Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

domy-inteligentne
DOMY INTELIGENTNE

Jak oszczędnie i wygodnie zarządza się współczesnym domem

DZISIAJ TECHNOLOGIA ROZWIJA SIĘ SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK - ODDZIAŁUJĄC NA KAŻDĄ DZIEDZINĘ NASZEGO ŻYCIA. PODOBNIE DZIEJE SIĘ W BUDOWNICTWIE - ŚWIADOMI KORZYŚCI KONSUMENCI CORAZ CZĘŚCIEJ DECYDUJĄ SIĘ NA NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA. SZCZEGÓLNIE JEŚLI SĄ ONE PRZYDATNE, WYGODNIE I OSZCZĘDNE, POMAGAJĄC RACJONALNIE GOSPODAROWAĆ ENERGIĄ BUDYNKU.

Czym jest dom inteligentny?

Jedna z wielu aktualnie obowiązujących definicji opisuje inteligencję jako: umiejętność adaptacji do warunków środowiska, dopasowania środowiska do potrzeb jednostki i wyboru kontekstu najbardziej odpowiedniego dla satysfakcjonującego działania. Ta sformułowana przez amerykańskiego psychologa Roberta Sternberga definicja nie odnosi się rzecz jasna w kontekście tego artykułu, doskonale opisuje jednak zastosowanie i możliwości omawianych systemów. Wracając jednak do bardziej prozaicznego i „przyziemnego” nazewnictwa – domy inteligentne powstały, by przejąć za nas część powtarzalnych, codziennych czynności, takich jak: operowanie światłem i ogrzewaniem, obsługa RTV i AGD, załączanie alarmu, podlewanie ogrodu,

zasłonięcie rolet i wiele innych działań, które zajmują nam sporo czasu i o których często zdarza się nam zapomnieć. Mówiąc jeszcze prościej – inteligentne systemy sprawiają, że dom zaczyna „myśleć” i „pracować” za nas. Raz zaprogramowany procesor odbiera i interpretuje warunki otoczenia oraz reaguje w odpowiedni sposób na ich ewentualne zmiany. Bardziej zaawansowane rozwiązania potrafią „obserwować” i zapamiętywać nasze zachowania, a następnie odtwarzać środowisko, w których czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Z technicznego punktu widzenia, głównym założeniem idei budownictwa inteligentnego jest integracja wszystkich domowych instalacji w jeden spójny, centralny system – sterowany z poziomu prostego interfejsu, dostępnego na ekranie smartfona, tabletu, telewizora, komputera lub innego urządzenia z dostępem i obsługą internetu.

INWESTYCJA, KTÓRA SIĘ OPŁACA

1

KOMFORT I WYGODA

Jedna z kluczowych korzyści inteligentnego domu. Automatyczna regulacja temperatury w każdym pomieszczeniu (dopasowana do pory roku, dnia tygodnia i godziny), wyłączanie zbędnych urządzeń jednym przyciskiem, czy ustawianie nastrojowych scen świetlnych - to tylko nieliczne funkcje oferowane przez system.

2


ATRAKCYJNOŚĆ I PRESTIŻ

Zainstalowanie inteligentnego systemu podnosi wartość rynkową nieruchomości. Taki dom postrzegany jest przez potencjalnych nabywców jako bardziej atrakcyjny i luksusowy, dzięki czemu możesz liczyć na lepsze oferty przy ewentualnej sprzedaży lub wynajmie.    

3

OSZCZĘDNOŚĆ I EKOLOGIA

Automatyczna optymalizacja zużycia energii to najwygodniejsza forma oszczędzania. Dzięki zintegrowanemu zarządzaniu mediami możesz zminimalizować zużycie energii elektrycznej oraz grzewczej nawet do 50%! Oszczędzisz na rachunkach oraz przyczynisz się do redukcji zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

4

BEZPIECZEŃSTWO

Integracja systemów alarmowych oraz monitoringu, symulacja obecności, przycisk "paniki", zdalny podgląd oraz kontrola - to funkcje, które sprawią, że Twój dom stanie się synonimem spokoju i bezpieczeństwa dla Ciebie i Twoich najbliższych.

5

INTEGRACJA - JEDEN, CENTRALNY SYSTEM ZARZĄDZANIA

Głównym zadaniem domów inteligentnych jest integracja wszystkich instalacji ( w tym: oświetlenie, ogrzewania, urządzeń multimedialnych, rolet, alarmu, monitoringu, bramy garażowej itp.) w jeden spójny system sterujący. Dzięki tzn. "efektowi synergii" optymalnie wykorzystasz możliwości każdego z systemów ograniczając jednocześnie koszty jego eksploatacji.

6

 NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Systemu inteligentnego domu to przeważnie innowacyjne, najnowocześniejsze rozwiązania na rynku, które, dzięki specjalistycznym modułom oraz oprogramowaniu, oferują praktycznie nieograniczone możliwości. Zastosowane w systemach technologie wykorzystują sprawdzone w przemyśle standardy tj.: CAN, LON, KNX, itp.

7


INTUICYJNA OBSŁUGA

Mimo zaawansowanych technologii, stosowanych w systemach domu inteligentnego - interfejs użytkownika przeważnie pozostaje prosty oraz intuicyjny. W przypadku większości liczących się na rynku producentów wystarczy kilkadziesiąt minut "obcowania" z systemem, aby poznać zasady jego funkcjonowania i obsługi.

8

ZDALNE STEROWANIE

Nie ma znaczenia, czy odpoczywasz na hamaku w ogrodzie, czy znajdujesz się na drugim końcu świata - dzięki internetowej komunikacji możesz sterować wszystkimi funkcjami systemu za pomocą mobilnych urządzeń np. smartfona, tabletu, przenośnego komputera itp. Twój dom będzie zawsze pod pełną kontrolą!

9

ELASTYCZNOŚĆ

Prawidłowo zainstalowany system pozwala na dowolną zmianę konfiguracji, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Przycisk, który sterował scenami świetlnymi może służyć do obsługi rolet lub ekranu projektora. Wystarczy go jedynie przeprogramować.

10


PRE:INSTALACJA - MINIMALIZACJA INWESTYCJI POCZĄTKOWEJ

PRE:instalacja, wykonana na etapie prac budowlanych, daje Ci możliwość rozwoju funkcjonalności systemu w każdym momencie (nawet po kilku latach mieszkania), bez konieczności "brudnej roboty" (kucia ścian itp.) Dzięki temu koszt początkowy ogranicza się do minimum - najczęściej nie przekracza 1% całościowej inwestycji.


UNIWERSALNE ROZWIĄZANIA W NOWOCZESNYM DOMU

Oświetlenie

Dzięki wykorzystaniu możliwości systemu DALI, SNG Home umożliwia sterowanie nie tylko zdefiniowanymi sekwencjami i scenami świetlnymi, ale również natężeniem poszczególnych źródeł światła. Wykorzystaj efekt symbiozy najlepszych, dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych i ciesz się komfortem oraz niższymi rachunkami za energię elektryczną.

Alarm

SNG Home jest kompatybilny z wieloma, popularnymi na rynku systemami alarmowymi. Dzięki synergii, wykorzystasz możliwości obu systemów w szybki i w pełni zautomatyzowany sposób, zapewniając komfort i bezpieczeństwo sobie oraz swoim najbliższym.

Ogrzewanie

Możliwość integracji z instalacjami i urządzeniami grzewczymi jest gwarantem komfortu i sporych osczędności zużycia energii. Sterowanie termostatami w każdym pomieszczeniu oraz współpraca z pozostałymi instalacjami (np. roletami, czujnikami otwarcia okien, sensorami wykrywającymi obecność domowników itp.) zapewni maksymalną efektywność systemu ogrzewania w Twoim domu.

Rolety / żaluzje

System SNG Home umożliwia sterowanie elektrycznymi roletami oraz żaluzjami. Dzięki otwartemu standardowi instalacje w Twoim domu działają we współpracy, uzupełniając i "wspierając" się nawzajem, np. aktywacja alarmu spowoduje automatyczne zasunięcie rolet. Ciesz się ogromnymi możliwościami, jakie daje integracja SNG Home z systemami osłonowymi dowolnych producentów.

KNX/EIB

KNX/EIB to pierwszy na świecie otwarty standard zarządzania i kontroli urządzeń w budynkach. KNX jest systemem opartym na konwencji rozproszonej, dzięki czemu nie jest wymagana jednostka centralna, co przekłada się na wyższą niezawodność (mniejsze zagrożenie, że cały system będzie wyłączony z obsługi na czas awarii).

Multiroom

Współpraca z popularnymi systemami audio umożliwia dystrybucję dźwięku z jednego źródła dla wielu niezależnych "stref muzycznych" (czytaj:pomieszczeń) w Twoim domu. Dzięki temu każdy z domowników może słuchać swojej ulubionej muzyki. A wszystko to, dzięki optymalnemu wykorzystaniu urządzeń audio (np. wieży hi-fi, odtwarzacza DVD/CD, komputera PC itp.)

Przyciski/interfejsy

Elastyczność systemu SNG Home pozwala na integrację z urządzeniami zewnętrznych standardów urządzenia i kontroli budynków, przy jednoczesnym wykorzystaniu ich mocnych stron. Taka uniwersalność umożliwia Ci wybór z szerokiego spektrum narzędzi i modułów (np. designerskich i funkcjonalnych włączników z serii Berker, Gira, Merten itp.)

Instalacje energooszczędne

Integracja z interfejsami urządzeń, stosowanych w instalacjach energooszczędnych, pozwala zmaksymalizować ich skuteczność. Interpretacja danych pomiarowych (np. temperatury) gwarantuje optymalny dobór programu pracy urządzeń. Dzięki temu koszty poniesione na niskoenergetyczne rozwiązania zwrócą się znacznie szybciej, a Ty zaczniesz zarabiać na inwestycji.


KONTAKT:

+48 22 355 15 55 | +48 607 17 12 12 | +48 725 000 005

Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
^

Zbigniew
Dom inteligentny dla mnie to przede wszystkim kontrola ogrzewania zimą, gdyż to pochłania bardzo dużo kosztów, ale można też dużo zaoszczędzić. Wszędzie rozstawione głowice termostatyczne, czujniki pokojowe, czujniki otwarcia okna, do tego sterownik i możliwość ustawiania różnej temperatury w różnych pokojach oraz zdalne sterownie tym wszystkim przez aplikację w komórce. Mam zainstalowany system TECH Sterowniki https://www.techsterowniki.pl i super działa, polecam tą firmę
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.