wymagana jednostka centralna, co przekłada się na wyższą niezawodność (mniejsze zagrożenie, że cały system będzie wyłączony z obsługi na czas awarii).

Multiroom

Współpraca z popularnymi systemami audio umożliwia dystrybucję dźwięku z jednego źródła dla wielu niezależnych "stref muzycznych" (czytaj:pomieszczeń) w Twoim domu. Dzięki temu każdy z domowników może słuchać swojej ulubionej muzyki. A wszystko to, dzięki optymalnemu wykorzystaniu urządzeń audio (np. wieży hi-fi, odtwarzacza DVD/CD, komputera PC itp.)

Przyciski/interfejsy

Elastyczność systemu SNG Home pozwala na integrację z urządzeniami zewnętrznych standardów urządzenia i kontroli budynków, przy jednoczesnym wykorzystaniu ich mocnych stron. Taka uniwersalność umożliwia Ci wybór z szerokiego spektrum narzędzi i modułów (np. designerskich i funkcjonalnych włączników z serii Berker, Gira, Merten itp.)

Instalacje energooszczędne

Integracja z interfejsami urządzeń, stosowanych w instalacjach energooszczędnych, pozwala zmaksymalizować ich skuteczność. Interpretacja danych pomiarowych (np. temperatury) gwarantuje optymalny dobór programu pracy urządzeń. Dzięki temu koszty poniesione na niskoenergetyczne rozwiązania zwrócą się znacznie szybciej, a Ty zaczniesz zarabiać na inwestycji.


UNIWERSALNE ROZWIĄZANIA W NOWOCZESNYM DOMU

Platforma SNG Home umożliwia integrację wszystkich domowych instalacji ( w tym: oświetlenia, ogrzewania, multimediów, alarmu, monitoringu, rolet okiennych, bram wjazdowych itp.) w jeden spójny system zarządzania. Równoczesne sterowanie oraz synchronizację działań zapewnia panel Touch:me 5,7”. Ten dotykowy wyświetlacz, o wysokiej rozdzielczości, łączy szerokie możliwości funkcjonalne i gustowny wygląd, który, dzięki wymiennej ramce, może być dopasowany do każdego wystroju wnętrza. Ale to jeszcze nie wszystko! Dedykowane aplikacje oparte o sieciową wymianę danych pozwalają na zdalną kontrolę „inteligentnego budynku: z dowolnego miejsca na świecie.

SNG Home współpracuje z największą liczbą zewnętrznych systemów i urządzeń dostępnych na rynku. Dzięki otwartym, uniwersalnym interfejsom komunikacji, system SNG Home zintegrujesz z popularnymi standardami sterowania oświetleniem, klimatyzacją, alarmem, roletami okiennymi, instalacjami energooszczędnymi i wieloma innymi.

DOMY SMART READY

KONTAKT:

+48 22 355 15 55 | +48 607 17 12 12 | +48 725 000 005

Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.