W ten sposób oszczędzisz na budowie nawet 50 tys. zł!

W ten sposób oszczędzisz na budowie nawet 50 tys. zł!

Planujesz budowę domu? Pośpiesz się!
Szybka decyzja pozwoli Ci zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Unijne wymogi oszczędzania energii wpływają znacząco na zmiany przepisów towarzyszących budowie domu. Nowelizacja warunków technicznych, jakim muszą odpowiadać budynki od 1 stycznia 2017 roku w istotny sposób podniesie koszty budowy domów. Konieczne będzie:


Zastosowanie droższych materiałów budowlanych

Zmienią się progi dozwolonych wartości współczynników U (opór cieplny przegród budowlanych) oraz EP (energia pierwotna). Warto uświadomić sobie te różnice na przykładzie budownictwa jednorodzinnego. Obecne dopuszczalne wartości to 120, a od przyszłego roku już 95. Planowane zmiany w praktyce oznaczają, że dom będzie musiał być cieplejszy i przyjaźniejszy środowisku.


Zamontowanie specjalnych instalacji oszczędzających energię

W Z500 wszystkie projekty zostaną wyposażone w rekuperację. Tym samym wentylacja grawitacyjna zostanie zastąpiona wentylacją mechaniczną.


Zużycie większej ilości materiału na ocieplenie

Nowe wymogi techniczne wymuszą zwiększenie minimalnej grubości izolacji elewacji i dachu średnio o 2 cm.


Zastosowanie droższych okien i drzwi

Parametry przenikalności dla stolarki również ulegną zaostrzeniu w związku z czym konieczne będzie zastosowanie drzwi i okien spełniających wyższe wymogi.


Wszystko to pociąga za sobą dużo większe nakłady finansowe już na etapie projektowania i budowania domu. Nie ma co ukrywać…. od przyszłego roku budowa domu będzie droższa i nikt nie uzyska pozwolenia na budowę, jeśli projekt nie będzie uwzględniał podanych współczynników. Warto zwrócić uwagę na to, że każdy projekt będzie musiał być zaktualizowany pod kątem nowych wymogów, co może oznaczać, że cały proces w przyszłym roku będzie wydłużony – czas przygotowania dokumentacji dostępnej dziś „od ręki”. w sezonie przyszłego roku może potrwać nawet 20 dni roboczych! Jeśli będziemy dysponować projektem kupionym wcześniej, również zaistnieje konieczność dostosowania go do nowych, raczej trudnych do realizacji, przepisów.

Dlatego, jeśli masz w planach budowę domu, warto się pośpieszyć - projekt kupić już teraz i postarać się pozwolenie na budowę jeszcze w tym roku. Realnie pozwoli to zaoszczędzić na materiałach budowlanych oraz na czasie.



Oceń artykuł
(
Ocen: 0
Średnia: 0
)
Podziel się swoją opinią na temat artykułu: "W ten sposób oszczędzisz na budowie nawet 50 tys. zł!"
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Łukasz
Mnie i tak interesują tylko projekty w standardzie NF40 zatem bez różnicy dla mnie czy to przed 1.1.2017 czy po. Pompa ciepła, rekuperacja, fotowoltaika na dach, tylko projekt będę musiał jeszcze dostosować do technologii IZODOM 2000.

Marcin
jeśli już postawię zx99 (a mam taki zamiar) to na 100% zainstaluję panele fotowoltaiczne ok. 5 kW i pompę ciepła 8 kW. Ale dach to raczej krokwie i piana .
  
K.
Albo wystarczy zamontować kocioł na biomasę ;) współczynnik do obliczania energii pierwotnej dla biomasy jest tak atrakcyjnie obliczony że ogrzewając dom drewnem albo pelletem można wcale mocniej nie ocieplać domu i też spełniać wymagania dotyczące energii pierwotnej.
 
Mariusz S.

  • Dodaj do znajomych

Do Cc : Dlaczego uważasz że do czasu to działa?... Sam zastanawiam się nad kotłem na bimasę

Natasza
Czy jeżeli zakupię projekt w tym roku i otrzymam pozwolenie na budowę, to będą mnie dotyczyły wymogi jeszcże z tego roku ? Czy istnieje możliwość, ze podczas rozpoczęcia budowy będzie trzeba wprowadzić poprawki ?

Marcin G.

  • Dodaj do znajomych

Do Natasza : jeżeli otrzymasz pozwolenie na budowę w tym roku to nie musisz się dostosować do nowych przepisów.

Anna
Czy dobrze rozumiem, że jeśli rozpocznę budowę w tym roku to mój dom nie będzie musiał spełniać wymogów unijnych oszczędzania energii? Czy budowa musi zakończyć się też w tym roku?

Leszek
heee , zastanowmy sie wybudowac mozna ze wszystkiego , a ze ci budowy moga nie odebrac, to budowac sobie mozesz z 50 lat i robic te ocieplenia czyli mozesz to miec gleboko w unijnej d..pie , skoro oni maja sie niuczyc zyc z terroryzmem to niech sie naucza zyc z tym zeich przepisy mam gdzies

Leszek
heee , zastanowmy sie wybudowac mozna ze wszystkiego , a ze ci budowy moga nie odebrac, to budowac sobie mozesz z 50 lat i robic te ocieplenia czyli mozesz to miec gleboko w unijnej d..pie , skoro oni maja sie niuczyc zyc z terroryzmem to niech sie naucza zyc z tym zeich przepisy mam gdzies
 
Grisza
Do Vito : wszystko odbiorą, dla gminy i innych instytucji to kasa. Nawet chyba podatki możesz w danej miejscowości płacić. jedyny problem to korespondencja pod jaki adres ją kierować.

Rafi
Do Grisza : korespondencje też odbierzesz, u mnie w gminie nie interesuje urzędników czy mam odbiór czy nie, jak płacę podatek to dostaję nr i mogę mieszkać, odbiory ich NIE INTERESUJĄ w ogóle.
 
Leszek
Ciekaw jestem, dlaczego zmusza się ludzi do czegoś, zamiast dać im prawo wyboru. Jak zwykle urzędasy, żyjące w innej rzeczywistości z racji wielokrotnie większych dochodów, wszystko wiedzą lepiej i oczywiście robią to "dla naszego dobra".

Grzegorz
Nie wiecie jak bardzo sie cieszę że daliście baner o zmianie w prawie budowlanym!! Miałem kupowac projekt i bawić się w przerabianie go na energooszczędny a teraz poczekam! Nie wiem czemu nie działa wam kalkulator Ile Pali od dawna co jest frustrujace. Dlatego cieszę się że wreszcie przerobicie swoje projekty na energooszczędne i będzie w nich rekuperacja bo chyba nikt już bez tego nei buduje. Szkoda tylko że trzeba było zmian w prawie żebyście to zauważyli. Jednak wasz banner będzie miał skutek odwrotny, każdy myślacy poczeka aż zmienicie projekty dlatego spieszcie się jak checie je sprzedawać bo zrobi się wam zastój. Ja na pewno nie kupię projektu przed zmianami!

Przemysław S.

  • Dodaj do znajomych

Do Grzegorz : Bardzo mądra wypowiedź, Popieram. Każdy chce zarobić wiadomo, ja i tak zastanawiam się nad jednym domem z tej strony, lecz tylko z projektem rekuperacji, wiadomo lepiej zainwestować te 15-20 tyś. (Nie budujemy już kominów wentylacyjnych z instalacją grawitacyjną więc 1/3 kosztów już zaoszczędzona) szybko się zwraca. Poczytajcie o plusach Instalacji Rekuperatorów nie zapominając o minusach, jednak więcej na plus;)

Jan
Super wiadomość! Wreszcie dostosujecie swoje projekty do konkurencji! Wasze domy są super z zewnątrz, proste i funkcjonalne ale jesteście daleko w d... za konkurencją która ma w standardzie reku czy energooszczędność. Wasze projekty za to tkwią w erze ekogroszku, także ja poczekam z kupnem projektu. Super :)

Krzysztof
Pospiech nie jest dobrym doradcą a to o czym pisze autor artykułu to tylko pozorna oszczędność! Pieniądze zaoszczędzone na materiałach, instalacjach, oknach i ociepleniu zostaną i tak wydane na rachunki za ogrzewanie i utrzymanie domu!

Artur A.

  • Dodaj do znajomych

Czy przepisy nie mówią , że wystarczy złożyć papiery o pozwolenie w tym roku a decyzja może być wydana już w przyszłym ?
 
Mateusz M.

  • Dodaj do znajomych

Bardzo dobrze, w końcu będzie w projektach rekuperacja. W takim razie poczekam bo też chce rekuperacje w swoim przyszłym z273a ;)

Bartosz B.

  • Dodaj do znajomych

Do Mateusz M. : Witam,

Co wpływa na pana decyzję z rekuperacją, jest pan sprzedawcą tego produktu?.

Wpa
Do Bartosz B. : KAŻDY kto potrafi liczyc bierze od paru lat rekuperacje bo po prostu zwraca sie po paru latach. Gdy dom jest energooszczedny czyli szczelny to nie da sie inaczej wpuszczac powietrza z zewnatrz bo nie ma dziur. A jak ktos chce budowac durszlak to powinien wrocic do 4 klasy podstawowki na matematyke i policzyc ile straci przez czas uzytkowania domu. Niestety u nas jeszcze ludzie nie potrafia czesto liczyc i patrza zeby teraz bylo jak najtaniej a potem sie bedzie palic smieciami z braku kasy na ogrzewanie :( Żałosne.

Bartosz B.

  • Dodaj do znajomych

Do Wpa : Drogi kolego wpa.
Proszę nie obrażać osób na które wymieniają się poglądami i spostrzeżeniami dotyczącymi inwestycji.
Proszę o merytoryczne przedstawienie tematu dla mnie i dla innych inwestorów.
Jeżeli wyliczenia są na poziomie 4 klasy to z pewnością nie będzie problemu aby przedstawił pan wyliczenia.
Chyba że podstawówka była dawno i zapomniał pan liczyć... tak, to był by argument.



Michal
Do Wpa : a moz esprobuj pooddychać w takim szczelnym domu i wtedy zobaczymy.I dolicz koszty dezynfekcji i odgrzybiania instalacji do- i odprowadzających powietrze.Porozmawiaj z ludzmi w budynkach ,które NIE maja już bezpośredniej wymiany powietrza.Zapyaj .jak się czuja i jak często choruja

Bruno
Do Michal : Kuzyn wkopał się w rekuperację 10 lat temu , deyznfecja , odgrzybianie , prąd do silnika wentylatora, szumy, zabrudzenia w okolicach wylotów, zapachy z kuchni rozprowadzone po domu, a przez połowę roku i tak otwarte okno balkonowe na taras ........ jak się tak zastanowić to każde rozwiązanie ma jakieś minusy. no i naszae polskie zarozumialstwo. :-)

Alexander
Do Bruno : Jeżeli jest tak ograniczony finansowo że nie stać go na wymianę filtra około 120zł na rok to niech choruje ,powodzenia

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem