Ewelina i Adam D.
lubelskie
lubelskie
dzień budowy
Koparka miała nie lada zadanie. Po zsunięciu humusu okazało się że mamy całkiem pokaźne "złoża" gliny-może zacząć lepić garnki? ;)
Ponieważ działka położona jest nie co niżej, bloczków fundamentowych wyszło prawie 1000 szt więcej niż zakładał kosztorys. Co za tym idzie, piach na podsypkę w ilości 450 ton.
To be continued...
23 grudnia 2012, 21:30
jestem aktualnie na etapie papierologii i mam małe pytanko. Wprowadzaliscie do projektu jakies zmiany? Mam na mysli ogrzewanie. Chcialbym zmienic ogrzewanie (paliwo stale) oraz zastosowac system wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Jaki rodzaj stropu zdecydowaliscie sie zastosowac? Ja myslalem o pianie pur jednak chyba stanie za dachu odwróconym. Pozdrawiam i życzę ..... hmm braku komplikacji podczas budowy :)
Czemu chciałbyś zastosować dach odwrócony? Czyżby ogród na dachu? :)
Znasz kogoś kto zastosował rekuperator? Jak to się sprawdza?
Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie, to przy paliwie stałym "zamurują" Ci przejście ze spiżarni do kotłowni.
Pozdrawiamy i życzymy szybkiego wydania pozwolenia na budowę!
Myślę o dachu odwróconym (jednak nie zielonym) ze względu na teoretyczną trwałość takiego rozwiązania. Podobno przy takim dachu warstwa izolacyjna (patrz papa) nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Jednak jak wiadomo co "fachowiec" to opinia. Inni twierdzą , że odwrócony będzie się niewygodnie odśnieżać.... tak źle i tak nie dobrze. Ja również decyduje się na paliwo stałe ze względu na brak instalacji gazowej przy działce. Mam jednak znajomego który postawił sobie taki zbiornik na gaz i powiem tylko tyle , że teraz się cieszy ... ale tylko dlatego , że na dworzu jest 5st a nie -10. podobno koszta powalają. Jeżeli chodzi o rekuperacje , to są dwa powody dla których chcę ja zastosować. 1. Teoretycznie oszczędność na ogrzewaniu.... 2. Ważniejszy, to uczucie świeżości w domu. Mój znajomy ma taka instalację i faktycznie w domu jest tak jak byś przed chwila okna pozamykała po wietrzeniu. To mi się podoba :) A koszta eksploatacji ponoć rekompensuje oszczędność na ogrzewaniu. Jeżeli chcesz to napisz na adres dawigor(na)onet.pl podeśle Ci moją koncepcję wnętrza. Jeszcze jedno pytanko.... będzie cor-ten :) ?? Bylem w Palmirach oglądać i jakoś mam mieszane uczucia. Pozdrawiam
Z tym gazem różnie bywa. Dużo zależy od dostawcy, ci mniejsi i mniej znani z nazwy oferują gaz w całkiem przyzwoitej cenie (podobno). Niedługo to zweryfikujemy i damy znać.
Jeżeli chodzi o rekuperator to właśnie punkt nr 2 najbardziej nas przekonuje, bo jeżeli chodzi o tą oszczędność to raczej podchodzimy do tego z dużą rezerwą. Podobnie rzecz się ma solarów...w naszym przypadku ta inwestycja bardzooo długo by się zwracała.
Dach... zachciało się płaskiego a teraz dylematy. Reszta w mailu :)
bardzo fajne wnętrza , czuć przestrzeń w waszym domku ! pomieszczenia szczególnie salon wydają się ogroomne, sypialnia super okno.
Czy koszt budowy zawiera również oczyszczalnię czy może podłączyliście się do kanalizacji?
pozdr. i podglądam Ewa
Salon jest całkiem przestronny, mimo że wymiary standardowe :)
Oczyszczalnia nie jest uwzględniona w kosztorysie, do kanalizacji podłączymy się za 2 lata (przynajmniej mamy taką nadzieję, już są plany przyłącza, a obecny zbiornik ma posłużyć za studzienkę rewizyjną).
jeszcze jedno pytanie,
na czym polega wasz system gospodarczy, bierzecie firmy do każdego etapu osobno, czy robicie sami?
pozdr