Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Radek M.

buduje Z200
Witam. Mam pytanie o szerokość fundamentów. W projekcie jest szerokość na 50 cm a głębokość na 40 cm. Czy fundamenty mogą być szerokie na 40 cm przy budowie z Ytonga 24 + 15 cm styropianu.

K
Do Radek M. : Wydaje mi się, że to powinien konstruktor przeliczyć (lub kierownik).
Ława to podstawa i powinna być dobrana do obciążenia i rodzaju gruntu.
Ja mam 60cm, różnica w kosztach około 4m3 betonu.
 
Aga
witam,

ile kosztowałby ten projekt z poddaszem do adaptacji zamiast strychu?ze schodami?
czy jest możliwa taka zmiana tego projektu?
dziekuję.pozdrawiam

Łukasz L.

buduje Z200
Do Aga : Witam! Nie rozumiem dlaczego chcę Pani adaptować poddasze, które w założeniu projektu ma być antresolą. Moim zdaniem jest do dom parterowy który traci wygląd po dodawaniu dodatkowych pustaków, zmianę kąta dachu .Jest tyle projektów domów z poddaszem że moim zdaniem jest to zbędne i szpeci tak super projekt z200 który jest w originale parterowy. Ale to już wedle uznania. Ja zmian nie wprowadzałem i jestem bardzo zadowolony z dotychczasowych efektów. Pozdrawiam.
  
Paweł
Do Radek M. : Hej, strop teriva (czamaninek Pustak termo-akustyczny siedmiokomorowy ) za wszystkie materiały zapłaciłem 13,5 tyś, robocina 5 tyś, beton b20 25mx200zł stal z 1,5tys czyli 25tys:) stropu nie zrobiłem tylko nad garażem i nad wejsciem do domu
  
Arek K.

  • Dodaj do znajomych

a czy ktoś może myślał o zrobieniu podpiwniczenia pod garażem? planuję zacząć budowę na wiosnę.

Łukasz L.

buduje Z200
Do Arek K. : Witam! Arek K. my myśleliśmy nad podpiwniczeniem nad garażem. Ale gdy usłyszeliśmy od architekta jaki to koszt (50tys wzwyż) szybko zrezygnowaliśmy. Planowaliśmy w piwnicy kotłownie(chcieliśmy piec na "wszystko"),pralnie i spiżarnie. Ale po dłuższym zastanowieniu wybraliśmy piec na eko groszek i z tego względu zrezygnowaliśmy z piwnicy. Oczywiście każdy buduje jak mu odpowiada.Pozdrawiam.

Arek K.

  • Dodaj do znajomych

Do Łukasz L. : też myślimy o kotłowni z piecem na "wszystko"(m.in. właśnie na ekogroszek) + rekuperacja.
Myślałem żeby zrobić kotłownię pod garażem - wg mojego szwagra piwnica wyniosła go +25tys (ok.70m2) ale przy innym projekcie.
A można wiedzieć gdzie teraz trzymacie opał?

Łukasz L.

buduje Z200
Do Arek K. : Witam!opału jeszcze nie trzymamy bo nie mieszkamy w z200:) ale planujemy kupować opał workowany i trzymać w garażu.w dzisiejszych czasach opał kupić można na bieżąca a nie gromadzić.Pozdrawiam
 
Marta21
hej Aga , mnie stan surowy otwarty wyniósł ok. 150 tyś gdzie 50 tyś to koszt robocizny - projekt z200+100 dach deskwany i zapapwany. Można powiedzieć że nie szczędziłem na jakści materiałów i jakbyś chciała troszkę zaoszczędzić to kilka tysiaków da rade jeszcze urwać.Pzdr

Agnieszka Ł.

  • Dodaj do znajomych

Do Marta21 : do Agi G.
Nas stan surowy otwarty to ok.210tys.,płyta fund. izodom,mury też,dachówka.Budując tym systemem dom mam już ocieplony.Moim zdaniem koszt całkowity to 400-500 tys.zależy od wykończeniówki.
 
Kasia
Witam,Bardzo interesuje nas ten projekt, lecz chcielibyśmy obejrzeć dom w realu , czy wybudował już ktoś ten domek w okolicach Wrocławia i byłby tak miły mógłby nam go zaprezentować :)
proszę o kontakt:[email protected]

Aga G
Witam serdeczne:)
Bardzo podoba mi się ten projekt, jednak patrząc na komentarze i kosztorys to mam wątpliwości, czy budowa nie okaże się poza naszym zasięgiem, stąd moja prośba czy mógłby ktoś z budujących podać koszty materiałów do stanu SSO.
Pozdrawiam:)

Łukasz L.

buduje Z200
Do Aga G : Wszystko zależy od standardów wykonania , z jakich materiałów chcesz budować, jakie pokrycie, metodą gospodarczą czy masz się do niczego nie dotykać, nie jest to łatwo policzyć. jak bym to wiedział mógł bym mniej więcej oszacować ile potrzeba by na to pieniędzy.
 
Obsługa klienta
Już za parę dni do tego projektu będzie dostępna nowa funkcjonalność. Będzie możliwość wirtualnego spaceru po domu! Będzie można zobaczyć go o różnych porach dnia, zmieniać kolory elewacji, sprawdzić czy się zmieści na działce i wiele innych opcji. Jeśli jesteście ciekawi zobaczcie zwiastun: https://vimeo.com/75478058

Janusz
Hej, dzięki za odpowiedzi w sprawie oszkleń, rozbieżności w cenach jak zwykle są duże. Pomyślałem jeszcze, że można by, zamienić słupy betonowe i podciągi na drewno, na pewno zmniejszyło by to koszty tylko nie wiem czy takie słupy dobrze by wyglądały. Pozdrawiam.

Janusz
I jeszcze jedno pytanie od mojej żony, jak rozwiązaliście temat mycia okien nad salonem?, czy kupowaliście okna samoczyszczące czy dłuuugą drabinę:). Pozdrawiam.

Jacek T.

  • Dodaj do znajomych

A propo dachu, to u Nas więźba 15.500, robocizna 21 tys, dachówka ceramiczna z Roobena i wszystkie akcesoria, tj gąsiory, blacha aluminiowa, kominki went, rynny spusty + 4 okna dachowe roto duże =28 tys, a np sama podbitka, drewno i malowanie to prawie 5 tys ! małopolskie
 
Janusz
Witam ponownie, mam pytanie do osób, które wybudowały już domek. Ile kosztowały Was oszklenia wykusza i wyjścia z salonu na taras? i czy były to szyby z futrynami jak w normalnych drzwiach lub oknach czy z cienkimi profilami aluminiowymi takimi jak na zdjęciu projektu?. Zastanawiamy się jeszcze jaka byłaby cena dwóch wąskich szybek w wykuszu bo myślimy o zamurowaniu tych miejsc jeżeli byłby to duży koszt. Pozdrawiam.

Agnieszka Ł.

  • Dodaj do znajomych

Do Janusz : Witam
Na dzień dzisiejszy mam wycenę okien MS,tarasowe przesuwne 2700x2400 cena 4800, wykusz 3460x2400 cena 2511,boczne wykusz cena 1090(za dwa)

Jacek T.

  • Dodaj do znajomych

Do Agnieszka Ł. : Tarasowe przesuwne za tyle?! Raczej uchylno-przesuwne, a to duża różnica, co do wykuszu, to faktycznie taniutko, ciekawe jakim systemem to wycenili i jaki będzie efekt. Moje ceny to oknoplast, dodatkowo tarasowe aluminiowe.

Anna
Witam wszystkich , budowa wyniosła stanu sso kompleksowo z ytonga energo 189 tyś woj. mazowieckie, czy to dobra cena?
 
Agnieszka Ł.

  • Dodaj do znajomych


Witam,
Mam prośbę do budujących,jestem na etapie więźby i dobijają mnie związane z tym koszty, zdaję sobie sprawę,że nie jest to tani dach,ale może nakreślicie ile u Was wyniosła ta przyjemność.Chodzi o drewno i robociznę.Z góry dziękuję:)

Łukasz L.

buduje Z200
Do Agnieszka Ł. : Zależy jakie planujesz pokrycie? Ja mam w planie blacho-dachówkę modułową, pełne deskowanie, orientacyjnie wiem ze na drewno wydam około 18-19 tyś, dokładnie będę wiedział za jakieś 1-2 tygodnie, robocizna około 18 tys. raczej do negocjacji, czekam na wycenę i wyliczenia fachowca którego mam już umówionego. A jak tam u Pani z cenami?
  
Agnieszka Ł.

  • Dodaj do znajomych

Do Łukasz L. : u mnie pierwsza wycena:więźba,deskowanie,dachówka,cztery okna dachowe,rynny,robocizna-89tys. Druga ekipa j.w. lecz bez deskowania-68tys.
strop w obu wersjach drewniany,a więc trochę więcej drewna
 
Agata
Do Krystyna K. : witam, pani Krystyno nasz domek budujemy w Kniewie 7km za Bolszewem na razie mamy stan surowy otwarty jest możliwość obejrzenia stanu surowego pozdrawiam
 
Robert A.

buduje Z200
Witam, jesteśmy na etapie oczekiwania pozwolenia na budowę, ale w międzyczasie szukamy wykonawcy. I w związku z tym mam pytanie dotyczące wywozu humusu z działki (mam świadomość, że każda działka wygląda inaczej), ale chciałam się zapytać ile nadmiaru ziemi w m3 wywozili u Państwa wykonawcy oraz jaki był tego koszt ?
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem