Ho! Ho! Ho! 50% RABATU na wybrane projekty domów z oferty Z500.

Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

4 pytania, które musisz sobie zadać zanim wybierzesz rodzaj ogrzewania do Twojego domu

Jeśli budujesz swój pierwszy dom, wybór rodzaju ogrzewania nie będzie prosty. Kieruj się głównie funkcjonalnością i wygodą. Ustal własne priorytety, które pomogą podjąć decyzję. My postaramy się Ci w tym pomóc. Przeanalizujmy wszystkie dobre i złe strony dwóch najpopularniejszych rozwiązań.

1. Jak często bywasz poza domem?

Weź pod uwagę to, że wybierając ogrzewanie paliwem stałym (węgiel, drewno czy ekogroszek), wymagana jest stała obecność w domu w celu kontroli działania instalacji i przede wszystkim ciągłego dokładania opału.Ogrzewanie gazowe jest mniej uciążliwe, nie wymaga kontroli domowników. Ustawienie odpowiedniej temperatury i czasu grzania zapobiegnie powrotu do wychłodzonego budynku.

2. Gdzie znajduje się najbliższa sieć gazowa?

Przyłączenie budynku do sieci gazowej to niemały wydatek. Niektóre działki są znacznie oddalone od miejsca możliwego przyłączenia. Alternatywą w tym przypadku może być ogrzewanie paliwem stałym.

3. Ile będzie kosztować podłączenie i użytkowanie wybranej instalacji?

Podłączenie instalacji gazowej nie jest tak skomplikowane i drogie jak w przypadku pozostałych technik grzewczych. Co więcej, rynek oferuje duży wybór kotłów, a popularność tego rozwiązania sprawiła, że serwisantów również nie brakuje. Dodatkowo kotły gazowe są niemal bezusterkowe, podczas gdy systemy wykorzystujące paliwo stałe cechuje znacznie wyższa awaryjność. Niestety, tanie w instalacji kotły okazują się dużo droższe w eksploatacji niż węglowe odpowiedniki. Różnice sięgają nawet 1000 zł w skali roku.

4. Czy projekt domu narzuca rodzaj ogrzewania?

Kolejny aspekt do rozważenia to kwestia pomieszczenia gospodarczego. Bezobsługowy sposób grzania nie wymaga odrębnego miejsca w odróżnieniu od kotła na paliwo stałe. Oprócz kotłowni z miejscem na urządzenie, niezbędna jest również przestrzeń do przechowywania opału.

Na szczęście wszystkie projekty Z500 zostały skonstruowane w taki sposób, żeby łatwo można było dostosować je do typu ogrzewania. Wygoda czy oszczędność? To najważniejsze pytanie, jakie musisz sobie zadać podczas dokonywania wyboru. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami w celu bezpłatnej konsultacji dotyczących instalacji grzewczych i projektów domów.

W OFERCIE Z500 ZNAJDZIESZ PONAD 1000 WYJĄTKOWYCH PROJEKTÓW DOMÓW!

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (01-510) Warszawa, ul. Gen. Zajączka 32, KRS 0000374974 (email kontaktowy: [email protected]).
|
lub
|
podpisz się
^
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem