Projekty domów
Adaptacja i zmiany
Dla deweloperów
Plac budowy

Załóż konto Z500
Zyskaj pełne wsparcie

Co zyskujesz?

  • rysunki szczegółowe do projektu
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • informację o budowach w okolicy
  • specjalne promocje
  • obserwację innych budujących
  • dodawanie do ulubionych

10 powodów, dla których warto kupić projekt domu i rozpocząć budowę w dobie epidemii koronawirusa. Poznaj je wszystkie!

Ograniczenia dotyczące życia społecznego i gospodarczego, których doświadczamy obecnie z powodu pandemii, spowodowały, że inaczej podchodzimy do wielu zagadnień. Zmiany trybu życia, konieczność pozostania w domu i brak dotychczasowej rutyny powodują, że zaczynamy inaczej patrzeć na swoje zwyczaje i rewidować plany. Wydawać by się mogło, że obecna sytuacja nie jest najlepszą okazją do zakupu projektu domu i rozpoczęcia budowy. To jednak dość złudne wrażenie, bo jeśli rozważamy dziś budowę domu krok po kroku, to więcej jest plusów i możliwości niż minusów i ograniczeń.

Czy rozpoczynać budowę w czasie epidemii?

Przymusowy czas pobytu w domu skłania nas do wielu przemyśleń. Jeśli jesteśmy mieszkańcami bloków i apartamentowców, już na korytarzu lub w garażu musimy założyć maskę na twarz, a konieczność dezynfekowania rąk po dotykaniu wspólnego domofonu, wielu klamek kolejnych drzwi, przez które przechodzimy zanim dotrzemy do mieszkania, może przyprawić o zawrót głowy i spowodować poważne obawy o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i najbliższej rodziny. Z zazdrością wspominamy wizyty u znajomych, którzy mają swój dom i ogród i nie mają styczności z tak wieloma miejscami dotykanymi przez współmieszkańców. Do głowy przychodzą pytania, czy mieszkanie w bloku to faktycznie dobra opcja? Czy balkon może zastąpić ogród? Czy muszę znosić obijanie drzwi mojego auta przez sąsiadkę parkującą obok? Czy dzieci sąsiada nade mną muszą rzucać na podłogę metalowe kule, kiedy właśnie mam telekonferencję? Czemu pies sąsiada na mnie warczy na klatce schodowej – przecież nic mu nie zrobiłem?

Takie lub podobne myśli mogą pojawiać się w umysłach mieszkańców budynków wielorodzinnych, szczególnie, jeśli spędzają w domach całe dnie. Nic dziwnego, że niektórzy zaczynają myśleć o własnym domu. Jeśli uciążliwości się nasilają, to takie myśli nie dają spokoju, dojrzewają, i powodują, że zaczynamy szukać za i przeciw i zastanawiamy się, czy warto właśnie teraz coś zmieniać?

Dużo się obecnie mówi o tym, że wiele firm, szczególnie usługowych, może mieć problemy z przetrwaniem. Dotyczy to głównie usług kosmetycznych, sklepów innych niż z artykułami pierwszej potrzeby, hoteli i restauracji. Opustoszałe szkoły, galerie i ulice nie nastrajają optymistycznie, ale to przecież tylko skutek tego, że zostaliśmy w domach, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Warto otrząsnąć się z niewesołego nastroju i n spokojnie przeanalizować, czy warto teraz rozpocząć budowę. Jest kilka dobrych, naprawdę solidnych powodów, aby to zrobić.

POWÓD 1: CZAS Z RODZINĄ

W okresie kwarantanny spędzamy większość swojego czasu w domu, wraz ze swoimi najbliższymi. To doskonała okazja do uważnego zapoznania się z ofertą gotowych projektów domów, technologiami budowy, poszukania ekipy wykonawczej itp. Można na spokojnie omówić pomysł budowy domu z najbliższymi, zebrać i przeanalizować wszystkie potrzeby każdego z domowników, razem obejrzeć wiele projektów, "pokłócić się" o szczegóły, żeby wybrać najlepszy projekt i stwierdzić na koniec, że wszyscy w rodzinie są za tym, żeby mieć ten konkretny dom.

POWÓD 2: ŚWIADOMOŚĆ POTRZEB

Właśnie teraz, jak nigdy wcześniej, zdajemy sobie sprawę z przewag własnego domu nad mieszkaniem. Inaczej odbieramy pewne niedogodności związane ze wspólnym użytkowaniem klatki schodowej i garażu a także bliskim sąsiedztwem, kiedy wracamy do domu po dniu spędzonym w pracy i w szkole, a inaczej obecnie, kiedy zwracamy uwagę na rzeczy, które były przedtem obojętne. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo – w swoim domu nie jesteśmy narażeni na tak wiele kontaktów z obcymi osobami i sami decydujemy o poziomie higieny każdego pomieszczenia. Poza tym własny dom to zazwyczaj komfortowe wnętrze, gdzie każdy członek rodziny czuje swobodę i ma zapewnioną prywatność. Taras i ogród, gdzie możemy się zrelaksować w słoneczną pogodę, przestrzeń do realizacji swoich pasji – to wszystko jest nie do przecenienia w obecnych realiach.

Ale własny dom to nie tylko przestrzeń relaksu, ale też większe możliwości urządzenia miejsca przeznaczonego do pracy. Obecnie, w dobie pandemii wiele osób pracuje zdalnie, ale nie wszyscy mają do tego odpowiednie warunki. Po sieci krążą zabawne filmy, na których oficjalną konferencję przerywa śmieszna sytuacja z dziećmi, kimś kto przemyka w tle w negliżu albo ze zwierzętami. Tymczasem aby pracować efektywnie, należy oderwać się od domowych spraw i wielu rozpraszaczy. Popularyzacja pracy zdalnej z pewnością będzie jednym z trwałych efektów epidemii i home office zostanie na stałe w wielu firmach, bo zauważą one, że to może być równie efektywny sposób działania, co praca stacjonarna, a nie wymaga on kosztownych inwestycji, jak wynajmu biura, tworzenia stanowiska itp. Dlatego, jeśli pomyślisz, że potrzebujesz domu z osobistym gabinetem lub biblioteką dostępną dla wszystkich domowników, którzy będą tam pracować, nie będzie to przesada ani tymczasowy pomysł, ale być może stała potrzeba Twojej rodziny.

Zobacz ofertę projektów domów z dodatkowym pokojem na parterze, który łatwo zaaranżujesz na gabinet do pracy.

POWÓD 3: ATRAKCYJNE PROMOCJE

Mimo dużego spowolnienia w gospodarce wiele firm nie daje za wygraną i walczy o przetrwanie na rynku dostosowując ofertę do trudnych warunków. Niższe ceny, rabaty i gratisy zachęcają klientów do tego, aby nie tylko nie rezygnowali ze swoich planów, w tym dotyczących budowy domów, ale by właśnie teraz podejmowali decyzje i zaczynali budować. Sprawdź aktualną promocję Z500 na: https://z500.pl/promocja-z-okazji-dnia-mamy-w-z500.html lub zapytaj o atrakcyjną dla Ciebie ofertę na wybrany projekt domu. Możesz oszczędzić nawet 5000 zł i więcej!

POWÓD 4: WYŻSZA KONKURENCYJNOŚĆ WŚRÓD EKIP WYKONAWCZYCH

Kiedy część inwestorów wstrzymuje oddech i czeka, co będzie dalej, wykonawcy tracą kontrakty, co przekłada się na niższe koszy robocizny i lepszą dostępność dobrych, sprawdzonych ekip. Fachowcy pracujący za granicą wrócili i zostaną w kraju kilkanaście miesięcy, dopóki rynki zagraniczne nie odblokują się i nie rozpoczną nowych inwestycji. Część inwestycji krajowych finansowana przez przedsiębiorców została wstrzymana a ekipy budowlane będą szukać nowych zleceń, więc wkrótce łatwiej i szybciej znajdziesz rzetelnych fachowców.

POWÓD 5: TAŃSZE MATERIAŁY BUDOWLANE

Wielu krajowych producentów ze względu na pandemię wstrzymało eksport swoich produktów do zagranicznych odbiorców. Oznacza to większą podaż niektórych materiałów i atrakcyjne upusty. Jeśli już się interesowałeś cenami materiałów budowlanych, sprawdź je teraz, a na pewno znajdziesz promocyjne oferty z rabatami, bo to najlepszy sposób producentów i hurtowników na utrzymanie obrotów w trudnym czasie.

POWÓD 6: WYSOKA CENA MIESZKAŃ I DUŻY POPYT NA RYNKU WTÓRNYM

Wygląda na to, że widmo kryzysu wpływa na wzrost cen na rynku wtórnym mieszkań. Sprawdź, czy decydując się na przeprowadzkę z mieszkania w bloku do własnego domu właśnie teraz, nie zyskasz na tyle, że znaczącą część inwestycji będziesz w stanie sfinansować ze sprzedaży mieszkania. Warren Buffett, mędrzec z Omaha, trzeci najbogatszy człowiek świata sprzedaje, kiedy inni kupują, a kupuje kiedy inni się pozbywają! Przemyśl to, a dojdziesz do wniosku, że może warto wykorzystać mieszkaniową hossę.

POWÓD 7: CONCIERGE Z500

W okresie pandemii proponujemy Ci bezpłatne wsparcie dedykowanego opiekuna. Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody będzie on do Twojej dyspozycji online od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 19:00. Pomoże dobrać idealny dla Ciebie projekt domu, dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości. Przeanalizuje Twoje warunki zabudowy lub miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Wszystko po to, abyś miał pewność, że wybrany przez Ciebie projekt domu będzie odpowiedni na Twoją działkę. Nie masz jeszcze działki? Żaden problem! Podaj swoje wymogi co do lokalizacji, wielkości, ceny i inne, a zaproponujemy Ci atrakcyjne oferty na zakup nieruchomości. Wszystko to zrobimy dla Ciebie zupełnie za darmo.

POWÓD 8: KOMPLEKSOWA OBSŁUGA POSPRZEDAŻOWA

W dobie epidemii wprowadziliśmy kompleksowe wsparcie Twojej inwestycji po tym, jak kupisz w Z500 gotowy projekt domu. Zajmiemy się zmianami funkcjonalnymi i technologicznymi, jeśli ich potrzebujesz, wykonamy adaptację projektu do Twoich lokalnych warunków, pomożemy Ci skompletować wszystkie dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. Wszystko to dla Twojego bezpieczeństwa i wygody zrobimy zdalnie, więc po zakupie projektu możesz od razu przejść do kolejnych etapów realizacji swojego marzenia o własnym domu.

POWÓD 9: ELEKTRONICZNA WERSJA PROJEKTU (DWG) ZA ZŁOTÓWKĘ

Od lat wspieramy nowoczesne technologie, a w czasie pandemii jeszcze bardziej stawiamy na współpracę zdalną. Dlatego teraz możesz kupić elektroniczną wersję projektu za symboliczną złotówkę (standardowa cena to 197 zł). Plik DWG pozwoli na zdalną współpracę z architektem, który szybko i dokładnie wprowadzi w projekcie niezbędne zmiany. Uwaga! Cena promocyjna za DWG obowiązuje wyłącznie przy zamówieniu projektu domu.

POWÓD 10: NAJLEPSZY NA RYNKU KATALOG Z PROJEKTAMI DOMÓW GRATIS!

W związku z pandemią podjęliśmy decyzję o udostępnieniu Ci naszych archiwalnych katalogów ZA DARMO. Płacisz jedynie za przesyłkę. Zamów bezpłatny katalog na: https://z500.pl/projekty-dodatki/1005,katalog-edycja-2018-2019.html

Jeśli rozważasz budowę własnego domu, obecna sytuacja tylko na pierwszy rzut oka nie nastraja optymistycznie. Spokojna analiza i kalkulacja pokazują, że obecny czas to jednak okazja, aby zaoszczędzić w czasie budowy i aby skorzystać z większych możliwości. Kiedy inni się zatrzymują i poddają bliżej nieokreślonym obawom, po prostu przemyśl wszystko dokładnie i sprawdź realne warunki. Możliwe, że właśnie teraz brak swobody i prywatności oraz poczucia bezpieczeństwa u siebie doskwierają Ci bardziej niż kiedykolwiek. Na pewno w ostatnich tygodniach balkon, z którego słychać płaczące dziecko sąsiadów, przestał Ci wystarczać za kontakt z naturą i marzysz o tarasie otoczonym ogrodem. Pomyśl, czy to nie jest właśnie ten czas, kiedy zmienisz swoje życie na lepsze dzięki temu, że zbudujesz dom.

ZOBACZ WSZYSTKIE PROJEKTY DOMÓW Z500!

Co Ty na to?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Z500 Sp. z o.o., (05-077) Warszawa, ul. Trakt Brzeski 35, KRS 0000374974 (email kontaktowy: projekty@z500.pl).
|
lub
|
podpisz się
^

Cameo
Czy kupując Z388D mogę liczyć na współpracę z autorem projektu.
Będą zmiany funkcjonalne i technologiczne, adaptacja projektu z wejściem od północy (likwidacja okien od str. północnej, gdyż d. będzie PLUS Energetyczny). Antresola nad częścią ciągu kuchennego, nad spiżarką, pomieszczeniem gospodarczym i nad WC. Czy taki zakres adaptacji jest możliwy? I czy są w Polsce wykonawcy domów prefabrykowanych w technologii szkieletu drewnianego?
 
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem