Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Rafał
Szanowni Państwo, czy ktoś z Państwa mógłby nam przesłać koszt budowy tego domku do stanu deweloperskiego? Najlepiej wybudowany przez firmę. Przymierzamy się do zakupu projektu - chcielibyśmy wybudować w Małopolsce. Zastanawiamy się ile powinniśmy wziąć kredytu, działkę kupiliśmy. Będę bardzo wdzięczny za mile. Rafał i Magdalena. Nasz e-mail: [email protected]
 
Artur
Do Mateusz P. : Odpowiedź związaną z Twoim pytaniem padła kilka postów poniżej, problemem będzie konieczność powiększenia kotłowni do kubatury powyżej 9m3, co jest wymagane w odnośnych przepisach.

Mateusz P.

  • Dodaj do znajomych

Do Artur : Spodziewałem się odpowiedzi np typu: "tak ja ogrzewam kotłem z dolnym spalaniem, musiałem powiększyć kotłownie kosztem...."
Chciałem dowiedzieć się jak mniej więcej wygląda adaptacja projektu do ogrzewania paliwem stałym...

Artur
Do Mateusz P. : Patrząc na projekt to chyba jedyna opcja dla kotłowni na paliwo stałe, to rezygnacja z sypialni, piwnica, lu jak zrobił mój znajomy zewnętrzna kotłownia w budynku gospodarczym. Można też poszerzyć budynek o 2-2,5 metra po stronie kuchni salonu, zyskując jednocześnie większy salon.
    
Dorota P.

  • Dodaj do znajomych

Witam.
Chcialabym zapytac gdzie mozna kupic taki kominek jak jest w projekcie?
   
Anna
Witam,

Czy cena stanu surowego otwartego Z7 156 tyś to cena dla domu w technologi murowanej i z małym spadem dachu ?

Obsługa klienta


Do Anna : To jest cena stanu surowego zamkniętego wraz z instalacjami. Proszę spojrzeć na zakładkę wyżej ''kosztorys'' tam jest dokładnie policzone wszystko w pliku pdf.

Ada
Witam, czy w projekcie Z7 82m2 jest możliwość zmiany pieca gazowego na piec węglowy/ eko groszek? Będzie konieczność powiększenia pom. gospodarczego w tym przypadku (piec z podajnikiem na np. ekogroszek)?
 
Kasia
Pytania do biura obsługi .
Czy przy tych 30st. dachu zadaszenie tarasu nie wchodzi w okno blakonowe za bardzo? Wiem ze jest tam nie wiele tego zadaszenia ale czy można zwiekszyc to zadaszenie do 2,50m. np. "łamiąc" dach w tym miejscu i zmniejszając kąt? Czy słupy na których leży daszek można zrobić drewniane czy musza być betonowe? Czy z7 z takim kątem posiada sciankę kolankową? Pytam bo planuję garaż dwustanowiskowy z dachem jednospadowym dokleić i czy wejdzie jakby pod dach z częsci mieszkalnej?
Kolejne pytanie dotyczy wymiarów budynku.
Przy 22st. pow zabudowy wynosi 100,9m2 a przy 30st. 106,7m2. Z czego to wynika? Szerszy czy dłuższy budynek ? Na rzucie ma nawet mniejsze rozmiary ten z 30st.
Z czego wynika wiekszy rozmiar kuchni o 0,8 m2? w porównaniu. do 22st. dachu?
W materiałach użytych na budowę ścian przy wersji z 30st. jest wyszczególniony gazobeton oraz szkielet drewniany. czy można budowac rownież z innych materiałów, np. ceramika?

Czy można prosić o rzut szczególowy pomieszczeń wersji 30st.?
Mój e-mail : [email protected]

Asia
Witam, czy ktoś wybudował ten dom e woj. małopolskim? Może blisko Oświęcimia? Chętnie bym skontaktowała się z taka osobą. Jeśli można by było zobaczyć "na żywo", byłabym wdzięczna - mój mail: [email protected].
 
Dorota P.

  • Dodaj do znajomych

Do Maciej : Tak, wybudowalismy w okolicach Pulaw. Obejrzec mozna dopiero w swieta. B. Narodzenia, obecnie nas nie ma.

Elfika
Witam, projekt z mężem wybraliśmy już całe wieki temu :) mamy zamiar zmieścić się w 150 000. poddasze nieużytkowe, chcę zrezygnować w ogóle z łącza gazowego- w kuchni indukcji, i... i tu pytanie. czy ogrzewanie podłogowe podłączone do kominka z płaszczem wodnym brzmi sensownie? bo jakoś ogrzewanie na prąd mi się nie widzi. prace w większości chcemy wykonać sami, oczywiści poza wylewkami i stawianiem ścian. dachy robi przyjaciel, mężu mu pomagać umie wiec też jakoś do przodu. ciągle żyję w przeświadczeniu, że za 150 się zrobi ;)
pozdrawiam

Obsługa klienta
Do Elfika : Witam, ogrzewanie podłogowe można podłączyć do kominka z płaszczem wodnym.
Są tu także dwa rozwiązania
- podłogę w salonie ogrzewa jedynie kominek (jeśli się pali).
- instalacja płaszcza wodnego jest wpięta w ogólną instalację C.O. zasilając główny zbiornik, a instalacja podłogowa jest zasilana z głównego zbiornika.

Ogrzewanie płaszczem wodnym ogólnie stosuje się jako wspomaganie głównego ogrzewania i trzeba mieć na uwadze, że jak nie ma głównego ogrzewania (piec) to jak w kominku nie napalimy to będzie zimno.


Jacek
Do Elfika : do elfika. My ogrzewamy tylko kominkiem z pw 19kw lechma naszego Arka a powierzchnia mamy w sumie sporą :parter 105m2(podłogówka),garaż 35m2(2szt grzejniczków),oraz oficjalnie strych wysoki 70m2(podłogówka).Nie ma najmniejszego problemu z ogrzaniem domu temperatura 22-23stopnie.drzewa idzie 10-12mp,w razie pytań proszę pisać na e-mail: [email protected] jacek

Karolina
Witam, planujemy budowę Z7d na śląsku i poszukujemy sprawdzonej firmy, która wykona nam ten projekt w szkielecie. Czy ktoś może nam jakąś polecić?
 
Agnieszka K.

  • Dodaj do znajomych

Dzień dobry, mam pytania: Czy w tym projekcie można zmniejszyć pokój 14 m2 do 10 m2, przesunąć ściany pokoju obok i tym samym powiększyć choć trochę salon? Czy można wstawić okno na ścianie pomiędzy kuchnią a salonem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Obsługa klienta

Do Agnieszka K. : Witam, wszystkie zmiany przez Panią wymienione są możliwe. W projekcie nie ma ścian nośnych wiec ich przesunięcie jest małą zmianą. Okno na ścianie bocznej zmieni jedynie odległość od granicy z sąsiadem z 3 do 4 metrów.
 
Artur
Do Agnieszka : Chodzi Ci o dom z bala, bo jest wersja szkieletowa opracowana. Poszukaj wykonawcy domów w takiej technologii, oni powinni dać radę wykonać adaptację do tej technologii.

Beata Kowalska
Zgadzam się z Mietkiem, że taki mały dom jak nie ma gazu warto ogrzewać prądem. Ja szacuję to trochę drożej, bo żeby była taryfa nocna trzeba by akumulować ciepło w piecach akumulacyjnych, które zabierają dużo miejsca, albo w 15 cm warstwie betonu w podłodze. Jednak licząc 83m razy 50 kW razy 0,6 zł wychodzi 2500. Kominek to też zbędny wydatek, a jak się w nim nie pali komin chłodzi dom. Żadnych kominów ocieplenie powyżej norm i rekuperator. Ja będę budować z 241, a jak będę mieć za mało pieniędzy to z 7, ale trochę mnie przeraża brak osobnego kibelka przy 5 osobach, to bardzo cenne 1,5 m jak trzeba przebierać nogami pod łazienką. Pozdrawiam !

Dorota
Do Beata Kowalska : Witam. Mam dodatkowy kibelek w pomieszczeniu gosp. wejście z wiatrołapu a nie z kuchni.
 
Brumby
Witam. Została dodana nowa wersja Z7 D 30. Kąt nachylenia dachu 30%. Moje zlecenie :-). Rozpoczęcie budowy wkrótce.

Dariusz
Dzień dobry.
Interesuje mnie projekt Z7 D czyli w szkielecie ,tylko z garażem po lewej stronie,
czy jest taki dostępny?
Pozdrawiam

Tomek
Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące projektu Z7 L GL. Chciałbym zrobić z garażu i sypialni , która jest przy garażu 11,2m2 osobne mieszkanie , taką małą kawalerkę . Mianowicie sypialnie 11,2m2 podzielić na pół i zrobić kuchnie i łazienkę ( bez okna ) a zamiast bramy garażowej wstawić drzwi wejściowe z małym oknem , z tyłu garażu małe okno wymienić na duże. Oczywiście wejście do przerobionej sypialni na kuchnie i łazienkę byłoby od strony garażu. Czy jest to możliwe?
Pozdrawiam Tomek

Obsługa klienta


Do Tomek : Jest taka możliwość, najlepiej wykonać taki projekt na etapie adaptacji.

Lena
Witam serdecznie wszystkich. Mam pytanie dotyczace odnosnie ogrzewania . Projekt domu przystosowany jest do ogrzewania kominkowego ,wszystko byloby w porzadku tylko w mojej miejscowosci niestety nie ma zrodla by podlaczyc gaz i moje pytanie jest takie czy mozna zmienic w projekcie na ogrzewanie paliwem stalym badz tez umieszczenie w pomieszczeniu gospodarczym kociol weglowy ? A i zostaje jeszcze jedna kwestia mianowicie chodzi mi o strop ,tutaj jest drewniany a ja bym chciala gestozebrowy czy bedzie potrzebna sciana nosna ? Po prostu w przyszlosci chcialabym zrobic adaptacje poddasza. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Wojciech R.

buduje Z7
Do Lena : Co do stropu żelbetowego to ściana nośna przez środek się raczej przyda, tak będzie najprościej i najtaniej. Odnośnie pytania o ogrzewanie to możliwość podłączenia gazu jest zawsze - proszę poczytać o zbiornikach na gaz płynny. Ogrzewanie paliwem stałym będzie w tym domu kłopotliwe, ale sama zmiana jest jak najbardziej możliwa. Proponowałbym zastanowić się nad innymi możliwościami np. pompa ciepła/ panele na podczerwień. Ewentualnie porzucić ideę ogrzewania domu i zastanowić się nad budową w standardzie pasywnym, tylko to będzie trochę kosztować.

Lena
Do Wojciech R. : Bardzo dziękuję Panu za odpowiedz. Projekt jest spełnieniem moich oczekiwań jednak nie daje mi spokoju to ogrzewanie gazowe. Niech mi Pan wierzy jeśli byłaby możliwość podłączenia gazu to naprawdę nie zawracałabym sobie tym głowy jednak mieszkam w takiej miejscowości na wsi w woj.lubelskim ze poki co nie ma zapotrzebowania na opał gazowy i nie mam możliwości starać się nawet o przyłącze. Mam rozumieć że samo opalanie domu z kominka paliwem stałym np drzewem nie wystarczy nawet w przypadku założenia ogrzewania podłogowego tak? Musi być coś jeszcze oprócz tego? A czy w pomieszczeniu gospodarczym bo nie wiem czy dobrze Pana zrozumiałam jest możliwość usytuowania kotła węglowego? Kompletnie nie wiem co mam z tym zrobić , najprościej byłoby wnieść zmianę by w kominku zamiast gazu można było użyć paliwo stałe. A i mam jeszcze jedno pytanie odnośnie stropu, czy do tych zmian w projekcie potrzebuje pisemnej zgody autora projektu?

Wojciech R.

buduje Z7
Do Lena : Straszny chaos w pani wypowiedzi, ale mniejsza z tym. Sprawa pierwsza - gaz - obecnie w Polsce jest kilka, a może i kilkanaście wyspecjalizowanych firm, które umożliwią pani dostęp do gazu w dowolnym miejscu. Firmy te korzystają ze zbiorników na gaz płynny, które się montuje na działce, a kiedy gazu będzie mało dzwoni się do nich, a oni przyjeżdżają i tankują do pełna. Dla małego zużycia mniej więcej raz na rok trzeba dopełnić zbiornik. Zastanowić się należy nad kosztami takiej "przyjemności", ale z tego co pamiętam kalkulacja nie wychodzi tragicznie.

Zupełnie nie rozumiem o co chodzi w zastąpieniu w kominku gazu na paliwo stałe. Kominek z reguły jest na paliwo stałe czyli drewno i tutaj nie ma czego zmieniać. To czy inwestor będzie miał w swoim domu kominek, czy też go nie zrobi, to jest tylko i wyłącznie jego sprawa. Co do ogrzewania kominkiem domu - oczywiście kominek może być jedynym źródłem ciepła w domu. To czy zastosujemy nawiewy, czy też płaszcz wodny+wymiennik+podłogówka/kaloryfery to jest do przemyślenia.

Ze zgodą na zmiany w projekcie nie ma żadnego problemu. Wszystkie zmiany i tak dokonuje architekt adaptujący.


W razie pytań służę pomocą.

Lena
Do Wojciech R. : Najmocniej przepraszam zle ujelam pytanie. Glownie chodzilo mi o opalanie domu jedynie jednym zrodlem czyli kominkiem i bralabym tu pod uwage piec plaszczowy plus ogrzewanie podlogowe i grzejniki. Gaz odpada to jest pewne. Dziekuje Panu za wyczerpujaca odpowiedz naprawde bardzo mi Pan pomogl. Mysle ze juz dzisiaj zamowie projekt. Mam jeszcze jedno malutkie pytanie wlasnie dotyczace zmian w projekcie kupujac projekt zaznaczam opcje zmiany w projekcie i wpisujeco chcialabym zmienic tak ? i wraz z projektrm przychodzi zgoda autora projekty ?

Wojciech R.

buduje Z7
Do Lena : Tak, przyjdzie ładna czarna teczka z czterema egzemplarzami projektu i zgodą na zmiany na osobnej karteczce, chociaż na zmianę stropu teraz widzę osobna zgoda nie jest potrzebna, na drugiej stronie projektu jest wykaz zmian, które nie wymagają żadnej zgody.
 
Michał
Do Lena : U mnie jest tak: dwa słupy wewnątrz i oparta o nie dodatkowa belka. Poddasze zrobisz np. drewniane. Warto przeprojektować zanim zaczniesz budować.
Aktualnie stawiam komin. Gdyby zrezygnować z kominka na drewno to chyba najlepiej zrezygnować całkiem z komina i pomyśleć o pompie ciepła. Kocioł węglowy jest tu niepraktyczny, bo węgla w salonie nie będziesz trzymać. Możesz przenieść kotłownie do garażu, ale to ciągle mało miejsca na węgiel.

Integre
Do Michał : Ja mam taką propozycje, mianowicie przy takim metrażu może ogrzewać prądem w II taryfie? Już tłumaczę:
1. Koszt przyłącza = 0zł (i tak trzeba zrobić);
2. Koszt instalacji (kable grzejne ewentualnie wodna podłogówka) ok 4000 do 5000zł
3. Brak komina - min 3000zł
4. Brak jakiejś szopy na drzewo/węgiel - min 1500zł?
5. Brak konieczności zakupu piły -później serwis +paliwo oleje ok 1000zl + 50zł/rok
6. Oszczędzone miejsce w i tak małym domku
7. Brak konieczności wzywania kominiarza - 100zł/rok?
Jeżeli w/w różnice zainwestujemy w ocieplenie i lepsze okna to ogrzewanie prądem będzie kosztować tyle samo lub mniej niż węglem. Z moich obliczeń wynika przy założeniu, że udało by się wybudować dom o zapotrzebowaniu ok 50kW/m2(to nie jest wiele) na rok to 82m2 x 50kW = 4100kW co daje przy 0,28zł za kW (tyle kosztuje druga taryfa bez opłat stałych bo te i tak płacimy) ok 1150zł/rok.
Koszt węgla (przy kaloryczności 25MJ i sprawności kotła ok50%) to ok 0,21zł.
Co mamy: praktycznie bezobsługowość, zaoszczędzone miejsce, bezpieczeństwo.
Proszę to przemyśleć.
Pozdrawiam
 
Dariusz
Do Elfika : Jak zabraknie prądu to kotłem gazowym, węglowym tez nic nie zrobisz. Sterowniki i pompy potrzebują energii elektrycznej.

Artur O.

  • Dodaj do znajomych

Witam Czy ma ktoś może zestawienie więźby tradycyjnej do Z7 35 ?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.

Jeśli nie możesz odzyskać hasła lub masz inne problemy techniczne zgłoś to na adres [email protected].

wysłano e-mail resetujący hasło

Sprawdź adres e-mail: gdzie wysłany został reset Twojego hasła.

Gdyby wiadomość nie dotarła w ciągu kilku minut, sprawdź także wiadomości w folderze spam.

Dlaczego warto mieć konto w Z500

  • rabat na projekt i specjalne promocje
  • oferta na budowę i kredyt
  • kontakt z innymi użytkownikami
  • darmowa wysyłka
  • rysunki szczegółowe do projektu
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem