Podziel się
Skopiuj Link

UWAGA! Aby więcej nie wyświetlać tego okna, wyłącz w ustawieniach bloga proponowanie publikacji wpisów w mediach społecznościowych.
Zdjęcie profilowe
Ewelina i Adam D.
lubelskie

 

dzień budowy

Koparka miała nie lada zadanie. Po zsunięciu humusu okazało się że mamy całkiem pokaźne "złoża" gliny-może zacząć lepić garnki? ;)

Ponieważ działka położona jest nie co niżej, bloczków fundamentowych wyszło prawie 1000 szt więcej niż zakładał kosztorys. Co za tym idzie, piach na podsypkę w ilości 450 ton.

To be continued...

23 grudnia 2012, 21:30
Co Ty na to?
Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^

Dawid G.

  • Dodaj do znajomych

Witam.
jestem aktualnie na etapie papierologii i mam małe pytanko. Wprowadzaliscie do projektu jakies zmiany? Mam na mysli ogrzewanie. Chcialbym zmienic ogrzewanie (paliwo stale) oraz zastosowac system wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Jaki rodzaj stropu zdecydowaliscie sie zastosowac? Ja myslalem o pianie pur jednak chyba stanie za dachu odwróconym. Pozdrawiam i życzę ..... hmm braku komplikacji podczas budowy :)

Ewelina
Do Dawid G. : Cześć, na etapie adaptacji projektu zdecydowaliśmy się na ogrzewanie paliwem stałym, (powód - brak gazociągu i planów na jego powstanie w najbliższym czasie), teraz mamy dylemat czy nie pokusić się na zbiornik z gazem na działce... zobaczymy jak się rozwinie temat-czy jak kto woli zdroworozsądkowa kalkulacja ekonomiczna ;) Strop monolityczny, pokrycie - prawdopodobnie styropian profilowany z papą, ale co fachowiec to opinia-pytamy i szukamy najlepszego rozwiązania. Próbowano nas przekonać do jakiś fikuśnych konstrukcji drewnianych...ale na dachu płaskim? Jakieś "łaty"? Odeskowanie? itp.

Czemu chciałbyś zastosować dach odwrócony? Czyżby ogród na dachu? :)
Znasz kogoś kto zastosował rekuperator? Jak to się sprawdza?

Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie, to przy paliwie stałym "zamurują" Ci przejście ze spiżarni do kotłowni.

Pozdrawiamy i życzymy szybkiego wydania pozwolenia na budowę!

Dawid G.

  • Dodaj do znajomych

Do Ewelina : Witam.
Myślę o dachu odwróconym (jednak nie zielonym) ze względu na teoretyczną trwałość takiego rozwiązania. Podobno przy takim dachu warstwa izolacyjna (patrz papa) nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Jednak jak wiadomo co "fachowiec" to opinia. Inni twierdzą , że odwrócony będzie się niewygodnie odśnieżać.... tak źle i tak nie dobrze. Ja również decyduje się na paliwo stałe ze względu na brak instalacji gazowej przy działce. Mam jednak znajomego który postawił sobie taki zbiornik na gaz i powiem tylko tyle , że teraz się cieszy ... ale tylko dlatego , że na dworzu jest 5st a nie -10. podobno koszta powalają. Jeżeli chodzi o rekuperacje , to są dwa powody dla których chcę ja zastosować. 1. Teoretycznie oszczędność na ogrzewaniu.... 2. Ważniejszy, to uczucie świeżości w domu. Mój znajomy ma taka instalację i faktycznie w domu jest tak jak byś przed chwila okna pozamykała po wietrzeniu. To mi się podoba :) A koszta eksploatacji ponoć rekompensuje oszczędność na ogrzewaniu. Jeżeli chcesz to napisz na adres dawigor(na)onet.pl podeśle Ci moją koncepcję wnętrza. Jeszcze jedno pytanko.... będzie cor-ten :) ?? Bylem w Palmirach oglądać i jakoś mam mieszane uczucia. Pozdrawiam

Ewelina
Do Dawid G. : Po obejrzeniu kilku fotek z Muzeum w Palmirach tez mamy mieszane uczucia ;) Taki industrialny smaczek od razu nam się spodobał, pomimo tych fantazyjnych zacieków na razie nie wycofaliśmy się z planów położenia stali.
Z tym gazem różnie bywa. Dużo zależy od dostawcy, ci mniejsi i mniej znani z nazwy oferują gaz w całkiem przyzwoitej cenie (podobno). Niedługo to zweryfikujemy i damy znać.
Jeżeli chodzi o rekuperator to właśnie punkt nr 2 najbardziej nas przekonuje, bo jeżeli chodzi o tą oszczędność to raczej podchodzimy do tego z dużą rezerwą. Podobnie rzecz się ma solarów...w naszym przypadku ta inwestycja bardzooo długo by się zwracała.

Dach... zachciało się płaskiego a teraz dylematy. Reszta w mailu :)

Ewa E
Do Ewelina : Witam !
bardzo fajne wnętrza , czuć przestrzeń w waszym domku ! pomieszczenia szczególnie salon wydają się ogroomne, sypialnia super okno.
Czy koszt budowy zawiera również oczyszczalnię czy może podłączyliście się do kanalizacji?

pozdr. i podglądam Ewa

Ewelina
Do Ewa E : Witam!
Salon jest całkiem przestronny, mimo że wymiary standardowe :)
Oczyszczalnia nie jest uwzględniona w kosztorysie, do kanalizacji podłączymy się za 2 lata (przynajmniej mamy taką nadzieję, już są plany przyłącza, a obecny zbiornik ma posłużyć za studzienkę rewizyjną).

Ewa.b26
Do Ewelina : dzięki za odpowiedź,
jeszcze jedno pytanie,
na czym polega wasz system gospodarczy, bierzecie firmy do każdego etapu osobno, czy robicie sami?
pozdr

Ewelina
Do Ewa.b26 : I jedno i drugie :) Rzeczywiście do każdego etapu mieliśmy inną ekipę. Ciężko stwierdzić, czy zlecając jednej firmie wybudowanie i wykończenie domu, wyszło by korzystniej tzn. taniej, dokładniej. Nie robiliśmy też wyceny obejmującej cały nakład prac, więc teraz ciężko nam porównać i stwierdzić czy metoda gospodarczą wyszło rzeczywiście gospodarczo :) Dużo prac wykończeniowych robiliśmy sami np: pełna elektryka, podwieszane sufity wszędzie poza garażem i spiżarnią, rozprowadzenie ciepła z kominka, zabudowa kominka, montaż drzwi wewnetrznych, układanie podłóg, glazury, malowanie... pot, krew, łzy i nerwy ale warto było :)!
 
Ewelina
Do Melon : Budujemy metodą gospodarczą, ale kosztorys który otrzymaliśmy razem z projektem praktycznie pokrywa się z tym co nam wychodzi z rachunków. Powinniśmy się zamknąć w 290 tyś.

Marta K.
Witam, mam pytanie może trochę banalne, ale nie znam się na tym - chodzi o tą glinę. Czy to dobrze, gdy ma się gliniane podłoże pod fundamenty ?

Ewelina
Do Marta K. : Jeżeli chodzi o sam fundament to nie ma większego znaczenia-bo dobrze wykonana izolacja pozioma zabezpieczy ściany przed wilgocią, problem może być z piwnicą - nam wszyscy odradzali. Przepuszczalność jest praktycznie żadna, tzn że dom stoi trochę jak w garnku. Nasypaliśmy sporo piasku, na to pójdzie jeszcze ziemia, tylko po to żeby woda deszczowa nie stała na działce, a miała warstwę w która może wsiąkać. Sąsiedzi zastosowali u siebie drenaż, ale w takim podłożu z litej gliny nie spełnia swojej funkcji - za to trawnik mają jak marzenie ;)
2
27
Zdjęcie profilowe

 

dzień budowy

Decyzję o budowie własnego domu podjęliśmy podczas długiego majowego weekendu. Do sierpnia szukaliśmy odpowiedniego projektu, oglądane domki liczyliśmy już w setkach a nie ...

23 grudnia 2012, 20:54
Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.
OK, zgadzam się zmieniam zgody