Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
Zdjęcie profilowe
Artur H.

 

dzień budowy

Budowę rozpocząłem pod koniec marca 2012 r. -  zakończyłem  w listopadzie 2012 r , udało się więc wybudować ten domek w osiem miesięcy. Dom usytuowany w lesie, wybrałem więc taras z okładziną  ceramiczną a nie drewnianą, z uwagi na mchy i porosty. Dom wybudowany z  Porothermu Dryfix + Styropian 15 + Tynk akrylowy + Okładziny drewniane - świerkowe, Obramowanie drzwi i okien - jesion. Wewnątrz okładziny z płyty g/k. Dach zrobiony na gotowych, zamówionych kratownicach. Nad tarasem i  widocznymi połaciami dachu ułożona została nadbitka świerkowa, a dach pokryty został dachówką Creaton, która daje możliwość ułożenia na małych kątach spadu (taras!!!) . Zasadniczo dom został wybudowany bez większych zmian, poprawiłem tylko: 1.Sypialnia - ściana przesunięta o 30 cm do kuchni, 2.Komin - ustawiłem w łazience za kominkiem i obróciłem o 90' (ogrzewanie podłogowe elektryczne, mogłem więc zrezygnować z jednego przewodu kominowego),  3.Nad łazienką zrobiłem ocieplone pomieszczenie gospodarcze w którym zainstalowałem bojler elektryczny i naczynie ciśnieniowe do pompy głębinowej. Obok domu postawiłem też budynek gospodarczy (3x4m) na narzędzia, rowery...  W całym domu położyłem kable grzewcze i "parkiet" z gresu ale głównym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepła do sypialni i łazienki. Dla zastanawiających się - ile to będzie kosztować? - 150 tys.brutto  powinno wystarczyć ( z płytkami w domu i na tarasie, kominkiem, szambem, kopaniem studni..., no i do tego budynek gospodarczy, czyli +12m2) Można zrobić dużo taniej ale : ściany - gazobeton, dach - blacha, kratownice wykonane samodzielnie, elewacja bez drewnianych elementów, tynki wewnętrzne tradycyjne, tańsza stolarka okienna... 

Dom został zbudowany z myślą o wypoczynku dwóch osób, latem i zimą w środku lasu, inne więc priorytety niż przy domu mieszkalnym decydowały o technologi i niektórych rozwiązaniach. Od samego początku jednak najważniejszy w tym domu był taras, z którego można (już) podziwiać łąki i stawy za drzewami. Działka też nie jest duża - dlatego Z60, właśnie z dużym tarasem.

Dążyłem do stworzenia wiernej kopii domu pokazanego w wizualizacji projektu - bo taki dom mi się spodobał!   Myślę że się udało.

    Artur Hoffmann

25 marca 2012, 10:00
Co Ty na to?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
    
Klaudia B.

  • Dodaj do znajomych

Czy mogę prosić o zdjęcia wewnątrz ([email protected]) Zastanowiam się też na nad najlepszym ogrzewaniem, jeśli miałby być to domek całoroczny raczej prąd odpada, więc chyba gaz i ogrzewanie podłogowe, jak pan sądzi?
    
Kama (świętokrzyskie)
Panie Arturze, świetnie pokazane poszczególne etapy budowy, żadnych zbędnych zdjęć. Domek wyszedł super! Ten projekt już wcześniej zwrócił moją uwagę ze względu na to, że mam działkę o szerokości 13,5 m a na tak wąską działkę nie ma za dużo projektów. Proszę mi tylko powiedzieć czy ten zadaszony taras nie powoduje zbytniego zaciemnienia pomieszczeń. I czy, z perspektywy zakończonej budowy zmieniłby Pan coś lub dodał? Można wiedzieć w jakim regionie zbudował Pan ten domek?
Gratuluję i pozdrawiam.
 
Artur
Do Kama (świętokrzyskie) : Taras w moim przypadku jest w 100% uzasadniony. W porze letniej bez zadaszenia tarasu słońce "panowało by" od rana do późnego popołudnia. Jest się więc gdzie schować. Przy tak dużej powierzchni zadaszenia, latem światła jest dostatecznie dużo. W okresie jesienno - zimowym, trzeba pomieszczenia doświetlić... można kominkiem :)
Tak jak w moim opisie budowy, napisałem - taki trochę "piernikowy", leśny domek spodobał mi się od samego początku bo pasował do moich wyobrażeń i do miejsca. Co do zmian... apetyt rośnie w miarę jedzenia - może jednak większy dom lesie?
Pozdrawiam.

Egon
Do Artur : nie wiem czy tu jeszcze Pan zagląda... ale poprosiłbym jeśli można o większą ilość zdjęć wnętrz:) pozdrawiam

Ewa-wawa
Panie Arturze, gratuluję piękny domek! Też mam małą działkę i planuję budowę domku letniskowego, tylko może z dodatkową sypialnią dla gości. Bardzo konkretnie i krótko opisał Pan postępy na budowie, wszelkie spostrzeżenia będą bardzo przydatne. Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku w nowym domu.

Artur
Do Ewa-wawa : Dziękuję za życzenia :)
Dzisiaj zastanowił bym się jednak nad wykorzystaniem poddasza na dodatkowe miejsce do spania i nie tylko, pomimo większych kosztów budowy. Jak przyjadą znajomi - pozostanie mi materac w domku gospodarczym :( Pozdrawiam

Błażej Przygórski
Super domek. Też mi się taki marzy, tylko nie jako letniskowy, ale mieszkalny. Mały domek na wsi pod lasem.

Jarosław Podgórski

  • Dodaj do znajomych

Piękny domek, moje gratulacje:-) Niestety nie rozumie skąd wzięła się ta astronomiczna cena. 150 tys za 44m to niemożliwe. Taki dom metodą gospodarczą można wybudować za 50-60 tys. A przez naprawdę drogiego developera za maksymalnie 85 tys.

Artur
Do Jarosław Podgórski : 44m + 12m (budynek gospodarczy) = 56m. :-)
Kalkulacja jest prosta. Trzech pracowników na budowie to jest minimum 6.000zł / miesiąc x 4-5 miesięcy = około 30.000 zł za samą pracę ( i to po taniości). Jeżeli jest Pan w stanie kupić beton, zbrojenia, cegłę, dachówkę... za drugie 30.000 tysięcy - gratuluję. Ja takich okazji nie znalazłem :) Pozdrawiam.

Jarosław Podgórski

  • Dodaj do znajomych

Do Artur : Pana kalkulacje się zgadzają, jednakże jak wspomniałem wyżej kwota 50-60 tyś tyczy się samego domu budowanego metoda gospodarczą. Czyli fundament wykonuje firma A, ściany i dach firma B. Instalacje jeszcze ktoś inny a wykończenie wykonujemy we własnym zakresie o ile mamy na to czas. Dzięki temu możemy zaoszczędzić znaczną kwotę. Tak czy inaczej sam domek bardzo mi się podoba zwłaszcza wnętrze. Pozdrawiam.

5
21
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem