5 zalet gotowych projektów domów. Poznaj je wszystkie!

Gotowe projekty domów: Zx167, Z466, Z470, Zx88

Być może masz już w swojej głowie projekt wymarzonego domu. Doskonale wiesz, w jakim miejscu będziesz się czuł „u siebie” – czy będzie to dom nowoczesny czy tradycyjny, czy urządzisz go minimalistycznie czy otoczysz się ulubionymi bibelotami, czy postawisz na chłodny urok chromowanych detali czy może na ciepłą przytulność drewnianych elementów. Wymarzony dom, to wymarzony dom – idealny w każdym calu. Co zrobić, by właśnie taki był w rzeczywistości?

Budowa domu to trudne wyzwanie dla większości inwestorów, które już na samym początku stawia człowieka przed nie lada dylematem: jaki projekt domu wybrać? To właśnie od projektu domu będzie zależała cała reszta: koszt jego budowy i późniejszej eksploatacji, poziom zaawansowania robót budowlanych, czas budowy czy wreszcie codzienna funkcjonalność budynku oraz jego estetyka.

Kluczowym elementem jest projekt zagospodarowania terenu, na którym ma stanąć dom – to właśnie teren, w dość naturalny sposób, pociąga za sobą pewne wytyczne, do których będziemy musieli się dostosować. Po konsultacji w sprawie zagospodarowania przestrzennego oraz zapoznaniu się z warunkami zabudowy, nadchodzi jednak moment, by odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie: jaki projekt domu wybrać?

Budowa domu. Projekt gotowy czy indywidualny?

Wybór projektu domu zależy od indywidualnych preferencji i wymagań, do których należy się dostosować oraz zasobności portfela. Zarówno wybór gotowego projektu domu, jak i indywidualnego projektu domu ma swoje zalety, które dobrze poznać przed ostatecznym dokonaniem wyboru.

Dość łatwo określić zalety indywidualnych projektów domów. Z dużą dozą prawdopodobieństwa to właśnie taki projekt w najdokładniejszy sposób może odzwierciedlić marzenia o idealnym domu. Projekt indywidualny opracowuje się tak, że spełnia wszelkie obostrzenia i wymagania związane z działką, w związku z czym dość łatwo można zniwelować jej wady lub wręcz przeciwnie – podkreślić jej atuty. Taki dom będzie jedyny i niepowtarzalny, dostosowany do wszelkich wymagań i oczekiwań inwestora, a przy tym projekt będzie uwzględniał nietypowe rozwiązania. Ceną za ten niczym nieskrępowany indywidualizm są nie tylko dość wysokie stawki za stworzenie takiego projektu, ale także czas. Przygotowanie indywidualnego projektu domu może również utrudnić… Zły wybór projektanta. Nietrafiona decyzja o wyborze osoby do współpracy może za sobą pociągnąć dodatkowe koszty lub ryzyko konieczności znalezienia kogoś innego, z kim łatwiej będzie się „dogadać”.

Współcześni inwestorzy coraz chętniej decydują się na gotowe projekty domów, które zazwyczaj okazują się wyborem znacznie lepszym niż indywidualne projekty na zamówienie. Dlaczego?

Zalety gotowych projektów domów

1. Gotowe projekty domów są tańsze

Gotowe projekty domów to duża oszczędność na starcie. Indywidualny projekt domu to koszt ok. 15 000 - 30 000 zł. W Z500 – nowoczesnej pracowni architektonicznej – gotowe projekty domów można nabyć już za 2 000 - 4000 zł. Pieniądze zaoszczędzone na zakupie projektu domu można przeznaczyć na nowoczesne rozwiązania, które sprawią, że późniejsza eksploatacja domu będzie znacznie tańsza, np. na energooszczędne technologie, inteligentne systemy czy lepszej jakości materiały wykończeniowe. To również fundusz, który z powodzeniem wykorzystać można przy późniejszym urządzaniu wnętrza domu i spełnianiu marzeń o idealnej przestrzeni do życia.

2. Gotowe projekty domów kupić można od ręki

Gotowe projekty domów to wygoda ich przeglądania – praktycznie od razu można przyjrzeć się wizualizacjom i ocenić, które rozwiązania są najbardziej satysfakcjonujące. Tworzenie indywidualnego projektu domu to najczęściej konieczność oczekiwania kilka miesięcy na jego ostateczną wersję. Zaoszczędzony w ten sposób czas wykorzystać można na szybsze rozpoczęcie prac budowlanych, a co za tym idzie – szybsze wprowadzenie się do wymarzonego domu.

3. Gotowe projekty domów to mniejsze ryzyko

Gotowe projekty domów obciążone są znacznie mniejszym ryzykiem problemów, które mogą wystąpić w czasie wprowadzenia projektu w życie. Gotowe projekty domów są zazwyczaj lepsze jakościowo – zostały wielokrotnie sprawdzone w rzeczywistych realiach, dzięki czemu mogą być aktualizowane na bieżąco i sukcesywnie doprowadzane do perfekcji. Istotne są również zmiany w prawie budowlanym. Dokumentacja gotowych projektów domów jest stale modyfikowana, dzięki czemu jest zgodna z aktualnymi wymogami i wolna od błędów.

4. Gotowe projekty domów to ich gotowe wizualizacje

Gotowe projekty domów pozwalają tworzyć powiązane z nimi wizualizacje, rzuty, przekroje i kosztorysy, a co za tym idzie – zestawienia materiałów, potrzebnych do budowy wymarzonego domu. Dzięki temu o wiele dokładniej można oszacować ile będzie trwała budowa domu i jak będą się kształtowały związane z tym koszty. Wizualizacja domu to możliwość zaglądnięcia do niego jak przez dziurkę od klucza. To z kolei ułatwia podjęcie decyzji, czy oferowane rozwiązania odpowiadają naszym wyobrażeniom. Bardzo często okazuje się, że przygotowane przez architektów propozycje są o wiele lepsze niż to, co sami jesteśmy w stanie wymyślić. Na uwagę zasługuje rewolucyjna karta projektu w ofercie Z500 – zawiera ona nie tylko standardowe elementy, ale także atrakcyjne wizualizacje w jakości HD, trójwymiarowe modele domów, interaktywne rzuty i alternatywne wykończenia elewacji czy propozycje aranżacji wnętrz. Dzięki temu jeszcze łatwiej można zobaczyć finalny efekt – tu i teraz. Zobacz więcej na: https://z500.pl/z500-5-0-5-krokow-blizej-do-wymarzonego-domu

5. Gotowe projekty domów to możliwość zobaczenia zdjęć z budowy

Gotowe projekty domów to domy, które... Już się budują! Plac Budowy to wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich, którzy zakupili projekty domów Z500. To właśnie na Placu Budowy można podejrzeć, jak domy, powstające w oparciu o gotowe projekty, wyglądają w rzeczywistości. To również miejsce, gdzie można poczytać wrażenia innych inwestorów z budowy konkretnego domu. Cenną opcją jest również możliwość zadania nurtujących nas pytań i rozwiania wątpliwości na długo przed faktycznym rozpoczęciem własnej budowy. Społeczność Placu Budowy z chęcią dzieli się swoimi opiniami, sugestiami i uwagami, tworząc grupę ludzi, których łączy jedno – budowa wymarzonego domu. Bardzo często zdarza się, że inwestorzy umawiają się na bezpośrednio spotkanie, oglądnięcie domu i wymianę doświadczeń. To ogromna wartość, której nie sposób doświadczyć przy okazji budowy domu opartego o indywidualny projekt. Zobacz więcej na: https://z500.pl/plac-budowy.html

Mity na temat gotowych projektów domów

Gotowe projekty domów przez lata obrosły również w wiele mitów, które dzisiaj – w czasach dużego postępu technologicznego ale i dużej otwartości na potrzeby klientów – są już nieaktualne.

Mit 1: Gotowe projekty domów to brak możliwości dostosowania do własnych potrzeb

We wszystkich gotowych projektach domów Z500 można wprowadzić bezpłatne zmiany, aby dopasować dany projekt do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zmiany można wprowadzić bezpośrednio u architekta odpowiedzialnego za dany projekt lub w dedykowanych Studio Adaptacji Z500, które powstały z myślą o dopasowaniu gotowych projektów do wizji klientów. Wiemy, że budowa domu to ogromne wyzwanie, dlatego oferujemy wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji.

Mit 2: Gotowe projekty domów to brak finezji i kreatywności

Gotowe projekty domów nie muszą być nudne – wręcz przeciwnie! Z500 to biuro architektoniczne, które tworzy projekty domów wyprzedzające nasze czasy. Bardzo ważne jest tutaj śledzenie zagranicznych trendów, które jeszcze nie dotarły do Polski, ale wyznaczają dalszą ścieżkę rozwoju architektury i budowy domów. Współczesne gotowe projekty domów to projekty, które będą aktualnie nie tylko dzisiaj, ale także za kilkanaście i kilkadziesiąt lat. Mieszczą w się w tym zarówno klasyczne, ponadczasowe rozwiązania dla tradycjonalistów, jak i nowoczesny, awangardowy design dla miłośników oryginalności. Pod kątem kreatywności Z500 na rynku biur projektowych ma przewagę nad wieloma autorskimi pracowniami, wyspecjalizowanymi w indywidualnych projektach. Krótko mówiąc – gotowe projekty domów nie muszą być ograniczeniem.

Ponad 1300 gotowych projektów domów. Który pasuje do Ciebie?

Wiemy, że wymarzony dom to nie tylko fizyczny budynek. To także przestrzeń dla tego, co ważne: czasu spędzonego z bliskimi, odpoczynku, rozwijania swoich pasji. Każdy z nas jest inny, dlatego również nasze gotowe projekty domów są tak różnorodne. W naszej ofercie znajdują się projekty domów nowoczesnych, klasycznych, parterowych, piętrowych, z poddaszem, dwulokalowych, bliźniaków – dopasowanych do indywidualnego stylu życia i osobistych preferencji. Dbamy o to, by przyszły dom był idealny – niezależnie od tego, czy jego powierzchnia to 25 czy 500 metrów kwadratowych.

Nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, funkcjonalność i ergonomia oraz optymalne koszty budowy to nasz priorytet. Jeżeli modny i tani w budowie dom jest Twoim marzeniem, zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz najlepszą dla siebie. Każdy z gotowych projektów domów możesz bezpłatnie dostosować do swoich potrzeb.

ZOBACZ WSZYSTKIE GOTOWE PROJEKTY DOMÓW Z500!

Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "5 zalet gotowych projektów domów. Poznaj je wszystkie!"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem