Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
Zdjęcie profilowe
Piotr P.

 

dzień budowy

Witam Ponownie,

Następnym etapem prac na działce po fundamentach to oczywiście rozpoczęcie budowy. Ekipa przyjechała 1 lipca. Przyszedł transport drewna konstrukcyjnego. Było sortowanie, przygotowanie, mierzenie, docinanie i rozpoczęcie prac nad ścianami konstrukcyjnymi.

Jeśli chodzi o drewno, to po rozmowie z Panem Pawłem zdecydowaliśmy się na wariant drewna, które nie było strugane czterostronnie i nie było komorowo suszone. Oczywiście wybór należy zawsze od indywidualnych preferencji inwestora, ale my tak właśnie zdecydowaliśmy. Pan Paweł dał mi oczywiście możliwość zakupu takiego i takiego drewna. Podpowiedział mi jednak, że jego skromnym zdaniem nie ma znaczenia taka obróbka drewna. Suszenie komorowe daje nam oczywiście pewność, że drewno od razu jest suche. Spytał mnie jednak, czy mogę mu zagwarantować, że jeśli będzie budował dom przez powiedzmy miesiąc, zanim go zadaszy, to nie będzie padał deszcz. Drzewo wtedy i tak nasiąknie wodą, więc swoje będzie musiało odstać, żeby wyschnąć naturalnym trybem. Nasz dom został skończony (z zewnątrz) z końcem sierpnia. Mieliśmy szczęście, że praktycznie przez całe lato nie padał deszcz a temperatury były zabójcze. Już teraz drewno jest suche prawie jak wiór. Poza tym jeszcze trochę poschnie, zanim zaczniemy go wykańczać od środka. Jeśli chodzi o struganie czterostronne, to oczywiście, drewno ładnie wygląda i jest podobno lepiej zabezpieczone przed zapaleniem się. Wygląd, naszym zdaniem nie ma znaczenia, bo konstrukcja domu jest niewidoczna. Poza tym styropian, elewacja od zewnątrz oraz karton-gips od wewnątrz są materiałami niepalnymi. Wzięliśmy więc wszystko za i przeciw i podjęliśmy decyzję wg sugestii Pana Pawła. Za drewno konstrukcyjne na cały dom wraz z dachem i ściankami działowymi wewnątrz zapłaciliśmy 12 000 zł.

Jak pisałem w poprzednich wpisach, wycena domu podana przez Pana Pawła obejmowała wszystkie materiały (dokładnie rozpisane). Udało mi się jednak znaleźć w bardzo dobrej cenie płyty OSB, więc je kupiłem osobiście. W tym przypadku na płytach na cały domu zaoszczędziłem ok. 3000 zł.:-)

W załącznikach znajdziecie zdjęcia z pierwszego etapu budowy (budowa ścian działowych, strop, dach i obicie wszystkiego płytami OSB. Miłego oglądania.

17 listopada 2015, 15:24
Co Ty na to?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Ryszard K.

  • Dodaj do znajomych

Dzięki za podpowiedzi, na pewno skorzystamy z nich, tym bardziej , że niedługo rozpoczynamy swoją budowę Z71d :-)

4
2
Zdjęcie profilowe

 

dzień budowy

Witam Ponownie,

Czas na fundamenty. Zanim jednak o fundamentach, to napiszę kilka słów na temat tego kredytu, o którym pisałem w poprzednim wpisie.

Generaln...

16 listopada 2015, 12:23
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem