GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 23% RABATEM! INSTALACJE, GARAŻE I WIATY 50% TANIEJ! WYKORZYSTAJ OSTANIĄ SZANSĘ I OSZCZĘDŹ NAWET 8000 I WIĘCEJ!
GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z AŻ 23% RABATEM INSTALACJE, GARAŻE I WIATY 50% TANIEJ! WYKORZYSTAJ OSTATNIĄ SZANSĘ!
Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

Belki stropowe "posi"

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się coraz większą ilością instalacji. Wiąże się to m. in. z coraz częściej spotykanymi systemami rekuperacji ciepła. Narasta więc problem umieszczenia instalacji w strukturze domu. Znakomitym rozwiązaniem są tutaj systemy belek stropowych „posi”. Są to dwie ustawione na płasko deski połączone specjalnymi wprasowanymi stalowymi łącznikami.

Ich największą zaletą jest możliwość rozprowadzenia w stropie sieci przewodów bez potrzeby wycinania otworów. Nie ma ograniczeń co do umiejscowienia instalacji. Mogą biec tuż przy ścianach czy podciągach.

Montaż konstrukcji stropowej z fabrycznie przygotowanych elementów jest bardzo szybki – zwykle trwa 1 dzień. Nie ma potrzeby zakupu stempli. Ułożenie belek stropowych oferują producenci. Można też kupić komplet elementów do własnego montażu (przez firmy budowlaną, inwestora, cieślę).

Elementy konstrukcji stopu są lekkie. Posiadają cały szereg rozwiązań w zakresie zamocowania.


Dla zredukowania czasu pracy na placu budowy wykonuje się całe panele stropowe. Wówczas montaż dokonuje się całymi segmentami.

Płasko ustawione deski stanowią dobrą podporę dla płyt. Belki „posi” łatwo się stęża co daje stabilny strop. Skratowanie wewnątrz belek pozwala na bezproblemowe umieszczenie podciągu stalowego lub z drewna klejonego wewnątrz podłogi. Dzięki temu można uzyskiwać otwarte pomieszczenia o dużych wymiarach (np. salon 10m x 10m) bez potrzeby budowania słupów.


Warto dodać, że belki „posi” to najpopularniejsza metoda budowania stropów w Wielkiej Brytanii. Jest to stosowane na szeroką skalę zarówno w budownictwie tradycyjnym (także budynkach wielopiętrowych) jak i w domach szkieletowych.

Więcej informacji na http://www.stropymitek.pl/.

Mitek Industries Polska Sp. z o.o., http://www.stropymitek.pl/


Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
|
lub
|
podpisz się
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem